شما با استفاده از شبکه خصوصی مجازی می‌توانید حتی با استفاده از وای‌-فای و اینترنت خانگی نیز اطلاعات خود را امن نگه دارید. اما چطور با استفاده از VPN از امنیت اطلاعات اطمینان داشت؟چطور تست امنیت vpn را بررسی کنیم؟ از کجا بفهمید که اطلاعات از شما به بیرون درز نمی‌کند و عکس‌های خصوصی شما در دسترس دیگران قرار نمی‌گیرد؟

اولین و ساده‌ترین راه برای اطمینان از امنیت VPN، جستجوی عبارت «what is my IP» در گوگل است. در پنجره‌ای که باز شد، اولین نتیجه آدرس آی‌ پی شما است. اگر از VPN استفاده کنید، باید آدرس آی‌ پی سرور VPN را نشان دهد، اگر نشان نداد پس حتما یک مشکلی وجود دارد و احتمالا در معرض خطر هکرها قرار گرفته‌اید. برای اطلاعات از خدمات اینترنت و مطالعه سایر مقالات به شرکت خدمات اینترنتی ماهان نت سر بزنید

چگونه از کارکرد vpn خود اطمینان حاصل کنیم؟

نکته: اگر نسبت به آدرس IP خود مطمئن نیستید، می‌توانید نتیجه گوگل را در گوگل جستجو کنید مانند: ۱۰۷٫ ۱۵۲ . ۹۸ . ۱۶۵٫  چند نتیجه ابتدایی که نمایش داده شد، نمایشگر موقعیت مکانی آدرس آی‌ پی است. اگر شما تهران هستید و موقعیت مکانی‌ای که گوگل پیدا کرد برای مثال کانادا بود، مشخص می‌شود که VPN به‌درستی کار کرده است.

برای تهیه شبکه خصوصی مجازی به این صفحه مراجعه فرمایید.

بررسی وضعیت vpn با سایت torrent

آدرس آی‌ پی شما یکی از راه‌هایی است که اطلاعات خصوصی شما ممکن است بیرون برود، برای اینکه نسبت به وضعیت VPN خود آگاهی بیشتری داشته باشید، به وب‌سایت IPLeak.net سری بزنید. این سایت با استفاده از راه‌های مختلف، امنیت اطلاعات خصوصی شما را بررسی می‌کند. این سایت به‌مراتب حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر از راه‌ اول است و موقعیت مکانی کاربر را نیز آزمایش می‌کند.

البته تمام این تست‌ها به‌طور خودکار انجام نمی‌شوند. برای مثال برای تست torrent، کاربر باید یک فایل torrent  را نیز در اختیار سایت قرار دهد. تست موقعیت مکانی در آزمایش عملکرد VPN بسیار کارآمد است اما زمانی‌که از VPN استفاده می‌کنید به هیچ سایتی اجازه ندهید از موقعیت مکانی شما استفاده کند. برای غیرفعال کردن موقعیت مکانی در مرورگر خود باید به قسمت تنظیمات آن مرورگر بروید. برای استفاده از اینترنت پرسرعت برای مصارف خانگی و شرکتی بهتر است که اینترنتی انتخاب کنید که سرعت عالی و تاخیر کم داشته باشد پشنهاد ما به شما اینترنت با پهنای باند اختصاصی است.

منبع: PCworld

امنیت vpn

آیا امنیت vpn مهم است؟ تست امنیت vpn چگونه است؟

تست امنیت vpnاین روزها باتوجه به دانلود فيلترشكن قوي ( وی پی ان ) بسیار اهمیت پیدا کرده است. یک شبکه خصوصی مجازی( (VPN یک مدیریت امنیتی وب است که به مشتریان اجازه می‌دهد تا مانند یک شبکه خصوصی مجازی محرمانه به وب دسترسی پیدا کنند. VPN ها از رمزگذاری برای ایجاد ارتباط ایمن با بنیاد وب ناپایدار استفاده می‌کنند.

VPN ها روشی برای حفاظت از اطلاعات افراد و نظارت بر پذیرش مشتری به آن اطلاعات هستند. VPN ها از اطلاعات محافظت می‌کنند، زیرا مشتریان با برنامه‌های سایت از طریق وب ارتباط برقرار می‌کنند و می‌توانند قطعی‌های خاص را دور نگه دارند. آنها معمولاً برای کنترل دسترسی استفاده می‌شوند. اکنون با مقاله ” تست امنیت vpn “ از بلاگ ماهات نت همراه ما باشید.

مقاله مرتبط: vpn چیست

VPN ها چگونه به دریافت اطلاعات کمک می‌کنند؟

امنیت اطلاعات وی پی ان همواره از مهم‌ترین مسائل بوده است. قبل از شروع باید بگوییم که حتما با یک کارشناس امنیت در این حوزه مشورت کنید تا سرور مناسب را در اختیارتان قرار دهند. رمزگذاری رویکردی برای درهم‌کوبی اطلاعات است تا گردآوری‌های تایید شده اصلی بتوانند داده‌ها را سرهم کنند.

اطلاعات کلی را می‌گیرد و آن را طوری تنظیم می‌کند که برای متجاوزان یا هر شخص دیگری که آن را ضبط می‌کند، خودسرانه به نظر برسد. در این خطوط، رمزگذاری مانند یک «کد مخفی» است. ادامه مقاله تست امنیت vpn را با دقت بخوانید.

مقاله مرتبط: بهترین فیتر شکن برای بازی کدام است؟

امنیت وی پی ان چگونه عمل می‌کند؟

در تست امنیت vpn یک VPN با قرار دادن ارتباطات درهم بین ابزارها کار می‌کند. (VPN ها اغلب از قراردادهای رمزگذاری IPsec یا SSL/TLS استفاده می‌کنند.) همه ابزاری که با VPN ارتباط برقرار می‌کنند کلیدهای رمزگذاری را تنظیم می‌کنند و این کلیدها برای رمزگذاری و رمزگشایی همه داده‌های ارسال شده بین آن‌ها استفاده می‌شود. این تعامل ممکن است مقدار کمی بی‌ثباتی را برای سازمان‌دهی انجمن‌ها اضافه کند، که باعث کاهش ترافیک سازمان‌ می‌شود .

نشت vpn

تاثیر امنیت vpn

تأثیر این رمزگذاری این است که پیوندهای VPN صرف نظر از اینکه در سراسر پایه وب باز گسترده شوند، خصوصی می مانند.

VPN ها چگونه به کنترل دسترسی کمک می‌کنند؟

تصور کنید دو سرور در Top Co’s وجود دارد. محل کسب و کار: Server An و Server B. Top Co. از WiFi استفاده نمی‌کند، بنابراین همه ابزارها باید از پیوندهای اترنت برای دسترسی به شبکه استفاده کنند.

VPN ها نیز بسیار ساده کار می‌کنند و پیچیدگی آنچنانی برای فهمیدن امنیت vpn ها وجود ندارد. به استثنای اینکه شبکه خصوصی مجازی است تا فیزیکی. همانطور که Bounce نمی‌تواند با سرور An ارتباط برقرار کند مگر اینکه به شبکه خصوصی مجازی متصل باشد، رایانه شخصی نمی‌تواند با تنها یک مورد در پشت VPN ارتباط برقرار کند مگر اینکه با آن VPN مرتبط باشد. پس با دقت تست امنیت vpn را بخوانید.

امنیت vpn ها چگونه اتفاق می‌افتد؟

برای شروع در مقاله ” تست امنیت vpn ” از آنجایی که VPN ها به یک شکل خاص کار می‌کنند، بسیاری از شبکه خصوصی مجازی از آنها برای کنترل دسترسی استفاده می‌کنند. به این ترتیب، برای کنترل اینکه کدام مشتری به کدام سرور نزدیک می‌شود. این شبکه خصوصی مجازی چند VPN مختلف را راه‌اندازی می‌کند و هر VPN با دارایی‌های داخلی مختلف ارتباط برقرار می‌کند. با انتصاب مشتریان به این VPN ها، مشتریان مختلف می‌توانند درجات مختلفی از پذیرش اطلاعات را داشته باشند.

کنترل دسترسی و مدیران اجرایی برای حفاظت و دریافت اطلاعات شرکت بسیار مهم است. بدون کنترل دسترسی، کلاینت‌های تایید نشده می‌توانند اطلاعات سری را ببینند یا تغییر دهند، که باعث شکست اطلاعات می‌شود.

نشتی های vpn

معایب استفاده از VPN برای کنترل دسترسی چیست؟

DNS در اولین مورد تست امنیت vpn باید گفت Area Name Framework برای کار با دسترسی به سایت با تغییر نام فضاها برای مقایسه آدرس‌های IP استفاده می‌شود. به عنوان مثال  https://mahannet.ir/  دارای آدرس IP ………. است. با استفاده از این ابزار می توانید آدرس IP خود را پیدا کنید.

به طور کلی، وظیفه تغییر نام فضاها برای مقایسه آدرس‌های IP توسط تامین کننده دسترسی به وب شما ( (ISPانجام می‌شود. به هر حال، وقتی از VPN استفاده می‌کنید، آدرس IP واقعی شما پوشانده می‌شود و دیگران را از دنبال کردن لوکیشن شما باز می‌دارد.

مقاله مرتبط: رفع مشکل قطعی اینترنت

تغییر موقعیت در تست امنیت vpn

جابجایی لوکیشن مستلزم مقداری از زمان خارج شدن از لانه جامد VPN است. متعاقباً، آدرس IP و منطقه ISP شما به سایر نقاط جهان ریخته می شود. برای اجرای آزمایش نشت DNS، بدون شک می توانید با یک VPN که سرور VPN آن در خارج از کشور شما قرار دارد، ارتباط برقرار کنید. درخواست‌های تبدیل دامنه از تونل امن VPN به بیرون نشت پیدا خواهد کرد. سپس می توانید از ابزار دقیقی مانند dnsleaktest.com استفاده کنید.

نشت اطلاعات به وسیله DNS

با فرض اینکه آدرس IP، منطقه و موارد جرئی مختلف شما با داده های ISP شما مطابقت داشته باشد، DNS شما در حال نشت اطلاعات است!

مقاله ” تست امنیت vpn نشت DNS مستقیماً در مورد آدرس IP فکر نمی کند. با این کار آدرس IP شما و منطقه تامین کننده دسترسی به وب (ISP  )شما آزاد می شود. که بدون کشش زیادی می تواند آدرس IP شما را دنبال کند. پس با تست امنیت vpn همراه ماهان نت باشید.

برای دور ماندن از نشت DNS، از VPN استفاده کنید که چارچوب DNS درهم شده خود را دارد.

می توانید VPN خود را برای نشت DNS با تکنیک همراه بررسی کنید

  1. در حالی که VPN خاموش است، به DNSLeakTest.com بروید، که آدرس IP و منطقه عمومی شما را آشکار می‌کند.

IP و ناحیه عمومی در DNSLeakTest

  1. در حال حاضر VPN را روشن کرده و صفحه را مجدداً بارگیری کنید. اکنون باید آدرس IP VPN را به جای قبلی بارگذاری کند..

نشتی IP VPN با IP واقعی

  1. با فرض اینکه آدرس IP نمایش داده شده در VPN و سایت DNSLeakTest چیزی مشابه باشد، به این معنی است که VPN از IP شما محافظت می‌کند. برای به دست آوردن نتایج قطعی‌تر، می‌توانید روی تست استاندارد یا تست کشیده شده در زیر داده‌های DNSLeakTest کلیک کنید.

امنیت وی پی ان ها

چرا ماهان نت بهترین انتخاب برای خدمات اینترنتی است؟

شرکت انتقال داده ماهان نت مدت هاست برترین انواع خدمات اینترنت را برای تمامی اقشار و مصارف ارائه می‌کند و مفتخر است که بیش از 20 سال است که  میزبان چندین میلیون مشتری وفادار می‌باشد. بهترین سرعت در ایران با کیفیت ترین اینترنت همراه با پشتیبانی 24 ساعته تنها چند مورد از ویژگی های استثنایی ماهان نت است. برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما به پیج اینستاگرام ماهان نت سر بزنید

سوالات متداول

  1. vpn چیست؟

فيلتر شكن یا وی پی ان چیست؟ vpn یعنی شبکه خصوصی مجازی که بسیار مورد اسنفاده مردم ایران است.. این شبکه vpn امن مجازی امکان ایجاد یک اتصال ایمن و یا  محافظت شده را هنگام اتصال به اینترنت برای شما فراهم می‌کند.. وی پی ان‌ها ترافیک اینترنت شما را کاملا رمزگذاری کرده و هویت شما را پنهان می‌کنند. با این کار دیگر ردیابی اطلاعات شما سخت شده است و امکان سرقت اطلاعات برای افراد دیگر دشوار می‌شود.

  1. vpn مخفف چیست؟

کلمه VPN دقیقا مخفف حروف ابتدایی عبارت Virtual Private Network می‌باشد.

0/5 (0 نظر)