میخواهید بدانید چرا اینترنت گوشی بالا نمیاد ؟ مدل گوشی شما شیائومی ، سامسونگ یا هرچه که باشد با مشکل قطع و عدم فعال سازي  در اینترنت گوی موبایل را دارید. دلیل عدم اتصال اینترنت گوشی شما هرچه که باشد نگران نباشید. ما در ماهان ت به دنبال حل مشکل شما هستیم. عدم اتصال گوشی به اینترنت یکی از قطعی ترین معضلات ما در ایران است.به طور قطع در کل روز بارها با گوشی هوشمند خود کار خواهیم داشت. قطعی اینترنت گوشی برای هرکاری که ما با گوشی خود انجام می‌دهیم نیازمند متصل بودن به اینترنت است. حالا تصور کنید که در یک موقعیت اضطراری هستید و به یک دلیلی که نمی‌دانید چیست، نت موبایلتان قطع شده است؛ اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟ برای رفع مشکل قطعی اینترنت چه کاری انجام می‌دهید؟ با توجه به استفاده مداوم ما از فيلتر شكن بالا نيامدن اینترنت از مشکلات قطعی ماست. اگر دوست دارید بدانید دلایل احتمالی و یا برای رفع مشکل قطعی اینترنت در هر زمانی بهترین کار کدام است، تا پایان با من همراه باشید. برای اطلاع از دیگر مطالب مربوط به دنیای اینترنت و مودم به سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت مراجعه کنید

خرید اینترنت قسطی ماهان نت

دلیل کار نکردن اینترنت گوشی چه چیزی می‌تواند باشد؟

مشکل اینترنت گوشی درحالی که شبکه‌های تلفن همراه در طول سال‌ها بهتر و بهتر شده‌اند همواره از دغدغه‌های تمام ایرانیان بوده است. اما هنوز احتمال قطعی اینترنت وجود دارد، و کسی نتوانسته است به طور قطع مشکل عدم اتصال اینترنت را حل کن. زیرا قطع شدن اینترنت سیستم به دلایل متعدد اتفاق می‌افتد. گوشی همراه شما شیائومی باشد یا آیفون؛ وقتی برای موقعیت‌های حساس به نت متصل نباشد فرقی با یک گوشی نوکیا 6600 نخواهد داشت! اولین کاری که برای رفع مشکل قطعی اینترنت گوشی به ذهن هر کس می‌رسد رفتن به تنظیمات اینترنت گوشی است. اما اگر مشکل از اینترنت گوشی نباشید چه! برای رفع مشکل قطعی اینترنت چه باید کرد؟

برای خریداینترنت پرسرعت همراه ضربه بزنید.

بارها با این وضعیت روبرو شده‌ایم؛ اینترنت گوشی به خصوص ( گوشي شيائومي )من وصل است اما کار نمی‌کند! جه باید بکنم؟

در واقع باید اشاره کرد که علت عدم اتصال اینترنت گوشی ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

 • ممکن است سرعت اینترنت شما بسیار پایین باشد؛
 • سیستم عامل گوشی شما یا رابط کاربری موبایل شما دچار مشکل شده است؛
 • مشکلات سخت‌افزاری موبایل؛
 • وجود سیم کارت آسیب دیده یا از بین رفته شما؛
 • ممکن است شبکه‌ ارائه دهنده‌ی اینترنت شما مشکل داشته باشد؛
 • تنظيمات اينترنت شبکه‌ی ارائه دهنده‌ی اینترنت علت عدم اتصال اینترنت گوشی شماست؛

در صورتی که ایراد کار مربوط به کم بودن سرعت باشد، مقاله‌ی اینترنت پر سرعت خانگی می‌تواند به شما کمک کند، در غیر این صورت موارد فوق را برای رفع مشکل علت قطعی اینترنت گوشی امتحان کنید.

اینترنت td lte

 

رفع دلیل قطعی اینترنت گوشی

آماده ی برطرف کردن مشکل  وصل نشدن اینترنت گوشی هستید ؟برای رفع مشکل قطعی اینترنت، راه حل‌های آزمایش شده ما را برای بازیابی اتصال نت گوشی خود بررسی کنید

راه حل رفع قطعی اینترنت adsl

بازنشانی برای تنظیمات شبکه در تبلت یا گوشی اندروید (سامسونگ)

با توجه به اینکه تنظیمات گوشی‌ اندروید در سامسونگ با بقیه موبایل‌های اندرویدی متفاوت می‌باشد. اینجا به صورت مجزا برای شما توضیح داده ایم:

 1. به قسمت تنظیمات و یا Settings بروید.
 2. بر گزینه General management مراجعه کنید و روی گزینه Reset ضربه بزنید.
 3. از روی منوی Reset گزینه‌ی Reset network setting را باید انتخاب کنید.
 4. با انتخاب کردن گزینه Reset network setting و ضربه زدن بر گزینه Reset شبکه‌ی گوشی همراه شما به حالت اولیه خود باز می‌گردد و شاید هم نواقص و اشکالات آن مانند متصل نشدن به اینترنت گوشی برطرف گردد.

نحوه بازنشانی تنظیمات در iphone و ipad

برای بازنشانی در تنظیمات تلفن همراه آیفون بایستی این مراحل را دنبال کنید:

 1. با ورود به منوی Settings یا تنظیمات در آیفون وارد این بخش شوید.
 2. روی گزینه General کلیک کنید.
 3. Transferو یا Reset iPhone را برگزینید.
 4. در آخر روی Reset ضربه بزنید.
 5. حالا روی گزینه Reset Network Settings ضربه بزنید و رمز عبور تلفن خود را برای تایید کردن وارد کنید.

خرید اینترنت ADSL

چگونگی بازنشانی کردن تنظیمات برای شبکه تلفن همراه یا تبلت ( اندروید )

از آنجایی هم که بیشتر سازندگان گوشی‌ اندرویدی از طریق برنامه تنظیمات Stock وارد عمل می‌شوند پس این گزینه در اکثر گوشی‌های اندرویدی مراحل یکسانی را طی می‌کند. طبق دستور زیر وارد عمل شوید:

 1. منوی کشویی شکل برنامه گوشی‌تان را از صفحه اصلی به بالا بکشید.
 2. برنامه تنظیمات یا همان (نماد چرخ دنده) را پیدا کنید، روی آن قسمت ضربه بزنید.
 3. در قسمت پایین‌تر گزینه System را برگزینید.
 4. سپس از قسمت منوی System روی گزینه Reset options آن قسمت را انتخاب کنید.
 5. اکنون در صفحه باز شده قسمت گزینه Reset WiFi,mobil & Bluetooth را شبیه آنچه که گفته شد انتخاب کنید.
 6. در این مرحله تنها باید روی گزینه Reset settings بزنید.

بررسی کردن حجم اینترنت گوشی

اولین قدمی که باید برای رفع مشکل قطعی اینترنت گوشی انجام دهید و به آن شک کنید این است که میزان حجم مصرفی اینترنت گوشی را بررسی کنید. در اغلب مواقع قطعی اینترنت ممکن است به دلیل اتمام بسته اینترنت شما باشد. با وارد کردن کد دستوری و یا باز کردن اپلیکیشن اپراتور مربوطه شما می‌توانید نسبت به اتمام بسته اینترنتی خود اطمینان حاصل کنید.

حالت پرواز یا همان حالت هواپیما را روشن / خاموش کنید

بررسی تنظيمات اينترنت آخرین کاری است که بید برای مسئله بالا نیامدن نت سآمسونگ گلکسی ، شیائومی نوت یا هر نوع گوشی دیگری انجام دهید. گاهی اوقات رفع علت قطع شدن اینترنت شبکه موبایل نیاز به یک خاموش/روشن کردن حالت هواپیما دارد. با انجام این کار اتصال گوشی شیائومی شما از شبکه تلفن همراه قطع می‌شود و می‌تواند در کنار این قطع شدن رفع مشکل قطعی اینترنت را انجام دهد. در اکثر گوشی‌ها چه سامسونگ باشند چه شیائومی یا آیفون، تغییر حالت هواپیما را در تنظیمات سریع خواهید یافت. اکنون همراه ماهان نت باشید تا با سوال  ” اینترنت گوشی وصل نمیشه ” شما پاسخ دهیم.

خاموش کردن بلوتوث

در برخی مواقع روشن بودن بلوتوث در گوشی‌های اندروید و آیفون منجر به ایجاد اختلال بر اتصالات شبکه و قطعی اینترنت می‌گردد. پس اگر بلوتوث تلفن همراه شما روشن است آن را خاموش کنید و دومرتبه به اینترنت وصل شوید.

 WiFi را غیر فعال کنید

از دیگر دلایل قطعی اینترنت گوشی می‌توانیم به روشن بودن گزینه WiFi می‌باشد. این مورد می‌تواند باعث شود که در اتصالات شبکه گوشی دچار اختلال شده است و باعث قطعی اینترنت گوشی  شما شود. این روش را حتما بررسی کنید تا به شما برای رفع قطعی اینترنت گوشی کمکتان کند.

گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید

نه تنها برای رفع مشکل قطعی اینترنت گوشی خود بلکه برای هر مشکل ایجاد شده در آن، می‌توانید دستگاه را مجدد راه اندازی کنید. این که علت قطع و وصل شدن اینترنت چیست و ایا به عمل کرد گوشی موبایل شما مربوط می‌شود یا نه، با این راه اندازی مجدد مشخص خواهد شد. اگر این مشکل از بابت یک نقض جزئی در سیستم یا خطای اپراتور گوشی شما باشد. با راه اندازی مجدد رفع مشکل قطعی اینترنت را خواهید یافت.

خرید اینترنت گیمینگ

راهنمای رفع مشکل اینترنت با راه اندازی مجدد

با فشار طولانی دکمه پاور به مدت 10 ثانیه می‌توانید اکثر گوشی‌های اندروید را مجدد راه اندازی کنید.

در غیر این صورت دکمه خاموش/روشن گوشی خود را مدت چندثانیه فشار دهید سپس گزینه Restart را انتخاب کنید.

حالت شبکه مناسب را تقویت کنید

انتخاب یک حالت شبکه اشتباه می‌تواند علت مشکل قطع شدن اینترنت شما باشد یا بدتر از آن می‌تواند باعث کند شدن سرعت انتقال داده‌های شما شود! این کندی سرعت می‌تواند به قدری باشد که شما تصور کنید نت گوشی‌تان قطع است و برای بررسی علت قطعی اینترنت وای‌فای به سراغ مودم بروید. هر چه نوع و حالت شبکه بهتر باشد، سرعت G بالاتر خواهد بود. در حال حاضر اغلب گوشی‌های همراه دارای G4 یا G5  هستند.

روش حل مشکل قطعی اینترنت گوشی با بررسی بهترین حالت شبکه

 1. برای این امر به روش زیر عمل کنید
 2. گوشی همراه خود را روشن کنید
 3. روی شبکه اینترنت یا ایکن نت گوشی ضربه بزنید
 4. اگر از دوسیم کارت استفاده می‌کنید؛ یکی از سیم کارت‌ها را برای اتصال به نت انتخاب کنید.
 5. سپس نوع شبکه ترجیحی که گوشی پیشنهاد می‌دهد را انتخاب کنید.
 6. سعی کنید حالت شبکه را بر روی بالاترین شبکه موجود با حالت خودکار تنظیم کنید. به طور مثال از بین G2/G3/G4 سعی کنید G4 را انتخاب کنید.

APN تنظیمات اینترنت گوشی موبایل خود را بازنشانی کنید

Access Point Name که به صورت اختصاری با نام APN نیز شناخته می‌شود

 1. پروتکل APN را روی IPV4/IPV6 تنظیم کنید.
 2. پارتیشن کش را از حالت بازیابی حذف کنید.
 3. تنظیمات شبکه گوشی خود را بازنشانی کنید.

اگر بر روی گوشی خود فیلترشکن یا VPN دارید باید تنظیمات اینترنت را مجدد چک کنید.

در نظر داشته باشید بعضی از برنامه‌ها صرفا روی WIFI یا اینترنت گوشی کار میکنند و نه بر روی هر دو، این برنامه‌ها را بشناسیم.

برای رفع مشکل قطعی اینترنت سیمکارت خود را جابجا کنید

با جابجا کردن سیم کارت امکان دارد مشکل قطع شدن اینترنت بعد از چند دقیقه حل شود. گاهی اوقات پین‌ها از خط خارج می‌شوند و باعث می‌شود که داده‌های تلفن همراه از کار بیفتند.

با استفاده از ترفندهای ذکر شده حتما می‌توانید شبکه تلفن همراه خود را مجددا به اینترنت وصل کنید.با این حال اگر هیچ کدام از مراحل بالا جوابگو نبود، باید برای رفع مشکل قطعی اینترنت به بررسی موارد دیگر بپردازید. یا شاید شما به کمک یک حرفه‌ای نیاز دارید. پس بهتر است با نمایندگی برند گوشی خود تماس بگیرید.

علت قطعی اینترنت وای فای

 

مشکل اتصال به اینترنت گوشی سامسونگ

ممکن است به این مشکل بر خورده باشید که وصل نشدن اینترنت گوشی سامسونگ کارهای شما را عقب بیاندازد.  در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، پیش از هر اقدامی باید تنظیمات اینترنت سامسونگ را بررسی کنید تا از صحیح بودن همه‌ی موارد کاملا مطمئن شوید.

ممکن است مشکل اینترنت گوشی سامسونگ مربوط به سخت‌افزار آن نیز باشد. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم از کد تست سامسونگ مطمئن شوید تا در صورتی که مشکل قطع اینترنت گوشی سامسونگ سخت‌افزاری باشد بتوانید آن را عیب‌یابی و برطرف کنید.

علت وصل نشدن اینترنت گوشی ایفون

علت قطعی اینترنت گوشی ایفون چیست ؟ برای رد کردن مشکلات، ابتدا باید بررسی کنیم که آیا بسته اینترنت همراه فعال شده با داده حجم کافی باقی مانده است یا خیر؟ هینطور باید مطمئن شوید که حالت airplaine mode دستگاه شما خاموش است. اگر گوشی آیفون شما هنوز هم نمی‌تواند به اینترنت موبایل متصل شود،توصیه می‌کنیم که با اپراتور همراه خود تماس بگیرید و جویا شوید که آیا دلایل دیگری نیز وجود دارد یا خیر؟ مثلاقطعی اینترنت گوشی در منطقه شما شاید باعث شود همه اتصالات هم از کار بیفتند. در صورتی هم که شرکت مخابراتی پاسخ دهد که مشکلی برای حساب یا شبکه شما نیست، باید با پشتیبانی شرکت اپل تماس بگیرید تا مشکل را حل کنند. شاید مشکل از آیفون شما باشد.

اگر اینترنت گوشی شما مداوم قطع می شود راه حل ماهان نت درباره رفع قطعی اینترنت موبایل را از دست ندهید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت

Destination Host Unreachable اگر این عبارت برای شما ظاهر شد باید بدانید که ارتباط سیستم‌تان با مودم به‌صورت درست برقرار نیست. از منوی استارت، وارد کنترل پنل شوید، و از آن‌جا network connection را انتخاب کنید. در این قسمت اگر با کابل متصل هستید، باید یک Local Area Connection و اگر به‌صورت بی‌سیم متصل هستید یک Wireless Network Connection داشته باشید.

اگر هیچ کانکشنی در این قسمت نباشد، این معنی را می‌دهد که کارت شبکه روی سیستم شما نصب نیست و باید کارت شبکه را نصب نمایید. اگر از طریق کابل LAN متصل هستید، باید کارت شبکه سیستم و اگر از طریق کابل USB متصل هستید، باید درایور مودم را نصب کنید.

اگر روی کارت شبکه شما علامت ضربدر باشد و کانکشن شما از طریق کابل باشد، باید اتصال کابل شبکه یا کابل USB که در پشت مودم قرار دارد را چک بفرمایید.

اما اگر اتصال شما از طریق وایرلس است، بعد از باز شدن صفحه View Available Network شبکه وایرلس‌تان را از لیست موجود انتخاب کنید و در صورت درخواست رمزعبور، آن را به صورت صحیح وارد کنید.

مشکل عدم اتصال اینترنت

Request Timed Out

اگر با این پیغام مواجه شدید، آی پی ‌هایی که روی کارت شبکه شما تنظیم شده صحیح نیستند و سیستم شما قادر به دریافت IP از مودم نبوده است. به این منظور باید کارت شبکه مودم را شناسایی کنید. از منو استارت وارد کنترل پنل شوید و از این قسمت، Network Connection را انتخاب کنید. در این قسمت اگر با کابل متصل هستید، باید یک Local Area Connection و اگر به‌صورت بی‌سیم متصل هستید یک Wireless Network Connection داشته باشید. بعد از شناسایی local area، روی اتصال مربوط به مودم راست کلیک کنید و گزینه repair را انتخاب نمایید. سپس تنظیمات کارت شبکه مجدداً انجام خواهد شد.

Reply From

اگر با این پیغام مواجه شدید، به این معنی است که ارتباط با مودم به صورت درست برقرار است و می‌توانید به مرحله بعد بروید.

چرا باید از ماهان نت سرویس اینترنتی بگیریم؟

قطعی اینترنت و عدم وصل شدن مجدد آن چیزی است که دغدغه بسیاری از کاربران اینترنتی است. همه ما نیاز یک اینترنت پر سرعت با کیفیت را در زندگیمان احساس می‌کنیم.

روزانه کلی وقت برای باز شدن حتی صفحه ای در شبکه های اجتماعی حسابی کلافه یمان می‌کند.

از این رو ماهان نت که این نیاز کاربرانش را با تمام وجود درک کرده است. سرویس های اینترنتی ارائه می‌دهد که به جرئت می‌توان گفت پرسرعت ترین و با کیفیت ترین و عالی ترین اینترنت کشور در دستان ماهانت است. که با به صرفه ترین قیمت به مشتریان خود عرضه میکند.

برای اثبات این حرف کافی است با شماره 1514 تماس بگیرید. تا با اعزام رایگان کارشناس به محل شما و بررسی سرعت و کیفیت اینترنت از صحت کلام ما مطمئن شوید.

و یا برای اطلاع از تعرفه های بسته اینترنت و خرید بر روی اینترنت TD_LTE ، اینترنت ADSL، اینترنت گیمینگ، اینترنت point to point کلیک کنید.

برای اطلاع از جشنواره ها و تخفیفات سرویس اینترنت ماهان نت به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

در نهایت برای رفع قطعی اینترنت گوشی

امروزه شاهرگ زندگی هر انسانی به اینترنت وصل شده است، اگر لحظه‌ای اتصال ویندوز10 لپ‌تاپ دکتر معالج شما قطع شود، نمی‌تواند نسخه اینترنتی داروهای شما را وارد سیستم کند و شما ساعت‌ها منتظر رفع مشکل قطعی اینترنت سیستم پزشک خواهید شد.بعد از گذشت ساعت‌ها در بانک وقتی نوبت به شما رسید اینترنت ویندوز 10 سیستم متصدی قطع می‌شود و شما به کارتان نخواهید رسید و باید زمان بیشتری منتظر رفع مشکل قطعی اینترنت بانک خواهید بود.

با توجه به موقعیت‌های گفته شده و به هزاران دلیل دیگر لازم است تا برای حل مشکل وصل نشدن اینترنت آموزش‌های لازم را ببینید و بدانید که در زمان قطع شدن اینترنت چه اقداماتی انجام دهید.

راهنمای رفع مشکل اینترنت
سوالات متداول

علت قطع شدن اینترنت در شبکه موبایل چیست ؟

برای بررسی و رفع مشکل قطع شدن اینترنت گوشی موارد زیر را چک کنید

 • حالت پرواز یا همان حالت هواپیما را روشن / خاموش کنید.
 • گوشی خود را مجدد راه اندازی کنید.
 • حالت شبکه مناسب را تقویت کنید
 • APN تنظیمات اینترنت گوشی موبایل خود را بازنشانی کنید.
 • برای رفع مشکل قطعی اینترنت سیمکارت خود را جابجا کنید

چگونه برای رفع مشکل قطعی اینترنت آماده باشیم؟

با دیدن آموزش رفع مشکل قطع و وصل شدن اینترنت موبایل، مطالعه در خصوص دلایل عمده قطعی نت در موبایل ، می‌توان در زمان بروز مشکل احتمالات را بررسی کرد.