حتماً برای شما هم پیش آمده که سرعت سرویس اینترنتی که از شرکت عرضه کننده اینترنت تهیه می‌کنید بسیار بالا است، اما مدام با کندی سرعت مواجه می‌شوید. معمولاً بعضی از وسایلی که در منزل خود استفاده می‌کنیم، روی سیگنال وای‌فای تاثیر می‌گذارند که چند مورد از مخرب‌ترین آن‌ها را در ادامه به شما معرفی کرده‌ایم. با ماهان‌نت در معرفی وسایلی که در منزل سیگنال وای فای را ضعیف می‌کند همراه باشید.

  • چراغ‌های تزیینی

یکی از وسایلی که با وجود زیبا بودن، سیگنال‌های وای فای و در نتیجه سرعت اینترنت را کم می‌کند، چراغ‌های تزیینی است. ریسه‌ها یا چراغ‌های رنگین که به تازگی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، از وسایلی هستند که روی سیگنال‌ها اثر می‌گذارند.

  • بلوتوث

وسایلی که با بلوتوث کار می‌کنند، بی‌خطر هستند و تداخلی با سیگنال های وای فای ندارند. اما نسخه های قدیمی تر بلوتوث اینگونه نبودند و در محیطی که وای فای نیز وجود داشت، با سیگنال آن تداخل پیدا می‌کردند. اگر هم شما در یک محیط از دو وسیله ای استفاده کنید که هر دوی آن‌ها روی کانال ۲٫۴ گیگاهرتزی هستند، روی هم تداخل ایجاد می‌کنند و عملکرد هر دوی این وسیله‌ها ضعیف می‌شود.

  • مایکرویو

مایکرویو بدترین دستگاه در تداخل با سیگنال‌های وای فای است. این دستگاه که حتماً در سرعت بخشی به بسیاری از فعالیت ها موثر است، از سیگنال‌های الکترومغناطیسی استفاده می‌کند. مایکرویوها روی فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتزی تنظیم شده‌اند؛ اگر می‌خواهید با مودم شما تداخل نداشته باشد باید کانال آن متفاوت از مودم باشد.

  • گجت‌

بعضی از وسایل بازی کودکان که به صورت بی‌سیم کار می‌کنند با سیگنال وای فای تداخل دارند. این گجت ها براساس سیگنال‌هایی راه‌اندازی می‌شوند که مشابه با وای فای است و می‌توانند در کار مودم بی سیم، تداخل ایجاد کنند. درنتیجه بهتر است این وسایل را از محل روتر دور نگه دارید.

  • اشیاء فلزی

برخی از وسایل فلزی، مانند گلدان، قاب، مبلمان، تخت و غیره، نقطه کور وای فای ایجاد می‌کنند. برای این‌که باوجود این وسایل بتوانید به بهترین سیگنال وای فای دست پیدا کنید، باید روتر بی سیم را از آن ها دور کنید.

 

آیا شما تجربه ای در این زمینه دارید که با دور کردن روتر از موارد فوق به سرعت بهتری دست پیدا کرده باشید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

مشترکان اینترنت پرسرعت TD-LTE و اینترنت ADSL ماهان نت اگر موارد ذکر شده را رعایت کردند و همچنان با کندی سرعت مواجه بودند می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۸۷۲۷۷ داخلی ۲ تماس بگیرند تا کارشناسان پشتیبانی ماهان‌نت به ایشان در جهت رفع کندی سرعت کمک کنند.

 

منبع: networkcomputing