اینترنت اشیا یا اینترنت چیزها که با نام انگلیسی Internet of Things (IoT) شناخته شده است، فناوری‌های بسیاری را دربر می‌گیرد.

اینترنت اشیاء یا اشیاء هوشمند

اینترنت اشیاء یا اشیاء هوشمند

کار کردن با وسایل مجهز به اینترنت اشیا، بسیار ساده است چرا که همیشه با خود پیشوند «هوشمند» را به‌همراه دارند: چنگال هوشمند، صندلی هوشمند، کتری هوشمند و غیره. دستیابی به این وسایل نیز بسیار ساده است، تنها کافی است که دستگاه مورد نظر شما یک باتری قابل شارژ، چیپ وای‌فای و یک اپلیکیشن داشته باشد و سورپرایز: شما از یک دستگاه مجهز به اینترنت اشیا استفاده بهره مند هستید. تنها مشکلی که وجود دارد این است که این دستگاه معمولاً گران‌قیمت‌تر از تصور شما خواهد بود.

اینترنت اشیا در واقع واکنشی به پیام‌ها و هشدارهای هر دستگاه در دنیای هوشمند است، که شما بدون تمرکز روی یک دستگاه خاص، می‌توانید عملکرد آن را کنترل کنید. برای مثال‌ می توانیم به صندلی‌های مجهز به وای‌فای اشاره کنیم که در ادارات با یک کلیک همه در جای مشخص شده قرار می‌گیرند.

اینترنت اشیا، مسیر جدیدی در فناوری ایجاد کرده است. با استفاده از این تکنولوژی روش کاری بسیاری از مشاغل و فعالیت‌ها تغییر خواهد کرد. اینترنت اشیا همراه با واقعیت مجازی موجب افزایش سرعت و دقت در بسیاری از صنایع شده‌اند، اما رعایت امنیت را موضوع مورد بحث قرار داده‌اند.