chatgpt چیست، چه کاربردی دارد و نحوه کار با چت جی پی تی چگونه است؟ با  شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه شوید تا تمام اطلاعات مربوط به هوش مصنوعي چت جی پی تی بدست آوریم.

چت جی پی تی یک هوش مصنوعي است که به خاطر کاربرد بینظیرش به عنوان جدیدیترین ابزار openai به حساب می‌آید اما این که chatgpt چیست و چگونه باید یک اکانت جی بی تی با گوشی یا pc ساخت و نحوه استفاده از ChatGPT در ایران مطالبی هستند که در این مقاله می‌خواهیم به بیان آنها بپردازیم.

chatgpt چیست

همانطور که در جریان اخبار روز دنیای تکنولوژی و ارتباطات هستید، هوش مصنوعي هر روز در حال توسعه و پیشرفت است و روزبروز به جذابیت محصولاتی که با هوش مصنوعي سر و کار دارند افزوده می‌شود و البته به ترسناکتر شدن آنها نیز اضافه می‌شود. یکی از محصولات جدید که ورودش با صدای زیادی همراه بود چت جی بی تی  یا chatgpt نام دارد که نوعی چت بات است.این ربات توسط openai در استارتاپی که ایلان ماسک مهمترین بنیانگذار آن است، طراحی و عرضه شده است. نحوه استفاده از ChatGPT چیست؟

chatgpt نمونه اولیه از یک ربات چت دیالوگ محور است که با هوش مصنوعي کار می‌کند. این هوش مصنوعي می‌تواند زبان انسان را متوجه شده و متن‌های نوشتاری بسیار دقیقی همچون نگارش یک شخص ایجاد کند. اما اگر بخواهیم دقیقتر بگوییم چت جی پی تی چیست، باید گفت جی بی تی بروزترین نسخه gpt (یک هوش مصنوعي با امکان ایجاد متن) است.

برای استفاده از این هوش مصنوعی نیاز به اینترنت پر سرعت دارید پیشنهاد ما به شما اینترنت td_lte ماهان نت است.

دانلود چت جی پی تی

نحوه کار با جی بی تی chatgpt چیست؟

هوش مصنوعي چت جی بي تي به وسیله یادگیری ماشینی توسعه یافته است و به وسیله یک رابط کاربری گفت و گو محور به صحبت و پرسش و پاسخ با افراد می‌پردازد و اطلاعات را در اختیار کاربران می‌گذارد.این ابزار نمونه‌ای از اطلاعات اینترنت در خود ذخیره دارد تا بتواند پاسخ گوی هر سوال احتمالی باشد.

این ابزار جدید با تمرکز بر یک استفاده ساده پایه ریزی و یوسعه یافته است. به نقل از openai؛ ” قالب گفتگو محور به این ابزار این امکان را می‌دهد تا چت جی پی تی  chatgpt همواره بتواند به تمام سوالات کاربران پاسخ داده و قادر باشد اشتباهات خود را بپذیرد، امکان به چالش کشیدن داشته باشد و نیز درخواست‌های نامناسب را تشخیص داده و رد کند.حقیقتا هر بیشتر میفهمیم chatgpt چیست بر ترسناک بودن آینده پیش رفت تکنولوژی افزوده می‌شود.

در رابطه با علت ترس از آینده تکنولوژی در مقاله اینترنت اشیا به طور مفصل توضیح دادیم اما به طور خلاصه بگوییم که هرچه باهوشتر شدن ربات‌ها با در نظر گرفتن اتصال تمام گوشی‌ها، ابزار و وسایل به اینترنت و توانمندتر شدن هوش مصنوعي ترس از آینده و طریقه کنترل این فناوری‌ها پیش می‌آید. تا اینجا فهمبدیم که هوش مصنوعي چت جی پی تی chatgpt چیست و چگونه کار می‌کند، اما اجازه دهید بفهمیم کاربرد chatgpt چیست!

کاربرد چت جی پی تی chatgpt چیست؟

وقتی با چت جی پی تی فارسی یا انگلیسی کار کنید خواهید دید که به راحتی می‌تواند به سوالات توضیحات کامل داده و به پیچیده‌ترین سوالات هم جواب دهد.برای نوشتن کد یا حل یک مشکل قادر است راه حل‌های مناسب ارائه دهد.پس این رباط جایگزین خوبی برای گوگل به حساب می‌آید تا جایی که گوگل احساس خظر کرده و سخت در تلاش است تا نمونه‌ای پیشرفته تر از هوش مصنوعي chatgpt را اراده دهد.

مدیرعامل openai در این خصوص یعنی کاربرد chatgpt چیست، گفته است؛ در حال حاضر شما با یک نمونه دمو روبرو هستیدو چندی بعد، در آینده‌ای نزدیک انسان‌ها قادر خواهند بود به هوش مصنوعي chatgpt به چشم یک دستیار بسیار کارآمد برای صحبت، پرسش و پاسخ و همچنیندریافت پیشنهاد و توصیه نگاه کنند. سم آلتن، اضافه کرد؛ chatgpt قادر است برای انسان‌ها کارهای مختلفتی انجام دهد و در نهایت تمام اطلاعات و جدیدترین دانش روز دنیا را در اختیار آنها بگذارد.

مقاله مرتبط: اینترنت اشیا چیست

نحوه استفاده از ChatGPT

نحوه استفاده از ChatGPT در ایران چگونه است؟

بعد از آن که با کاربرد و اصل “chatgpt چیست” آشنا شدیم لازم است بدانیم چگونه از این ربات باهوش و پرکاربرد استفاده کنیم؛ آیا برای بهره برد از کاربرد چت جی پی تی chatgpt لازم است اکانت داشته باشیم؟ مراحل ثبت نام chatgpt جذابترین ابزار هوش مصنوعي openai چگونه است. با ماهان نت همراه باشید تا در ادامه به آموزش لازم برای ثبت نام در چت جی پی تی بپردازیم.

روش دانلود چت جی پی تی chatgpt چیست؟

ربات چت محور chatgpt از طریق صفحه وب در دسترس کاربران قرار می‌گیرد؛ پس نیازی به دانلود چت جی پی تی نیست. در گوگل پلی استور یا اپ استور نرم افزارهای زیادی با نام chatgpt خواهید دید اما بدانید که هیچ کدام از آنها رسمی و اورجینال نیستند. پس به شما توصیه می‌کنیم هیچکدام از آنها را دانلود نکنید و تنها از طریق سایت openai اقدام به دانلود چت جی پی تی نمایید. برای راحتی دوستان و همراهان عزیز ماهان نت در پایان این مبحث چت جی پی تی دانلود مستقیم از وب سایت openai را قرار داده‌ایم. اما چگونه برای استفاده از chatgpt چه طور یک اکانت بسازیم؟

مراحل ثبت نام chatgpt و ساخت حساب کاربری در openai چگونه است؟

همانقدر که استفاده و نحوه کار با چت جی پی تی chatgpt ساده است ساخت یک حساب کاربری یا اکانت برای آن نیز آسان است. به منظور ساخت یک اکانت chatgpt لازم است وارد وبسایت openai شده و با استفاده از حساب گوگل یا ماکروسافت خود وارد این رباط چت محور شویم. به هر دلیلی ممکن است نخواهید یا نتوانید از اکانت گوگل یا ماکروسافت خود برای سوال از ربات چت جی پی تی chatgpt استفاده کنید، در این مواقع می‌توانید با ایمیل یا شماره همراه خود در این وبسایت یک اکانت و حساب کاربری باز کنید. پس از وارد کردن شماره یا ایمیل، openai یک ایمیل برای شما می‌فرستد که حاوی یک لینک برای وارد شدن و استفاده از این ربات است. شما از طریق این لینک موظفید تا حسابتان  را تایید کنید. در ادامه نوبت به وارد کردن شماره همراه خود می‌رسد.

در این مرحله یک کد بر روی گوشی شما ارسال می‌شود. البته باید بگوییم که چون وبسایت openai در ایران پشتیبانی نمی‌شود پس شما قادر به دریافت کد از این طریق نخواهید بود. اما روش استفاده از چت جی پی تی برای ایران چگونه است؟ یا اصلا امکان استفاده از چت جی پی تی فارسی برای ما وجود دارد؟ در ادامه این مبحث به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

پس از وارد کردن شماره تماس کد برای شما ارسال می‌شود.با وارد کردن آن کد مراحل ثبت نام chatgpt تکمیل شده و به صفحه چت جی پی تی chatgpt فرستاده می‌شوید.

ثبت نام در چت جی پی تی

نحوه کار با چت جی پی تی chatgpt چیست؟

اما بعد از تمام اطلاعاتی که از ابتدا تا این جا به بیان آنها پرداختیم همچون chatgpt چیست، چه کاربردی دارد، نحوه ثبت نام برای استفاده از chatgpt چیست و… با ورد شدن به صفحه چت با این ربات چه کار باید کرد؟

لازم است بگوییم که استفاده از چت جی پی تی از مراحل ثبت نام در آن نیز راحت تر است زیرا chatgpt یک طراحی بسیار ساده دارد که شامل بخضی برای ارائه نتایج و نیز یک باکس برای نوشتن درخواست کاربران در آن می‌شود. سوال خود را در chatgpt بپرسید و منتظر اعلام جواب یا نتیجه باشید. به طور مثال از ربات chatgpt در خصوص دیجیاتو سوال کردیم؛ ربات به ما پاسخی دقیق و کامل در خصوص سوالمان داد در ادامه از ایشان در باب جواب نیز سوال کردیم که شما این جواب را از کجا استخراج کردی، ربات chatgpt به صورت بسیار روان به پاسخ دادن تمام سوالات ما پرداخت.

نکته جذاب استفاده از چت gpt

به همین روش و همینقدر راحت می‌توانید به گفت و گو با آن ادامه دهید. از جذابیت‌ها و مزایای چت جی پی تی می‌توان به حالت دارک مود و وجود گزینه‌ای خاص برای اینکه کاربران در صورت لزوم می‌توانند تا زمانی که چت را ببندند یا ریست کنند به صحبت با چت جی پی تی chatgpt ادامه دهند؛ اشاره کرد.

با توجه به مطالب بالا متوجه شدیم که کاربرد chatgpt چیست، فهمیدیم حیطه استفاده از چت جی پی تی بسیار وسیع است، حتی اگر لازم باشد می‌تواند یک متن را برای ما به صورت خلاصه ارائه دهد. برخی از افراد می‌توانند برای نوشتن مطالب علمی و مقالات مختلف خود از مزایای chatgpt استفاده کنند.البته در نظر داشته باشید ژرنال‌های مختلف آن را به عنوان یک نویسنده معتبر قبول ندارند اما از مطالب ارائه شده آن در تولید مطالب پروژه خود می‌توانید استفاده کنید.

همانطور که در قبل قول دادیم در این قسمت بعد از آن که فهمیدیم chatgpt چیست و چگونه برای استفاده از آن باید یک اکانت بسازیم، لازم است برای نحوه راه اندازی واستفاده از چت جی پی تی فارسی راهکاری ارائه دهیم.

کاربرد چت جی پی تی

نحوه استفاده از چت جی پی تی فارسی در ایران

با توجه به وجود محدودیت‌های بسیار و عدم امکان استفاده از chatgpt چت جی پی تی در ایران، نمی‌توانیم با آی پی ایران وارد این وبسایت شویم. به همین منظور برای استفاده از چت جی پی تی در ایران باید از نرم افزارهای تغییر آی پی استفاده کنیم. به علاوه وبسایت openai از شماره‌های ایرانی پشتیبانی نمی‌کند. پس باید به کمک شماره‌های مجازی وارد آن بشویم. سرویس‌های مختلفی برای فروش شماره‌های مجازی وجود دارد یکی از آنها نامبرلند نام دارد. این سرویس شماره‌های عادی و اجاره‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد تا به کمک آن بتوانید برای مدت معینی از این قبیل سرویس‌ها استفاده کنید. که در این مبحث سرویس مد نظر ما ثبت نام chatgpt است.

پس از گرفتن شماره از این سرویس ثبت نام chatgpt را تکمیل کرده و با تغییر آی پی شروع به استفاده از chatgpt با گوشی یا pc خود کنید. از اینجا به بعد هیچ محدودیت نخواهید داشت.  اما نسخه پولی چت جی پی تی chatgpt چیست و چه امکاناتی دارد؟

نسخه پولی chatgpt plus چیست؟

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد chatgpt سازندگان آن تصمیم گرفتند تا نسخه پلاس آن را نیز طراحی کنند که هزینه استفاده از آن حدود 20 دلار در ماه است. اما مهمترین مزیت chatgpt پلاس  اولیوت دسترسی به این نرم افزار هوش مصنوعي فوق پیشرفته است.

هوش مصنوعی چت جی پی تی

پرسرعت ترین بسته های اینترنتی با ماهان نت

شما در وبسایت معتبر ماهان نت می‌توانید با جدیدترین و آخرین نسل از اینترنت‌های هوشمند و پرسرعت آشنا شده و برا استفاده از آنها اقدام نمایید. همچنین در ماهان نت می‌توانید از جدیدترین اخبار روز دنیای فناوری و تکنولوژی باخبر شوید و بهترین بسته ای اینترنتی از لحاظ سرعت و کیفیت و قیمت را خریداری کنید. برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

https://github.com/lencx/ChatGPT

سخن آخر

مهمترین بحث پس از” chatgpt چیست” این است که آیا این هوش مصنوعي پیشرفته قرار است جای انسان را در آینده بگیرد و سبب بیکاری اشخاص شود؟ در حال حاضر داغترین مبحث پس از chatgpt چیست، تاثییر هوش مصنوعي چت جی پی تی بر مشاغل مختلف است.

سوالات متداول

  1. ابزار chatgpt چیست ؟

چت جی پی تی یک هوش مصنوعي است که می‌توانیم از آن سوال کنیم.

  1. آیا استفاده و دانلود چت جی پی تی رایگان است؟

بله می‌توان به صورت رایگان از آن استفاده کرد اما نسخه پولی هم دارد.

  1. شرکت سازنده ابزارچت جی پی تی chatgpt چیست؟

این ربات توسط openai در استارتاپی که ایلان ماسک مهمترین بنیانگذار آن است، طراحی و عرضه شده است