آخرین پروژه OpenAI، مدل هوش مصنوعی Sora، می تواند شاهکارهای سینمایی شگفت انگیزی خلق کند. این مدل حتی قدرتمندتر از انتظارات OpenAI به نظر می رسد. طبق یک مقاله منتشر شده توسط OpenAI، Sora می تواند ویدیوهایی با وضوح حداکثر 1080p تولید کند. این هوش مصنوعی می‌تواند مقدار زیادی از ویرایش‌های تصویر و ویدئو را به خوبی انجام دهد.

جالب ترین نکته، توانایی سورا در شبیه سازی جهان های دیجیتال است. در آزمایشی، OpenAI دستوراتی حاوی کلمه Minecraft به سورا داد و از او خواست. تا یک HUD و یک بازی جذاب مانند Minecraft ایجاد کند و فیزیک مشابهی را در حین کنترل شخصیت بازیکن ارائه دهد. با شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه باشید

هوش مصنوعی sora چیست ؟

Sora یک مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدئو است که توسط OpenAI، خالقان چت GPT توسعه یافته است. اصطلاح “متن به ویدئو” به این معنی است که سورا درخواست های متنی شما را می گیرد. و آنها را به کلیپ های ویدئویی کوتاه تبدیل می کند. شرکت OpenAI در وبلاگ رسمی خود درباره توضیحات سورا نوشت:

سورا می تواند صحنه های پیچیده با شخصیت های متعدد، انواع حرکات خاص و پیچیده، با جزئیات موضوعی ظریف و پس زمینه بی عیب و نقص تولید کند. این مدل نه تنها قادر است درخواست کاربر را به خوبی درک کند، بلکه قادر است عناصر درخواستی را در دنیای فیزیکی چیست و چگونه وجود دارد.

هوش مصنوعی sora محصول OPEN AI

هوش مصنوعی سورا چگونه کار می کند؟

سورا نوع خاصی از مدل هوش مصنوعی است که برای ساخت ویدیو طراحی شده است. روند کار آن به این صورت است که با یک تصویر پر از نویز (مشابه تلویزیون با کانال اشتباه) شروع می شود. و به تدریج نویز را حذف می کند تا یک ویدیو واضح و متمایز به دست آید. هوش مصنوعی Sora قادر است ویدیوها را به صورت یکجا تولید کند. یا ویدیوهای ایجاد شده را گسترش دهد. این امر با پیش‌بینی آنچه در فریم‌های زیر اتفاق می‌افتد امکان‌پذیر است. و به ما کمک می‌کند از تداوم و پایداری سوژه ویدیو حتی زمانی که ممکن است به طور موقت خارج از دید باشد اطمینان حاصل کنیم.

تبدیل متن به ویدیو با سورا، مانند مدل‌های «GPT» که در پردازش زبان طبیعی استفاده می‌شوند، از ساختار خاصی به نام ترانسفورماتور استفاده می‌کند که به آن اجازه می‌دهد با راندمان بالا کار کند. این مدل ویدئوها و تصاویر را به مجموعه‌ای از بخش‌های کوچک‌تر، شبیه به واحدهای زبانی به نام نشانه‌ها تقسیم می‌کند. با این روش می‌توانیم با داده‌های بصری متنوع‌تری از جمله فیلم‌ها و تصاویر با طول، کیفیت و نسبت‌های مختلف کار کنیم.

مقاله مرتبط : هوش مصنوعی چیست ؟

چه کسی به سورا دسترسی دارد؟

Sora در حال حاضر فقط در دسترس محققان امنیتی است که مسئول اطمینان از ایمن بودن Sora هستند و نه برای عموم. تاریخ انتشار Sora در حال حاضر ناشناخته است و همه ویدیوهای Sora که در چند روز گذشته در اینترنت دست به دست می‌شوند از پست وبلاگ OpenAI حذف شده‌اند.

OpenAI هنوز هیچ نشانه ای از زمان و برای چه کسانی ارائه نمی دهد، ممکن است امسال منتشر نشود، که کاملا غیرعادی است و می تواند نشانه ای باشد که انتشار عمومی آن زمان زیادی باقی مانده است.

اثرات سورا بر جامعه

معرفی Sora AI یک تغییر عظیم در تولید محتوا در صنایع مختلف ایجاد می کند. در نتیجه این فناوری کمک بزرگی به فیلمسازان، هنرمندان، تبلیغ کنندگان و … می کند. این ابزار هنوز عرضه نشده است، اما زمانی که عرضه شود، کاربردهای زیادی برای تولید سریع و کارآمد محتوای ویدیویی و کاهش زمان تولید خواهد داشت و هزینه برای طراحان

OpenAI از این نگرانی ها آگاه است و اقدامات امنیتی موثری را برای جلوگیری از سوء استفاده اجرا کرده است. به عنوان مثال، فیلترهایی برای نوشتن درخواست های ایجاد محتوا و دستورالعمل های استفاده وجود دارد.

تبدیل متن به ویدیو با سورا و خطاهای آن

Sora Text to Video یک مدل هوش مصنوعی است که ممکن است در درک کامل فیزیک صحنه ها یا علت و معلول دقیق، مانند عدم نمایش اثر گاز روی آب نبات، مشکل داشته باشد. آنها همچنین ممکن است جزئیات مکانی را اشتباه بگیرند یا در توصیف دقیق رویدادهای زمانی مشکل داشته باشند.

قبل از راه اندازی محصولات OpenAI، بسیاری از اقدامات امنیتی مانند کار با تیم های تخصصی برای آزمایش چالش ها و ایجاد ابزارهایی برای شناسایی محتوای غیر اخلاقی انجام می شود. علاوه بر این، روش‌های امنیتی مانند بررسی و رعایت خط‌مشی‌های استفاده قبل از نمایش آن‌ها به کاربران اعمال می‌شود تا خطاهای این صفحه به طور کامل برطرف شود.

مقاله مرتبط: ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

محدودیت های sora

در حال حاضر، محدودیت های معمول سورا به حوزه بازی های ویدیویی محدود می شود. این مدل نمی تواند به طور دقیق فیزیک فعل و انفعالات اساسی مانند شکستگی شیشه را تخمین بزند. به عنوان مثال، شما از فردی که یک همبرگر می‌خورد الگوبرداری کرده اید، اما نمی‌توانید گاز همبرگر را نشان دهید.

به نظر می‌رسد که Sora می‌تواند راه را برای بازی های واقعی تر و شاید حتی فوتورئالیستی بر اساس توضیحات متن کاربر هموار کند. این بخش هیجان انگیز و ترسناک هوش مصنوعی است (مثلاً خطرات دیپ فیک را در نظر بگیرید) و احتمالاً به همین دلیل است که OpenAI تصمیم گرفته است دسترسی به Sora را بسیار محدود نگه دارد.

در نهایت انقلاب ویدیوهای sora شگفت انگیز خواهد بود

باید گفت که هوش مصنوعی sora با این کیفیت بی نظیری که دارد کار تولید محتوا را برای کاربران راحت می کند. همه امیدواریم تا با انشتار این نسخه از هوش مصنوعی بتوانیم ویدیو های مختلف را تولید و منتشر کنیم و این انقلاب جدید ویدیو ها را تجربه کنیم

با اینترنت ماهان نت با سرعت بالا از هوش مصنوعی ها استفاده کن

اینترنت متمایز ماهان نت با تضمین سرعت و تضمین بازگشت وجهی که دارد. خیال همه را از بابت داشتن یک اینترنت پایدار و پرسرعت راحت کرده است. تنوع بسته های اینترنتی ماهان نت برای هر کاربری و مقدار استفاده ای که دارد متفاوت است. سرویس های ماهان نت مانند اینترنت adsl و اینترنت td lte و اینترنت گیمینگ و … است.

ممنون که تا پایان مقاله هوش مصنوعی sora همراه ما بودید. برای همراهی بیشتر پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

 

سوالات متداول هوش مصنوعی sora

  1. هوش مصنوعی sora دقیقا چیست؟

این هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدیو است. با این هوش مصنوعی شما میتوانید هر آن چه که در ذهن خود دارید را برای این برنامه تایپ کنید و ویدیو های با کیفیت و منحصر به فردی را دریافت کنید

  1. هوش مصنوعی sora محصول چه شرکتی است؟

هوش مصنوعی سورا جدیدترین هوش مصنوعی openai و محصول چت جی پی تی است.

0/5 (0 نظر)