آموزش گام‌ به‌ گام تغییر رمز وای فای Tp Link

مودم

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که احساس کنید حجم اینترنت شما زود تمام می‌شود یا سرعت اینترنت به‌طرز چشم‌گیری کاهش یافته باشد. در این مواقع احتمالا مودم شما هک شده است. کاری که می‌توانید برای رفع این مشکل انجام دهید، تغییر رمز وای فای است. در این مقاله مراحل تغییر رمز وای فای tp link را با هم بررسی می‌کنیم.

آموزش تغییر رمز وای فای Tp Link

تغییر رمز وای فای tp link چگونه انجام می‌شود و چرا باید رمز وای فای را تغییر داد؟ احتمالا برای شما هم پیش آمده است که بعد از فراموشی پسورد مودم خود به دنبال پیدا کردن پسورد مودم باشید و نا موفق بوده باشید یا احساس کنید حجم اینترنت شما زود تمام می‌شود یا سرعت اینترنت به‌طرز چشم‌گیری کاهش یافته باشد. در این مواقع احتمالا مودم شما هک شده است. کاری که می‌توانید برای رفع این مشکل انجام دهید، تغییر رمز وای فای است. یکی از مودم‌های محبوب که کاربران بسیاری در خانه و محل کار از آن استفاده می‌کنند، مودم Tp Link است. در این مقاله مراحل تغییر رمز وای فای tp link را با هم بررسی می‌کنیم. همچنین اگر می‌خواهید با نحوه تغییر رمز وای فای tp Link با گوشی آشنا شوید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اینترنت td lte

 

تغییر پسورد وای فای مودم Tp link راهی برای افزایش امنیت مودم

همیشه افرادی وجود دارند که بخواهند بدون هیچ محدودیتی از اینترنت پرسرعت استفاده کنند. این افراد گاهی با بهره‌گیری از راه‌کارهایی، رمز مودم دیگران را هک می‌کنند یا به‌دنبال پیدا کردن رمز مودم tp link با گوشی هستند. در این صورت کاری که شما برای بالا بردن امنیت شبکه اینترنت می‌توانید انجام دهید، تغییر رمز وای فای tp link است. یکی از اشتباهات رایج در زمان انتخاب پسورد، گذاشتن رمزهای ساده و قابل حدس برای وای فای است. پیدا کردن این رمز‌ها معمولا برای هکرها، کار دشواری نخواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم بعد از این، برای بالا بردن امنیت شبکه وای فای، حتما از الگوریتم‌های رمزنگاری استفاده کنید.

برای تهیه سرویس پرسرعت اینترنت TD LTE به این صفحه مراجعه کنید.

افزایش امنیت مودم TP-Link با تغییر رمز وای فای

1.   مرحله ابتدایی برای تنظیمات مودم tp link، راه‌اندازی آن است.

برای اینکه بتوانید نسبت‌ به تنظیمات مودم tp link و داشتن یک اینترنت پرسرعت، اقدام کنید، لازم است تا ابتدا کابل تلفن را در سوکت پشت مودم قرار دهید. سپس کابل شبکه را به مودم و از طرف دیگر به سیستم کامپیوتر متصل کنید. اگر قصد دارید که یک پریز تلفن مشترک را برای اینترنت و اتصال تلفن به‌کار گیرید، نیاز به Splitter خواهید داشت تا اتصال شما از هر طرف صورت گیرد.

توجه داشته باشید که برای اولین اتصال به مودم و تنظیمات اینترنت مخابرات روی مودم tp link باید حتما از کابل شبکه استفاده کنید. اما پس از انجام تنظیمات اولیه و ست کردن پسورد برای وای فای، فقط نیاز به وای فای مودم خواهید داشت.

تنظیمات مودم tp link

2.   در مرحله دوم ورود به تنظیمات مودم TP-Link صورت می‌گیرد.

ورود به تنظیمات مودم tp link مخابرات متفاوت با مودم‌های td lte است، برای تنظیم مودم‌های tp link باید با استفاده از آدرس Gateway مودم، وارد پنل مودم شوید. برای انجام این کار مرورگر موجود در سیستم کامپیوتر خود را باز کرده و آی پی مودم را در قسمت Search آن وارد کنید. آی پی مودم در قسمت زیرین آن و در میان اطلاعات مربوط به دستگاه درج شده است.

3.   گام سوم برای تنظیمات مودم tp link؛ وارد کردن نام کاربری و پسورد مودم است.

برای استفاده از مودم‌های tp link به‌منظور اتصال به اینترنت adsl مراحلی مختلفی را برای تنظیم این مودم‌ها باید طی کرد. اکنون با فشردن کلید Enter نوبت به مرحله سوم تنظیمات مودم tp link است. در این مرحله صفحه‌ای را می‌بینید که درخواست یوزرنیم و پسورد دارد. در اینجا چون مودم شما ریست شده است یا برای اولین بار است که می‌خواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید و در نتیجه Username و Password برای آن تعیین نکرده‌اید همان Username و Password پیش فرض را که در پشت مودم شما یا در دفترچه راهنما نوشته شده است را وارد کنید. در‌صورتی‌که قبلا نام کاربری و رمز عبور ورود به تنظیمات مودم را تغییر نداده باشید، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور ADMIN وارد صفحه تنظیمات شوید.

تنظیمات مودم tp link

4.   ورود به تب Quick Start برای تنظیمات تکمیلی مودم TP-Link

پس از وارد کردن Username و Password مودم اینترنت نامحدود خانگی خود، به صفحه تنظیمات مودم tp link می‌رسید. در این مرحله بر روی Quick Start کلیک کنید. سپس روی کلید Run Wizard کلیک کرده و از این صفحه عبور کنید. در این قسمت صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید با کلیک روی گزینه next از این صفحه نیز رد شوید. سپس باید منطقه جغرافیایی خود را انتخاب کنید. در این مرحله تهران را به عنوان منطقه زمانی انتخاب کرده و سپس دکمه next را بزنید. در قسمت پایانی این مرحله، باید گزینه PPPOE/PPPOA را انتخاب و سپس گزینه next را بفشارید.

5.   وارد کردن نام کاربری و رمز عبور سرویس اینترنت خانگی

گام پنجم تنظیمات مودم tp link مربوط به وارد کردن یوزرنیم و پسورد سرویس اینترنتی است که خریداری کرده‌اید. به‌عنوان مثال اگر از اینترنت مخابرات استفاده می‌کنید، باید اطلاعات اشتراک نظیر نام کاربری، رمز عبور و پارامترهای VCI و VPI را از شرکت مخابرات دریافت کرده و در این صفحه وارد کنید. در نهایت به‌یاد داشته باشید که گزینه Connection type موجود در این مرحله را روی PPPOE LLC قرار دهید.

6.   فعال‌سازی وایرلس برای تنظیمات مودم tp link

اگر قصد فعال‌سازی وایرلس اینترنت فیبر نوری یا adsl خانگی خود را دارید، در این مرحله گزینه Activated موجود در قسمت Access Point را انتخاب کنید. پس از این کار باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و در مقابل SSID بنویسید. گزینه بعدی موجود در این صفحه برای مخفی‌سازی وایرلس شما تعبیه شده است. با انتخاب گزینه YES وایرلس شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد. گزینه آخری که مشاهده می‌کنید به‌منظور تعیین نوع سیستم رمزگذاری است. امکان انتخاب هر یک از گزینه های WPE، WPA/WPA2 یا WPA-PSK/WPA2-PSK به دلخواه برایتان میسر است. پس از انجام مراحل ذکر شده نیز باید کلید next را بفشارید.

مودم tp-link

7.   رمز موردنظرتان را برای فعال‌سازی وایرلس مودم TP-Link وارد کنید

پس از زدن کلید next در این مرحله از تنظیمات مودم TP-Link در قسمتی که پایین همان صفحه ظاهر می‌شود، رمز مورد‌نظرتان را وارد کنید. به‌یاد داشته باشید که باید یک رمز قوی و ایمن برای مودمتان داشته باشید. پس از انتخاب رمز، گزینه next را بزنید. تنظیمات مودم tp link شما در این مرحله به پایان رسیده و صفحه ای برای شما باز می‌شود که باید با زدن گزینه next، کلیه اطلاعاتی را که تا این مرحله وارد کرده‌اید، ذخیره کنید و سپس گزینه Close را بفشارید.

پس از گذشت چند ثانیه چراغ‌های روی مودم روشن خواهند شد. در غیر این صورت یک بار دستگاه را خاموش و پس از گذشت پنج دقیقه مجددا روشن کنید تا به اینترنت متصل شوید.

تنظیمات مودم tp link

مراحل تغییر رمز وای فای برای انواع مودم‌های Tp Link

مودم‌های tp link امنیت بالایی دارند و در انواع و مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند. مودم‌های این شرکت از انواع سرویس اینترنت، همچون اینترنت td lte و اینترنت ADSL پشتیبانی می‌کنند. با این حال اگر اخیرا احساس کرده‌اید، که سرعت اینترنت شما پایین آمده است یا حجم بسته شما زودتر از موعد همیشگی تمام می‌شود، ترجیحا رمز وای فای خود را تغییر دهید. معمولا مودم‌هایی که توسط شرکت Tp Link ساخته می‌شوند، تنظیمات یکسانی دارند. در واقع نحوه تغییر رمز وای فای Tp link بدون کابل و با گوشی تفاوتی با یکدیگر ندارند؛ اما در برخی پنل‌ها ممکن است در جزئیات با هم تفاوت‌هایی داشته باشند. به همین خاطر در ادامه نحوه تغییر رمز وای فای Tp Link برای انواع محیط‌های کاربری را به شما آموزش می‌دهیم.

تغییر رمز وای فای مودم TP-Link مدل W8961

قبل از شروع کار باید حتما اتصال به اینترنت را چک کنید. برای وصل شدن به تنظیمات مودم، حتما به اینترنت نیاز دارید، پس مطمئن شوید که مانعی برای دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد. بعد از اطمینان از وصل بودن به اینترنت به بخش تنظیمات مودم وارد شوید.

نحوه ورود به پنل مدیریت مودم TP Link مدل W8961

برای ورود به پنل مدیریت، مودم را از طریق کابل LAN به کامپیوتر یا لپ‌تاپ وصل کنید. سپس وارد پنل مدیریت مودم شوید. برای ورود به پنل مدیریت باید در بخش آدرس مرورگر، کد 192.168.1.1 را تایپ کنید. بعد از ورود کد، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که باید در یک کادر، یوزر و پسورد مودم را بنویسید. اگر قبلا رمز را تغییر نداده‌اید، یوزر و پسورد پنل مدیریت در مودم‌های Tp Link، به‌صورت پیش‌فرض عبارت Admin است.

اینترنت ADSL

مراحل گام‌به‌گام تغییر رمز وای فای Tp Link مدل W8961

بعد از ورود به صفحه تنظیمات از نوار بالای صفحه، دومین تب (Interface Setup) را انتخاب کنید. سپس از بین گزینه‌های نمایش داده شده، باید عبارت Wireless انتخاب شود.

با کلیک روی عبارت Wireless Security، در منوی سمت چپ، این امکان را دارید که نوع پروتکل رمزنگاری موردنظرتان را انتخاب کنید. توصیه ما برای کاربران اینترنت پوینت تو پوینت و پهنای باند اشتراکی، انتخاب گزینه WPA2-PSK است؛ چون این گزینه، قوی‌ترین استاندارد رمزنگاری را برای اینترنت شبکه‌های خانگی دارد.

در مرحله بعد، رمز جدیدی که برای وای فای مودم انتخاب کردید را در قسمت Pre-Shared Key وارد کنید. برای امنیت بیشتر، ترجیحا باید رمز انتخابی شما بین 8 تا 20 کاراکتر و تا حد امکان پیچیده باشد. بعد از ورود رمز، برای اعمال تغییرات و به‌روزرسانی اطلاعات، باید روی گزینه Save کلیک کنید.

نحوه تغییر رمز وای فای مودم TP-Link مدل W8961

تغییر رمز وای فای مودم TP-Link مدل Mr200

مودم بی‌سیم Tp link مدل Mr200، در بین گیمرها محبوبیت بسیاری دارد. چون معمولا این افراد برای کاهش پینگ و بالا بردن سرعت اینترنت، دائما جای مودم خود را تغییر می‌دهند؛ اما گاهی مشکل کاهش سرعت نت، به‌خاطر هک شدن رمز وای فای است. پس باید برای تغییر رمز مودم اقدام کنید. در اولین قدم برای تغییر رمز مودم Tp link مدل Mr200 باید وارد پنل مدیریت شوید. برای این‌کار نیاز به وارد کردن IP مودم دارید. همه مودم‌های Tp link تقریبا IP یکسانی دارند که کد 192.168.1.1 است. بعد از ورود کد، برای رفتن به صفحه تنظیمات، به یوزر و پسورد مودم نیاز دارید. معمولا با ورود عبارت Admin، دسترسی به صفحه تنظیمات به شما داده می‌شود.

بعد از ورود به صفحه تنظیمات، برای تغییر رمز وای فای، از نوار سمت چپ گزینه Wireless را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه‌، صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید رمز جدید وای فای را در کادری که مقابل عبارت Password قرار دارد، وارد کنید. بعد از ورود رمز جدید، با کلیک بر روی عبارت Save، اطلاعات ذخیره و تغییرات برای شما اعمال خواهد شد.

مراحل تغییر رمز وای فای مودم TP-Link مدل Mr200

استفاده از اپلیکیشن برای تغییر رمز وای فای Tp link با موبایل

اگر برای تغییر رمز وای فای و اتصال به مودم، به کابل LAN دسترسی ندارید، از طریق گوشی موبایل هم می‌توانید این کار را انجام دهید. برای ورود به پنل مدیریت با موبایل، باید با گوشی به وای فای وصل شوید. در مرورگر موبایل، که بهتر است گوگل کروم یا فایرفاکس باشد، کد 192.168.1.1 را وارد کنید. سپس دقیقا مراحلی که برای تغییر رمز وای فای از طریق کابل انجام می‌دادید را در گوشی تکرار کنید. در نهایت برای اعمال تغییرات روی گزینه Save ضربه بزنید.

راه دیگری که برای رفع قطعی اینترنت و تغییر رمز مودم Tp Link وجود دارد، استفاده از نرم‌افزار مخصوص این مودم است. شما می‌توانید با اسکن QR کد روی جعبه یا دانلود از گوگل پلی یا اپ استور، به این برنامه دسترسی خواهید داشت. با استفاده از برنامه تغییر رمز وای فای Tp Link، مدیریت رمز و حساب کاربری مودم‌‌ هم ساده‌تر خواهد بود.

تغییر رمز وای فای Tp link با اپلیکیشن موبایل

با تغییر رمز وای فای Tp Link، امنیت شبکه اینترنت را بالا ببرید

در این مقاله ماهان نت، شما را با مراحل تغییر رمز وای فای Tp link آشنا کردیم. گاهی اوقات با یک تغییر رمز ساده، می‌توانید جلوی سوء استفاده هکرها را بگیرید و امنیت شبکه اینترنت را افزایش دهید. اگر به کابل LAN دسترسی ندارید، تغییر رمز وای فای Tp Link را می‌توان با موبایل و اپلیکیشن هم انجام داد. فقط کافی است که به اینترنت وصل باشید و اطلاعات مودم خود را وارد کنید. با انجام همین مراحل ساده، امنیت شبکه اینترنت خود را تضمین خواهید کرد. برای خرید مودم و سرویس اینترنت خانگی، می‌توانید از سرویس‌های مختلف ماهان نت استفاده کنید. بعد از خرید مودم از ماهان نت، برای راه‌اندازی و حتی تغییر رمز وای فای، می‌توانید برای دریافت پشتیبانی با شماره 1514 تماس بگیرید.

نظرات کاربران

 • 18 اردیبهشت 1402 عزیز میرزایی پاسخ دهید

  میخام رمز شو عوض کنم

 • 23 آبان 1402 محسن پاسخ دهید

  برچسب زیر مودم رو برای وارد کردن وثبت مودم برچسب زیر قسمت مشخصات رو لازم دارم یه کلمه پاگ شده الان چکار کنم یا راهنمایی بفرمایید ممنون

  • 21 آذر 1402 مدیر سایت پاسخ دهید

   سلام
   با شرکتی که ازش مودم رو خریداری کردید تماس بگیرید

 • 24 آبان 1402 saeidi.yekta پاسخ دهید

  salam. kheili ali va amozandeh
  mammon ke kheili khob rahnamaee kardid

  tankyo

  • 20 آذر 1402 مدیر سایت پاسخ دهید

   سلام ممنون از نظرتون خوشحالم که براتون مفید بود

 • 14 آذر 1402 نصرت الله پاسخ دهید

  عوض کردن رمز وای فای

  • 20 بهمن 1402 ابوالفضل فراهانی پاسخ دهید

   من هر چی رمز میزنم میگه اشتباهه

   • 13 اسفند 1402 مدیر سایت پاسخ دهید

    حتما از کاراکترهای غیرقابل استفاده، استفاده می کنی ابوالفضل جان 🙏🌹