چطور پینگ تایم اینترنت خود را کاهش دهیم؟

آموزش کاهش پینگ تایم : برای دریافت بهترین قدرت سیگنال بهتر است، مودم یا روتر خود را در بالاترین نقطه و دور از وسایلی مانند مایکرویو قرار دهید و آنتن‌دهی آن را از زوایای مختلف بررسی کنید.

گیمرها و علاقه‌مندان به بازی‌هایی مانند فورتنایت، فیفا و غیره به‌خوبی درباره اهمیت اینترنت گیم و زمان پینگ می‌دانند. همواره فروش کنسول‌هایی مانند PS4، Xbox و غیره بالا هست و روزانه به تعداد علاقه‌مندان به بازی‌های آنلاین اضافه می‌شود؛ تا جایی‌که شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و اپل در این راستا اقداماتی نیز انجام داده‌اند.

آموزش کاهش پینگ تایم

به‌طور خلاصه، زمان فوق‌العاده‌ای است که یک گیمر یا استریمر آنلاین باشیم. همچنین باتوجه به این‌که برای بازی کردن به سرعت چندان بالایی نیاز نیست، اما یک معیار کلید و مهم را باید در نظر گرفت: پینگ Ping.

به‌عبارت ساده‌تر، پینگ یک سنجش برای اندازه‌گیری مدت زمان ارسال اطلاعات از یک دستگاه به سرور اینترنت است. و اگر بدانید این‌که فقط چند میلی‌ثانیه می‌تواند تا چه اندازه شما را از رقیب‌تان عقب بیندازد، متوجه اهمیت آن خواهید بود.

خب حالا اگر این سوال برای شما پیش آمده که برای این موضوع چه کاری باید انجام دهید، ماهان‌نت شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می‌کند:

تاخیر Latency چیست؟

تاخیر Latency، به مدت زمانی گفته می‌شود که طول می‌کشد تا درخواستی از مبدا به مقصد ارسال شود. هر چه این مقدار به صفر نزدیک‌تر باشد، اینترت شما عملکرد بهتری خواهد داشت. درنتیجه تاخیر از جنس زمان است. در واقع تصور کنید که سیگنال اینترنت شما مثل یک پیک یا قاصد است که هر وقت از اینترنت‌تان برای چیزی استفاده کنید، آن پیک را برای آوردن یا بردن هر اطلاعاتی (مثل پخش آنلاین بازی، پخش یک برنامه و غیره) نیاز خواهید داشت. در این حالت، سرعت اینترنت شماست که می‌تواند به قاصد یا پیک کمک کند اطلاعات را سریع انتقال دهد و در عین حال مدت زمان انجام این انتقال نیز مشخص خواهد شد.

طول و مدت زمان انتقال اطلاعات به فاصله مبدا تا مقصد بستگی دارد. اگر در حال بازی آنلاینی هستید که هاست سرور آن از شما فاصله چندانی ندارد، درنتیجه از سرعت و کیفیت بالایی بهره‌مند خواهید بود. اما اگر هاست سرور بازی مثلا در کشور دیگری قرار داشته باشد، یا در مسیر مستقیم به شما نباشد، فاصله ارسال اطلاعات از اینترنت شما تا هاست بازی خیلی زیاد خواهد بود و ممکن است پینگ بالایی را تجربه کنید.

شما همیشه کنترل زیادی در مدیریت این مسیر نخواهید داشت، اما اگر پیش از شروع بازی، به شما این اجازه داده شود تا از بین سرورهای مختلف انتخاب کنید، بهتر است نزدیک‌ترین را به خود انتخاب نمایید. همچنین اگر تعداد افراد زیادی در منزل یا محل شما به اینترنت دسترسی دارند، پنجره‌های زیادی از مرورگر باز هست یا در حال دانلود هستید، بهتر است این ترافیک‌های اضافه را حذف کنید تا پینگ را پایین بیاورید.

از دیگر کارهایی که در راستای دستیابی به سرعت بالاتر می‌وانید انجام دهید، ارتقاء مودم یا روتر است. تجهیزات به روزتر به شما این قول را می‌دهند که سیگنال را در سریع‌ترین زمان ممکن به سرور مورد نظر ارسال کنند. به این ترتیب استفاده از سخت افزار به روز هم می‌تواند روی کاهش پینگ تاثیرگذار باشد.