تقویت سیگنال وای فای چگونه است؟ یا به عبارتی برای تقویت سیگنال مودم چه راهکارهایی وجود دارد؟ آیا با تلاش برای افزایش سیگنال وای فای مودم احتمال هک آن بالا می‌رود؟ با ما در ماهان نت همراه باشید تا به تمام جوانب راهکارهای تقویت سیگنال مودم و خطرات احتمالی آن بپردازیم.

در مباحث گذشته در خصوص مواردی که موجب تضعیف سیگنال وای فای می‌شوند به طور مفصل برایتان صحبت کردیم در این مقاله اما تصمیم داریم به روش و راه‌های افزایش سیگنال وای فای پرداخته و بگوییم چگونه می‌توانیم باعث تقویت برد وای فای شویم. با شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه شوید.

بدون شک بر هیچ کس پنهان نیست که اهمیت اینترنت و سرعت استفاده از آن در زندگی عصر جدید چقدر است. هیچ کجای زندگی ما وجود ندارد که بدون وابستگی به اینترنت چه مستقیم و چه غیر مستقیم، قابل جریان باشد. اما کیفیت و نحوه اتصال به اینترنت و نیز سرعت آپلود و دانلود بسیار حائز اهمیت است. در ادامه این مبحث به بیان عناوین زیر خواهیم پرداخت.

 • بهترین جا برای نصب مودم کجاست؟
 • چگونه تغییر کانال وای فای بر تقویت وای فای مودم و روتر تاثییر دارد؟
 • استفاده از نرم افزار برای افزایش برد وای فای
 • استفاده از ورق آلومینیوم و تاثییرات آن بر تقویت سیگنال وای فای
 • تاثییر آپدیت FIRMWARE در افزایش قدرت سیگنال وای فای مودم
 • میزان تاثیر ری استارت در تقویت سیگنال وای فای مودم
 • تقویت سیگنال WIFI با استفاده از اکسس پوینت
 • افزایش قدرت سیگنال wifi مودم با کاهش تداخل لوازم الکترونیکی

اینترنت ADSL

راهکارهای موجود برای تقویت سیگنال وای فای کدام اند؟

همزمان با پیش رفت فناوری و تکنولوژی، نیاز بشر به اینترنت و استفاده از انواع روتر و مودم در تمام محیط‌های خانگی، اداری، تجاری و… روز به روز افزایش یافت. این امر سبب شد تا تمام افراد به دنبال افزایش قدرت سیگنال wifi مودم باشند. به عبارت دیگر در جامعه جدید که تمام کارها از پرداخت قبوض گرفته تا انتقال‌های بانکی و… تماما به صورت هوشمند انجام می‌گیرد داشتن یک سرعت بالا و سیگنال قوی با برد زیاد بسیار با ارزش خواهد بود.راه‌های افزایش و تقویت سیگنال وای فای کدام است؟

تقویت سیگنال وای فای

بهترین جا برای نصب مودم کجاست؟

اولین گام انتخاب یک جای مناسب برای نصب مودم یا روتر است.قرار دادن مودم در یک مکان کور سبب می‌شود تا اینترنت شما کیفیت مناسبی نداشته باشد.در خصوص بهترین مکان نصب مودم و روتر به صورت مفصل در مقاله (لطفا مقاله مورد نظر لینک شود.) توضیح دادیم. اما باید بدانید که ارتفاع نامناسب یا وجود سدهای فیزیکی موجب کاهش برد و کیفیت سرعت اینترنت شما شود. جابجایی روتر یا مودم می‌توانید یکی از روش های افزایش برد وای فای مودم باشد.

چگونگی تغییر کانال وای فای

یکی دیگر از راه‌های تقویت سیگنال وای فای تغییر فرکانس یا شماره کانال است. در مقاله‌های قبلی توضیح دادیم که استفاده از یک کانال مشترک با همسایه‌ها موجب ایجاد اختلال و کاهش سرعت اینترنت شما خواهد شد. در حقیقت تمام روترها دارای باند 4گیگاهرتز هستند. اما اگر از مودم‌ها یا روترهایی که دارای 2 باند می‌باشند استفاده کنید می‌توانید با تغییر کانال از ایجاد تداخل جلوگیری کرده و در جهت تقویت مودم وای فای گام بردارید.

استفاده از نرم افزار برای افزایش برد وای فای

پس از در نظر گرفتن یک جای مناسب و نیز تغییر کانال مودم، راه دیگر در راستای افزایش و تقویت سیگنال وای فای استفاده از برنامه‌های تقویت سیگنال وای فای است. یکی از بهترین نرم افزارهای موجود Qos نام دارد که وظیفه‌اش کاهش چهنای باند مصرف اپلیکیشن‌هاست. شما با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مصرف اینترنت را برای برنامه‌های مختلف اولویت بندی کنید. استفاده از چنین نرم افزارهایی شاید در تقویت انتن مودم تاثییری نداشته باشند اما با کنترل و مدیریت مصرف برنامه‌های موجود سبب بالارفتن سرعت و کاهش اشغال پهنای باند می‌شوند.

Gaming-Banner

استفاده از ورق آلومینیوم و تاثییرات آن بر تقویت سیگنال وای فای

یکی دیگر راهکارهای تقویت آنتن دهی سیگنال مودم و روتر استفاده از یک قوطی نوشابه فلزی است! در تمام مودم‌ها یک آنتن برای پخش سیگنال در محیط وجود دارد.درصورت نصب مودم در کنار دیوار قسمتی از این سیگنال در دیوار مصدود خواهد شد. با استفاده از قرار دادن یک تکه ورق آلومینیوم می‌توانید از تمام سیگنال یک مودم استفاده کنید.این امر تقویت کننده امواج وای فای نیز هست.

مقاله مرتبط: تنظیمات اینترنت ویندوز

افزایش سیگنال وای فای

تاثییر آپدیت FIRMWARE در افزایش قدرت سیگنال وای فای مودم

آپدیت نرم افزار مودم یکی دیگر راه‌های تقویت وای فای مودم است.

میزان تاثیر ری استارت در تقویت سیگنال وای فای مودم

اولین راه حل هر مشکل کامپیوتری ری استارت کردن سیستم است. در خصوص مودم نیز یکی از راه‌های تقویت سیگنال وای فای همین کار ساده و باورنکردنی است.

تقویت سیگنال WIFI با استفاده از اکسس پوینت

استفاده از یک اکسس پوینت به شبکه خانگی تنها نیازمند اتصال به روتر یا مودم است. به این وسیله می‌توانید در جهت تقویت و افزایش برد وای فای خود گام بردارید.

افزایش قدرت سیگنال wifi مودم با کاهش تداخل لوازم الکترونیکی

در تمام خانه‌های امروز وسایل زیادی وجود دارد که با امواج و سیگنال باهم ارتباط برقرار می‌کنند، تداخل این سیگنال‌ها موجب تضعیف قدرت مودم و کیفیت اینترنت می‌شود، پس یکی دیگر از راه‌های تقویت سیگنال وای فای جدا کردن باند مودم از دیگر لوازم خانگی است و این راه صرفا با مودم های دوبانده امکان پذیر است.

حتماً برای شما هم پیش آمده که سرعت سرویس اینترنتی که از شرکت عرضه کننده اینترنت تهیه می‌کنید بسیار بالا است، اما مدام با کندی سرعت مواجه می‌شوید. معمولاً بعضی از وسایلی که در منزل خود استفاده می‌کنیم، روی سیگنال وای‌فای تاثیر می‌گذارند که چند مورد از مخرب‌ترین آن‌ها را در ادامه به شما معرفی کرده‌ایم. با ماهان‌نت در معرفی وسایلی که در منزل سیگنال وای فای را ضعیف می‌کند همراه باشید.

 • چراغ‌های تزیینی

یکی از وسایلی که با وجود زیبا بودن، سیگنال‌های وای فای و در نتیجه سرعت اینترنت را کم می‌کند، چراغ‌های تزیینی است. ریسه‌ها یا چراغ‌های رنگین که به تازگی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، از وسایلی هستند که روی سیگنال‌ها اثر می‌گذارند.

 • بلوتوث

وسایلی که با بلوتوث کار می‌کنند، بی‌خطر هستند و تداخلی با سیگنال های وای فای ندارند. اما نسخه های قدیمی تر بلوتوث اینگونه نبودند و در محیطی که وای فای نیز وجود داشت، با سیگنال آن تداخل پیدا می‌کردند. اگر هم شما در یک محیط از دو وسیله ای استفاده کنید که هر دوی آن‌ها روی کانال ۲٫۴ گیگاهرتزی هستند، روی هم تداخل ایجاد می‌کنند و عملکرد هر دوی این وسیله‌ها ضعیف می‌شود.

 • مایکرویو

مایکرویو بدترین دستگاه در تداخل با سیگنال‌های وای فای است. این دستگاه که حتماً در سرعت بخشی به بسیاری از فعالیت ها موثر است، از سیگنال‌های الکترومغناطیسی استفاده می‌کند. مایکرویوها روی فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتزی تنظیم شده‌اند؛ اگر می‌خواهید با مودم شما تداخل نداشته باشد باید کانال آن متفاوت از مودم باشد.

 • گجت‌

بعضی از وسایل بازی کودکان که به صورت بی‌سیم کار می‌کنند با سیگنال وای فای تداخل دارند. این گجت ها براساس سیگنال‌هایی راه‌اندازی می‌شوند که مشابه با وای فای است و می‌توانند در کار مودم بی سیم، تداخل ایجاد کنند. درنتیجه بهتر است این وسایل را از محل روتر دور نگه دارید.

 • اشیاء فلزی

برخی از وسایل فلزی، مانند گلدان، قاب، مبلمان، تخت و غیره، نقطه کور وای فای ایجاد می‌کنند. برای این‌که باوجود این وسایل بتوانید به بهترین سیگنال وای فای دست پیدا کنید، باید روتر بی سیم را از آن ها دور کنید.

راهکارهای تقویت سیگنال

اینترنت پر سرعت خانگی را از ماهان نت بخواهید

ماهان نت یک وبسایت برای کسب اطلاعات بروز در خصوص هر چیز در دنیای دیجیتال است که با مطالب مفید منتشر شده در آن خواهید توانست آگاهی خود و عزیزانتان را در موارد مختلف بالاببرید. همچنین از طریق شرکت معتبر ماهان نت و گروه باتجربه ایشان می‌توانید از خدمات اینترنت‌های نسل جدید استفاده کنید.

آیا شما تجربه ای در این زمینه دارید که با دور کردن روتر از موارد فوق به سرعت بهتری دست پیدا کرده باشید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مشترکان اینترنت  TD-LTE و اینترنت ADSL ماهان نت اگر موارد ذکر شده را رعایت کردند و همچنان با کندی سرعت مواجه بودند می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۸۷۲۷۷ داخلی ۲ تماس بگیرند تا کارشناسان پشتیبانی ماهان‌نت به ایشان در جهت رفع کندی سرعت کمک کنند.

برای اطلاع از جشنواره های ما پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

سخن آخر

از ابتدای پیدایش اینترنت زندگی بشر تغییر بسیار زیادی کرد. پارامتر سرعت در این تغییر یک ورد جادوئی به شمار می‌رود. پس از پیدایش اینترنت نسل جدید یا اینترنت پر سرعت این تغییر سبک زندگی سرعتی همچون سرعت جت به خود گرفت. امروزه تقویت سیگنال وای فای به منظور بالابردن سرعت و برد سیگنال مودم بسیار مورد اهمیت است. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با روش های افزایش قدرت و برد WiFi مودم آشنا کنیم.

سوالات پر تکرار

 • بهترین راه تقویت سیگنال وای فای کدام است؟
 • نصب مودم در جای مناسب
 • تغییر کانال وای فای یکی از روش های تقویت سیگنال وای فای مودم
 • استفاده از نرم افزار برای افزایش برد وای فای
 • استفاده از ورق آلومینیوم
 • آپدیت FIRMWARE در افزایش قدرت سیگنال وای فای مودم بسیار ماثر است
 • ری استارت در تقویت سیگنال وای فای مودم راه گشاست
 • تقویت سیگنال WIFI با استفاده از اکسس پوینت
 • افزایش قدرت سیگنال wifi مودم با کاهش تداخل لوازم الکترونیکی
 • چه نرم افزارهایی برای تقویت یا افزایش برد مودم وجود دارد؟
 • یکی از بهترین نرم افزارهای موجود Qos نام دارد که وظیفه‌اش کاهش چهنای باند مصرف اپلیکیشن‌هاست

دلایل تضعیف برد یا عوامل موثر بر کاهش سرعت اینترنت مودم کدامند؟

 • موقعیت بد قرار گرفتن مودم روتر
 • افزایش تراکم در تعداد خطوط WIFI
 • وجود نویز
 • استفاده از فیلترشکن یا VPNبا سرعت پایین
 • پوشش ضعیف 4G
 • پردازش کند دستگاه
 • بکارگرفتن سخت افزار و نرم افزار قدیمی
 • دانلود و آپلود سنگین