سه راه اندازه‌گیری اینترنت پرسرعت مناسب

 • سرعت دانلود برای دیدن ویدیو افراد دیگر در تماس‌ها
 • سرعت آپلود و مشاهده جریان ویدیوی شما توسط افراد دیگر در تماس
 • نبود تأخیر که به این معناست که چگونه ویدیو و صدا با هم همگام می‌شوند.
  میزان تأخیر زیاد ناشی از اتصال بد اینترنت به این معنی است که گفتار شما با حرکاتتان مطابقت ندارد یا ارتباط کنفرانس ویدیویی را مخدوش می‌کند.

برای انتخاب طرح و پهنای اینترنت مناسب، باید نحوه استفاده از اینترنت و تعداد افرادی که در خانه شما به طور همزمان از آن استفاده خواهند کرد را در نظر بگیرید. اگر قرار است از ابزارهای ویدئو کنفرانس استفاده کنید، باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید. زیرا یک چت مجازی می‌تواند پهنای باند زیادی را مصرف کند.

اینترنت پرسرعت مناسب

پهنای باند مناسب برای ویدئو کنفرانس چیست؟

ایده‌های مختلفی در مورد بهترین سرعت اینترنت برای کنفرانس ویدیویی وجود دارد. عوامل متعددی می‌تواند بر کیفیت ویدیوی شما به غیر از سرعت دانلود و آپلود تأثیر بگذارد. این عوامل عبارتند از:

 • نوع دوربین وب مورد استفاده
 • تعداد افرادی که همزمان از اینترنت استفاده می‌کنند.
 • تنظیمات رزولوشن دوربین و تعداد فریم‌های ویدئو در هر ثانیه
 • سرعت اینترنت افراد حاضر در ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدیویی معمولاً به سرعتی حدود ۱.۵ تا ۲ مگابیت در ثانیه برای شرکت‌کنندگان در تماس یک به یک یا یک به چند نیاز دارد. در حالت کلی نیز هرچه مگابیت در ثانیه بیشتر باشد بهتر است.

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) بسته مورد نیاز برای فعالیت‌های مختلف را به شکل زیر طبقه‌بندی می‌کند:

 • ۱ مگابیت در ثانیه برای مرور عمومی و ایمیل.
 • کمتر از ۰.۵ مگابیت بر ثانیه برای تماس صوتی از طریق پروتکل اینترنت (VoIP).
 • ۱مگابیت بر ثانیه برای ویدئو کنفرانس استاندارد.
 • ۶ مگابیت بر ثانیه برای کنفرانس ویدئویی HD.
 • ۵ تا ۲۵ مگابیت در ثانیه برای دورکاری.

میانگین سرعت اینترنت برای افراد دور کار نیز باید به این روال باشد:

 • سرعت دانلود ۱۰ مگابیت بر ثانیه برای هر نفر.
 • حداقل ۱ مگابیت در ثانیه سرعت آپلود برای ویدئو کنفرانس یا سایر فعالیت‌ها به ازای هر نفر.

اگر احساس می کنید پهنای باند شما کافی نیست، بهتر است با ارائه دهنده اینترنت خود تماس بگیرید تا اینترنت پرسرعت مناسب بسته به نیازتان به شما پیشنهاد دهد.

غلبه با مشکلات ویدئو کنفرانس بر اساس سرعت اینترنت

با هماهنگی با شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود می‌توانید زمان استفاده از وب کم خود نیز محدود کنید. همچنین می‌توانید در کنفرانس ویدیویی حضور داشته باشید، اما وب کم خود را برای صرفه‌جویی در پهنای باند فعال نکنید. در این صورت پهنای باند کمتری برای اشتراک‌گذاری تصویرتان به جای ویدیوی زنده نیاز است. بنابراین به جای اشتراک‌گذاری چهره‌تان در وب‌کم، فقط یک عکس از خودتان آپلود کنید.

اگر هنگام اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش، در برقراری ارتباط و ارائه مشکلی دارید، سعی کنید وب‌کم خود را در حین اشتراک‌گذاری صفحه متوقف کنید تا پهنای باند مجدداً از دوربین ویدیویی جدا شود. برای صرفه جویی در پهنای باند نیز می‌توانید تنظیمات رزولوشن وب کم خود را از حالت HD خارج کنید.

یکی دیگر از راه‌های بهبود تجربه ویدئو کنفرانس، انتخاب ابزارهای کنفرانس ویدئویی مبتنی بر مرورگر مانند MegaMeeting است. با توجه به این‌که این برنامه از فناوری پیشرفته WebRTC استفاده می‌کند، می‌تواند با پهنای باند شبکه موجود در هر دو انتهای کنفرانس ویدیویی سازگار شود. در این پلتفرم همچنین هیچ دانلودی از نرم‌افزار کنفرانس ویدیویی برای کاهش سرعت شما وجود ندارد. از این رو یکی از بزرگترین چالش‌های ویدئو کنفرانس مدرن را حل می‌کند.

در این میان توجه داشته باشید که ماهان نت نیز یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات انواع اینترنت پرسرعت مناسب از جمله خدمات اینترنت پرسرعت TD LTE است که سرعت حداقل ۸ مگابیت و حداکثر ۸۰ مگابیت را برای اینترنت تی دی ال تی ای تضمین می‌کند.

شما می‌توانید در وب‌سایت ماهان نت برای دریافت بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌ TD-LTE ثبت نام کنید. ضمن این که ما در ماهان نت امکان عودت وجه در صورت نارضایتی کاربران را فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید در صفحه جشنواره اینترنت ماهان نت برای نصب اینترنت پرسرعت ثبت نام کنید. ضمن این که ما در ماهان نت امکان عودت وجه در صورت نارضایتی کاربران را فراهم کرده‌ایم.