در دنیای پیشرفته فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی یکی از مباحث مهم و پرطرفدار است. در این مقاله، به برسی بهترین هوش مصنوعی های رایگان می‌پردازیم و معرفی می‌کنیم که چگونه می‌توانند در حل مسائل و ارائه خدمات مختلف به کاربران کمک کند.

هوش مصنوعی به معنای توانایی کامپیوترها و سیستم‌های مصنوعی برای انجام کارهایی است که در گذشته تنها به هوش انسانی نیاز داشتند. هوش مصنوعی شامل چندین زیر شاخه است که هر کدام به طور خاص بر روی یک نوع از مسائل تمرکز دارد.  ما در اینجا قصد داریم  به معرفی هوش مصنوعی های رایگان بپردازیم. پس با شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه شوید.

خرید اینترنت قسطی ماهان نت

برخی از این تکنیک‌ها ی بهترین هوش مصنوعی های رایگان عبارت‌اند از:

 • یادگیری ماشینی و شبکه‌های عصبی مصنوعی
 • پردازش زبان طبیعی و تکنولوژی ترجمه ماشینی
 • بینایی ماشین
 • پردازش گفتار و پردازش زبان طبیعی و تکنولوژی ترجمه ماشینی
 • رباتیک
 • داده کاوی و تحلیل بزرگ‌داده
 • الگوریتم‌های ژنتیک

خرید اینترنت ADSL

بهترین هوش مصنوعی های رایگان

در این بخش، به معرفی بهترین هوش مصنوعی های رایگان (AI)  می‌پردازیم. این ابزارها شامل پیکربندی و طراحی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، بسته‌های آموزشی و ابزارهای توسعه نرم افزار هستند.

هوش مصنوعی Pictory: تولید و ویرایش آسان ویدیو

Pictory یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به دانش فنی، ویدیوهای با کیفیت بالا ایجاد و ویرایش کنید.

ویژگی های اصلی هوش مصنوعی Pictory:

 • تبدیل متن به ویدیو
 • ویرایش ویدیو با متن
 • ایجاد زیرنویس خودکار
 • خلاصه سازی ویدئوها

مقاله مرتبط: ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی OpenAI’s GPT-3

GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3) از OpenAI یکی از بهترین هوش مصنوعی های رایگان است. این سیستم مبتنی بر شبکه‌های عصبی ترانسفورمر است و قادر است به صورت خودکار متن هایی را به تنهایی تولید کند و به سوالات کاربران پاسخ دهد.

 هوش مصنوعی OpenAI's GPT-3

Microsoft’s Azure Cognitive Services از بهترین هوش مصنوعی‌ها

سرویس هوش مصنوعی Azure یکی دیگر از بهترین هوش مصنوعی های رایگان است که از مایکروسافت در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا بتوانند از قابلیت های هوش مصنوعی، از جمله بینش بصری، تشخیص چهره و سخن یا هوش عامل مکانیک استفاده کند.

مقاله مرتبط : هوش مصنوعی گوگل

هوش مصنوعی Microsoft's Azure

هوش مصنوعی  IBM Watson

یکی از پرکاربردترین و  بهترین هوش مصنوعی های رایگان برای توسعه دهندگان است. این سیستم قدرتمند به شما امکان تشخیص گفتار، پردازش زبان طبیعی، تشخیص تصاویر و غیره را می‌دهد.

هوش مصنوعی  IBM Watson

برای خرید سرور اختصاصی به این صفحه مراجعه فرمایید.

هوش مصنوعی جاسپر Jasper

جاسپر به عنوان بهترین دستیار نویسندگی هوش مصنوعی شناخته شده است و به دلیل ویژگی ها و کیفیت چشمگیرش از رقبا پیشی گرفته است. این ابزار با استفاده از هوش مصنوعی قدرتمند، به شما کمک می کند تا به سرعت و به آسانی محتوای متنی باکیفیت بالا تولید کنید.

نحوه عملکرد جاسپر:

 1. کلمات اولیه را به جاسپر بدهید: شروع کار با جاسپر ساده است. کافیست کلمات کلیدی یا ایده های اولیه خود را به جاسپر بدهید.
 2. تجزیه و تحلیل و تولید محتوا: جاسپر کلمات اولیه شما را تجزیه و تحلیل می کند و بر اساس موضوع و لحن مورد نظر شما، عبارات، پاراگراف ها یا اسناد کامل را تولید می کند.
 3. سرعت باورنکردنی: جاسپر می تواند در عرض 15 دقیقه یک مقاله 1500 کلمه ای را به طور کامل بنویسد.

قالب های متنوع:

جاسپر با ارائه بیش از 50 قالب تولید محتوای هوش مصنوعی، نیازهای شما را در زمینه های مختلف برآورده می کند. از جمله این قالب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پست های وبلاگ
 • ایمیل ها
 • تبلیغات فیس بوک
 • تبلیغات گوگل
 • عناوین و توضیحات متا
 • مطبوعات

ویژگی های برجسته جاسپر:

 • تنوع فونت و سبک
 • پشتیبانی چند زبانه
 • رابط کاربری بصری
 • دستیار نویسندگی
 • شناسایی عناصر کلیدی متن

هوش مصنوعی Gemini گوگل

گوگل جمینای (Google Gemini) یک خانواده از مدل‌های هوش مصنوعی چندرسانه‌ای است که توانایی درک و تولید متن، تصاویر، صوت، ویدئو و حتی کد را دارد. این قابلیت چندرسانه‌ای، امکان تعامل با اطلاعات به شکل طبیعی‌تر و عمیق‌تر را فراهم می‌کند.

به عنوان مثال، می‌توان به گوگل جمینای گفت “در این تصویر چه اتفاقی می‌افتد؟” و یک تصویر ضمیمه کرد. مدل به طور خودکار تصویر را توصیف کرده و به پرسش‌های بیشتر پاسخ خواهد داد. این قابلیت متمایز گوگل جمینای از مدل‌های متنی صرف است که تنها بر اساس متن آموزش دیده‌اند.

هوش مصنوعی رایگان گوگل جمینای

در مجموع، گوگل جمینای با قابلیت چندرسانه‌ای و پنجره بافت بلند خود، به کاربران امکان تعامل عمیق‌تر با اطلاعات را می‌دهد و گام مهمی در راستای تحول در هوش مصنوعی چندرسانه‌ای محسوب می‌شود.

مقاله مرتبط: هوش مصنوعی چیست 

بهترین سایت‌های رایگان هوش مصنوعی

در این بخش، به معرفی بهترین سایت‌های رایگان مرتبط با هوش مصنوعی می‌پردازیم. این سایت‌ها شامل منابع آموزشی، برنامه‌ها، الگوریتم‌ها و ابزارهای مرتبط با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هستند.

 • Kaggle:یکی از بهترین هوش مصنوعی های رایگان سایت معروف Kaggle  برای مسابقات و پروژه‌های مرتبط با یادگیری عمیق و هوش مصنوعی است.
 • Arxiv: آرشیو Arxiv شامل مقالات پژوهشی در زمینه هوش مصنوعی است که بهترین هوش مصنوعی های رایگان است و به طور روزانه توسط پژوهشگران و توسعه دهندگان در جهان بروزرسانی می‌شود.
 • AI Hub: یک پلتفرم آموزشی برای یادگیری و توسعه در زمینه هوش مصنوعی که خدمات آموزشی و ابزارهای رایگان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لیست ربات‌های هوش مصنوعی

 •  Cleverbot یکی از قدیمی ترین ربات‌های هوش مصنوعی است و برای گفتگو مناسب است.
 • Mitsuku رباتی که در سال 2020 عنوان “مکالمه‌گر عامل با درجه بالای بازیگوشی” را دریافت کرد.
 • A.L.I.C.E. یک سامانه چت ربات با یک جعبه بازی‌های مشابه بازی بازی Marov که توسط Richard Wallace توسعه داده شده است.

مقاله مرتبط : برنامه هوش مصنوعی سخنگو

هوش مصنوعی ویدئو

هوش مصنوعی سوالی

در این بخش، به بحث و برسی پاسخگوی به سوالات با استفاده از هوش مصنوعی می‌پردازیم. سامانه های سوال و جواب هوشمند و گفتاری از بهترین هوش مصنوعی های رایگان هستند که با بهره‌گیری از الگوریتم‌های هوش مصنوعی مولد کار می کند، در جمع‌سپاری اطلاعات و پاسخ به سوالات کاربران می‌توانند مفید باشند.

مقاله مرتبط: تولید محتوا با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چگونه به پاسخگویی به سوالات انسان‌ها کمک می‌کند؟

هوش مصنوعی (AI) یک شاخه از علوم کامپیوتر است که به طراحی و ساخت سیستم‌های هوشمند که قادر به انجام وظایف پیچیده و خلاقانه باشند، می‌پردازد. یکی از کاربردهای مهم هوش مصنوعی، پاسخگویی به سوالات انسان‌ها است. این کاربرد در حوزه‌های مختلفی نظیر آموزش، پزشکی، تجارت، تفریح و سرگرمی و غیره قابل استفاده است. در این مقاله، به بررسی چگونگی کارکرد هوش مصنوعی در پاسخگویی به سوالات و چالش‌های مربوط به آن می‌پردازیم.

چگونه هوش مصنوعی سوالات را فهمیده و پاسخ می‌دهد؟

برای پاسخگویی به سوالات، هوش مصنوعی باید دارای دانش و توانایی فهمیدن زبان طبیعی باشد. دانش هوش مصنوعی را می‌توان از منابع مختلف نظیر اینترنت، کتاب‌ها، پایگاه‌های داده و غیره تأمین کرد. توانایی فهمیدن زبان طبیعی را نیز با استفاده از روش‌های  چگونگي كاركرد هيچي يادگيري عميق (Deep Learning) و پردازش زبان طبيعي (Natural Language Processing) به دست آورده است.

برای پاسخگويي به سؤالات با هيچي يادگيري عميق، هوش مصنوعي باید دارای الگوريتم‌ها و روش‌های خاص خود باشد. الگوريتم‌ها و روش‌های هوش مصنوعي بستگي به نوع سؤالات و داده‌هاي مورد استفاده دارد. هر كاربرد خاص هوش مصنوعي نياز به الگوريتم‌ها و روش‌های خاص خود دارد.

برای خرید سرویس اینترنت پوینت تو پوینت به این صفحه مراجعه کنید. 

اینترنت TD LTE

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ساخت اهنگ با هوش مصنوعی را بخوانید.

لیست هوش مصنوعی ها و ربات‌ها

در این بخش، لیست ربات های هوش مصنوعی رایج و معروف و بهترین هوش مصنوعی های رایگان را معرفی می‌کنیم. این لیست هوش مصنوعی ها شامل ربات ها، وکیل های هوشمند، خدمات مشتریان و سیستم های گفتاری است. در این لیست اپلیکیشن هایی شده که قابل نصب در گوشی های اندروید هست که به هوش مصنوعي اندرويد معروفند.

لیست هوش مصنوعی ها و ربات‌ها

جناب آبوت  (Jeeves AI)

یکی از معرفترین و بهترین هوش مصنوعی های رایگان است و رباتی هوشمند و خدمت‌رسان بر مبنای هوش مصنوعی که می‌تواند به سوالات شما پاسخ دهد و با شما گفتگو کند.

میرا  (Mira)

سایت هوش مصنوعی سخنگو که قادر به پاسخگوی به سوالات و مکالمه با کاربران است.

الکسا (Amazon Alexa)

صداگذاری هوشمند اماکن خانگی که به کمک هوش مصنوعی قادر به پاسخ به سوالات، اجرای دستورات ساده و ارائه اطلاعات است.

سیری (Siri)

ربات هوشمند شرکت اپل (آپلیکیشن هوش مصنوعی) که به ویجت هوشمند گوشی های آیفون و آیپد اضافه می‌شود و قادر به پاسخگوی به سوالات و دستورات کاربر است.

گوگل آسیستنت (Google Assistant)

ربات هوشمند شرکت گوگل که به کمک هوش مصنوعی، قادر به پاسخگوی به سوالات، ترجمه و و ادیت متن و اجرای دستورات است.

واتسون(IBM Watson)

سیستم هوش مصنوعی های جالب تشخیص چهره، پردازش زبان طبیعی و تحلیل داده که به صورت API ارائه می‌شود و می‌تواند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

بیگانه (AlienVault)

یکی دیگر از بهترین هوش مصنوعی های رایگان است که سیستم هوش مصنوعی را برای تشخیص و رفع تهدیدات امنیتی و تشخیص نفوذهای سایبری در سازمان‌ها و شبکه‌ها بکار میگیرد.

راچل  (Rasa)

فریمورک متن باز برای ساخت چت‌بات های هوشمند با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و از بهترین هوش مصنوعی های رایگان است.

هوش مصنوعی bing

هوش مصنوعی bing هم توسط مایکروسافت منتشر شده و یکی از بهترین AIهای رایگان است.

ایو (Eve)

ربات چت‌بات با هوشمندی مصنوعی که قادر به پاسخ به سوالات و گفتگو با کاربران است.

ویوزی (Woozie)

ربات هوشمند گفتگوی با تمرکز بر صحبت کردن و کمک در برنامه ریزی و مدیریت زمان است.

خرید اینترنت گیمینگ

ماهان نت

ماهان نت با ارائه خدمات اینترنت‌ پرسرعت و نسل جدید راه‌های ارتباطی و نیز ابزارهای جانبی لازم برای آنها،  آماده است تا به هموطنان عزیز در جهت مدرن کردن سیستم مودم و تجهیزات خود یاری رساند. در وبسایت معتبر گروه ماهان نت، از جدیدترین اخبار روز دنیای فناوری و اطلاعات باخبر خواهید شد. همکاران با تجربه و متبحر در علم ارتباطات در این شرکت آماده اند تا برای مشاوره با شما زمان بگذارند.

در صورت تمایل به پیج اینستاگرام ماهان نت سر بزنید. 

سوالات پر تکرار

کاربردهای هوش مصنوعی چیست؟

– صنعت خودروهای خودران
– سیستم‌های بازیابی اطلاعات و توصیه عملکرد
– پزشکی و پشتیبانی تصمیم‌گیری پزشکان
– تجارت الکترونیک و سیستم‌های پیشنهادی

بهترین هوش مصنوعی های رایگان کدامند؟

 1. . Microsoft’s Azure Cognitive Services:سرویس هوش مصنوعی Azure از مایکروسافت در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد تا بتوانند از قابلیت های هوش مصنوعی، از جمله بینش بصری، تشخیص چهره و سخن یا هوش عامل مکانیک استفاده کند.
 2. IBM Watson: یکی از پرکاربردترین ابزارهای هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان است. این سیستم قدرتمند به شما امکان تشخیص گفتار، پردازش زبان طبیعی، تشخیص تصاویر و غیره را می‌دهد.

بهترین هوش مصنوعی‌های رباتی کدام اند؟

 1. Cleverbot: یکی از قدیمی ترین ربات‌های هوش مصنوعی است و به گفتگوپذیری بالایی دست می‌یابد.
 2. Mitsuku: رباتی که در سال 2020 عنوان “مکالمه‌گر عامل با درجه بالای بازیگوشی” را دریافت کرد.
 3. L.I.C.E: یک سامانه چت ربات با یک جعبه بازی‌های مشابه بازی بازی Marov که توسط Richard Wallace توسعه داده شده است.