درحال حاضر فناوری‌های پوشیدنی با استقبال کاربران مواجه بوده است، اما اتفاق جالب‌تر در این دنیا، پوشیدن لباس‌هایی است که به اینترنت متصل شوند. تصور کنید دنیا وقتی لباس‌ها به اینترت متصل شوند به شکل خواهد بود ؟

تصور کنید که از برند محبوب خود، لباس جدیدی خریداری کنید که قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشد. تگ روی لباس را با موبایل هوشمند خود اسکن کنید و به اطلاعاتی درباره طراح لباس، کشور تولیدکننده، نحوه شستشو و غیره پی ببرید. یا اینکه هندزفری را داخل گوش خود گذاشته و به لیست آهنگ‌هایی که شرکت تولید کننده لباس شما طراحی کرده گوش دهید. جالب نیست؟

یا اینکه حتی فکر کنید به یک میهمانی دعوت شده و به جای کارت دعوت، تگ لباس شما را اسکن کنند. یا اینکه لباس کثیف شما مشخص کند که به چه مقدار شستشو و با چه موادی نیاز دارد. شرکت اوری دنیسون، یک شرکت تولید برچسب لباس است که این ایده را مطرح کرده است. Rana Sidahmed مدیر نوآوری این شرکت گفته که تولید لباس‌های متصل به اینترنت اصلا دور از ذهن نیست و در آینده‌ای نزدیک این امکان را میسر می‌کنیم.

البته لباس‌هایی که این قابلیت را داشته باشند، در حال تولید هستند اما تنها تعدادی از آن‌ها آزمایش شده است. شرکت اوری دنیسون در یکی از مجالس خود از یک کت هوشمند با برچسب مد Rochambeau رونمایی کرد که توسط یک استارت آپ اینترنت اشیا در لندن تولید شده بود. این کت دارای چیپ NFC و کد QR است و با قیمت ۶۳۰ دلار به فروش رسید.

تاکنون فناوری‌های پوشیدنی بسیاری مانند مچ بند، عینک و غیره ساخته شده بود، اما طراحان لباس نیز به فکر همگام‌سازی تولیدات خود با فناوری ‌روز دنیا افتادند. البته استفاده از این تکنولوژی کمی هزینه‌بردار خواهد و خرید لباسی با تگ قابل شستشو، نیاز به هزینه گزافی دارد. سرعت فراگیر شدن این فناوری به اندازه‌ای زیاد بوده که بیشتر شرکت‌ها را به سمت خود جذب کرده است.

0/5 (0 نظر)