جستجوی گوگل بیماری افسردگی شما را تشخیص می‌دهد و درمان می‌کند

نیمی از مردم آمریکا مبتلا به بیماری افسردگی هستند و دنبال راه درمانی برای آن می‌گردند. به‌تازگی کمپانی گوگل نیز تصمیم گرفته است تا راه حلی برای این بیماری پیدا کند. با پیشرفت و توسعه اینترنت پرسرعت، معمولاً افراد در فضای اینترنت به دنبال اطلاعاتی از قبیل علت و درمان بیماری خود می گردند. گزارشی در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که نزدیک به ۷۰% از مردم در گوگل دنبال اطلاعاتی در رابطه با بیماری خود هستند. حتی در سال ۲۰۱۶ یک درصد از جست و جو‌های انجام شده در گوگل، در رابطه با علائم پزشکی و بیماری‌ها بوده است. درنتیجه، برنامه جدید گوگل چندان هم دور از انتظار نبوده است.

گوگل با کمک اتحادیه ملی بیماری‌های روانی (NAMI)، پرسشنامه‌ای طرح کرده است که با استفاده از آن می‌تواند اطلاعاتی درباره وضعیت افسردگی کاربر ارائه نماید. این پرسشنامه در واقع یک غربالگری برای تشخیص افسردگی و میزان آن است. از دیگر ویژگی‌های طرح جدید گوگل این است هر زمان که فرد در گوگل درحال جستجوی مطلبی مرتبط با افسردگی باشد، این پرسشنامه به او ارائه می شود.

هدف گوگل از این طرح، حساس کردن مردم نسبت به بیماری‌های روانی و آگاه تر کردن آن‌ها است و نمی‌خواهد تنها به اطلاعات پایه‌ای در این زمینه اکتفا کند.

فیس بوک نیز با استفاده از آزمایش هوش مصنوعی پیام‌ها و نظراتی که درباره خودکشی نوشته می‌شوند را شناسایی می‌کند و راه‌حل‌هایی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

0/5 (0 نظر)