مارک زاکربرگ و دوستانش در متا طی ماه‌های اخیر دست به یک انقلاب در حوزه پلتفرم‌ها و مسنجرها زده است. در نسخه 2.23.24.26 بتا واتس اپ که فقط کاربران محدودی از سراسر جهان به آن دسترسی دارند گزینه چت بات Chatbot را فعال کرده است. هوش مصنوعی واتساپ یک رویکرد جدید با تلفیق کارایی مسنجری جهانی و محبوب به نام واتس اپ و جهان هوش مصنوعی می‌باشد. حال بعد از هوش مصنوعی گوگل Bard و مایکروسافت Chatgpt متا هم با استفاده از WBI در واتس اپ وارد این حوزه شده است. در ادامه این مقاله از سایت ماهان نت بیشتر در مورد AI واتس اپ خواهیم گفت.

نحوه راه اندازی هوش مصنوعی واتساپ

در تاریخ 27 سپتامبر ۲۰۲۳ و در جریان ایونت مجازی Meta Connect مارک زاکربرگ خبر از ایجاد یک چت بات هوش مصنوعی در پلتفرم محبوب و جهانی واتس اپ داد. این قابلیت در نسخه 2.23.24.26 به صورت محدود فقط برای کاربران نقاط مختلف جهان در دسترس است.

فضای هوش مصنوعی واتساپ

نحوه دستیابی به هوش مصنوعی واتساپ

در بالای تب چت، یک دکمه جدید بالای آیکون شروع چت‌های جدید، توجه کاربر را به خود جلب می‌کند. این میانبر هوش مصنوعی، دسترسی سریع به چت‌هایی که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شوند را فراهم می‌کند و فرایند برای تست کنندگان بتا را ساده‌تر می‌کند. این تغییر نه تنها امکان دسترسی سریع را فراهم می‌کند، بلکه تعاملات هوش مصنوعی را به صورت یکپارچه در روال روزانه کاربران در استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان ترکیب می‌کند.

همانطور که اشاره هم شد مهم است که توجه داشته باشیم که امکان استفاده از چت‌های هوش مصنوعی در حال حاضر محدود به یک گروه خاص از کاربران است.

با این حال، قرار دادن میانبر در تب چت به عنوان یک یادآوری مداوم از حضور این ویژگی، کاربران را تشویق می‌کند تا تعاملات با هوش مصنوعی را در استفاده روزمره خود از اپلیکیشن پیام‌رسان به کار بگیرند.

انتشار این قابلیت قرار است در طی چند هفته آینده به تعداد بیشتری از کاربران گسترش یابد و تجربه کاربری را با یکپارچه‌سازی قابلیت‌های هوش مصنوعی بهبود بخشد.

اطلاعات بیشتر در صورت عرضه همگانی و جهانی این ویژگی جدید متا در واتس اپ را می توانید در همین مقاله از سایت ماهان نت بخوانید.

ماهان نت ارائه دهنده اینترنتی بدون محدودیت

ماهان نت ارائه دهنده اینترنت پرسرعت و متمایز کشور، دارای سابقه‌ای حدودا ۲۰ ساله در حوزه ارائه سرویس‌های اینترنتی مختلف سازمانی و خانگی امروز نوید ظهور اینترنتی بدون محدودیت را به کاربران خود می‌دهد. مشترکین ماهان نت با تهیه سرویس اینترنت TD-LTE و ADSL و…. می‌توانند اینترنتی بدون تحریم را تجربه کنند. این یعنی تمام پلتفرم‌ها و سایت‌هایی که IP آدرس ایران در آنها فیلتر است، با اینترنت ماهان نت بدون نیاز به هیچ تغییردهنده IP دیگری می‌توانید از این مزیت بهره مند شوید.

در انتهای مقاله هوش مصنوعی واتساپ بهتر است بدانید که شماره تماس ۱۵۱۴، سایت و صفحه اینستاگرام ماهان نت راه‌های ارتباط شما با ما می‌باشد.

سوالات متداول

هوش مصنوعی واتساپ برای کاربران داخل ایران هم در دسترس است؟

خیر این سرویس از متا فقط برای کاربرانی در نقاط مختلف جهان و به صورت بسیار محدود در دسترس است.

نحوه استفاده از Meta AI در واتس اپ چگونه است؟

بعد از آپدیت این پلتفرم اگر شما هم جزو کاربرانی باشید که برای تست متا این گزینه را روی واتس اپ‌تان فعال کرده باشد، بالای دکمه ایجاد چت جدید گزینه چت بات ظاهر می‌شود. همچنین بعد از تگ کردن متا ای آی به صورت @Meta AI در هر چتی و نوشتن خواسته‌تان بعد از آن می‌توانید محتوایی که می‌خواهید را چه عکس چه متن در همان چت برای فرد مورد نظر ارسال کنید.

0/5 (0 نظر)