اندک زمانیست که بازار بازی های استراتژيك كامپيوتر و ویدئویی بسیار خبر ساز و پر کاربر شده است. بهترین بازی های استراتژیک اندروید عرضه شدن به بازار توانسته اند به عنوان یک رقیب قدر و قدرتمند در مقابل بازی‎های دیگر پلتفرم‌های قدیم و جدید ایستاده و رقابت کند. در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با بهترین بازی استراتژیک اندروید به صورت مفصل صحبت کنیم. از انواع مختلف آن‎ها بگوییم و سیستم های مورد نیازهر یک را بررسی کنیم.  و بگوییم برترین بازی های استراتژیک برای اندروید در سال 2022 چه بازی‌هایی هستند؟

چنانچه شما هم اهل بازی های استراتژیک کامپیوتری یا موبایلی هستید و یا علاقه دارید تا دراین زمینه بیشتر بدانید با سایت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه باشید.

انواع بازی‎های کامپیوتری

بازی‎های کامپیوتری یا موبایلی از نظر سبک ،انواع مختلفی دارند همچون بازی‎های سبک بقا، مسابقه‎ای ، هوش، بازی‎های ساخت و ساز، بازی‌های اکشن یا جنگی گروهی، بازی‌های تیراندازی تک نفره، انواع بازی های استراتژیک انلاین و افلاین که طرفداران خاص خود را دارند.

انواع بازی‎های کامپیوتری

بازی های کامپیوتر از نظر نیاز به اینترنت به دودسته بازی های افلاین و انلاین تقسیم می‌شوند. و اما از نظر مالی به بازی های رایگان و بازی های پولی تقبل تفکیک هستند.

در ادامه به صورت متمرکز بر روی بهترین بازی های استراتژیک اندروید صحبت خواهیم کرد. بهترین بازی استراتژیک اندروید به دو قسمت بازی های استراتژیک اندروید انلاین و افلاین تقسیم می‌شوند. اگر به دنبال بهترین اینترنت و پرسرعت ترین سرویس های اینترنت می‌گردید پیشنهاد ما به شما اینترنت گیمینگ ماهان را پیشنهاد می‌دهیم.

منظور از بازی های استراتژیک چیست؟

بازی رایانه‌ای راهبردی یا همان بازی کامپیوتری استراتژیک نوعی از بازی های کامپیوتری است که در انها برای فتح قلعه دشمن باید هدف و برنامه ریزی و پیاده سازی یک نقشه حساب شده داشته باشید.در این سبک بازی‌ها هدف طراحی یک  نقشه و استراتژی مناسب برای غلبه بر حریف است.

منظور از بازی های استراتژیک

در بازی های استراتژیک بهترین راه جمع آوری منابع است

چیزی که در تمام بازی های استراتژیک اندروید مشترک است این است که باید حرکتی اصولی در جهت جمع‌اوری منابع داشته باشید همچون؛ کارت‎های امتیاز یا سنگ، چوب، غذا، طلا، پول و … به طور کلی برطرف کردن نیاز‌های اساسی یا به عبارتی پیش نیازهای زنده ماندن یک فرد با سرعت بالا کمک می‎کند تا سریعتر به پیشرفت و تولید فناوری برتر یا موقعیت بهتر نسبت به رقبا دست پیدا کنید.

بهترین  بازی های استراتژیک 2019 تا 2022 اندروید

Rts یا استراتژی هم زمان ؛ در این سبک بازی‎ها عمل در بازی به صورت مستمر است و تاخیری در حرکت نیروها ندارد. بازیکنان باید تصمیمات و اقدامات خود را در محیطی که همیشه در جریان و در تغییر است انجام دهند و انتخاب کنند.اصولا در این چنین بازی ها بازیکنان باید برای بدست آوردن منابع ، ساخت پایگاه ، تحقیق و فناوری و تولید نیرو تلاش کنید.

نمونه ای از بهترین بازی های استراتژیک اندروید در این سبک ؛

بازی Command & Conquer, Stronghold

Rtt یا تکنیک هم زمان ؛ در این بازی همچنان در یک محیط بدون تاخیر انجام می‎شود . در این سبک شبیه سازی شرایط و نحوه جنگ‎های عملیاتی و تاکتیکی‎‌های نظامی در نظر گرفته می‎‌شود بنابر این ، این ویژگی‎های ایم سبک بازی باید گفت؛ اهمیت کمتر منابع و ساختمان‎های نظامی و تولیدی و اهمیت بیشتر نیروهای فردی و تمرکز بر تاکتیک‎های پیچیده جنگ است. برای معرفی بهترین بازی های استراتژیک اندروید از این سبک میتوان به World In Conflict, Warhammer: Dark Omenاشاره کرد.

بازی TBS

Tbs یا بازی های استراتژيك نوبتي اسم سبک دیگری از این بازی های هاست که به صورت همزمان است. معمولا بازی کن در این سبک بازی‎‌ها مدتی مشخص شده در اختیار دارد تا حرکت‌های خود را  انجام دهد. همچنین حرکت‎ها و فعالیت‏های انجام شده توسط بازیکن دارای محدودیت است. و سپس وی مجبور است تا راند را به حریف واگذار کرده تا دشمن حرکت‎های خود را انجام دهد.

بعضی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید از این سبک عبارتند از؛ Civilization, Heroes of Might and Magic, Making History, Advance Wars, Master of Orion and AtWar

بازی TBT

Tbt یا بازی‎های تاکتیک نوبتی. در این سبک یعنی بازی‎های تاکتیک نوبتی، تمرکز بر میدانهای جنگ و عملیات‏ها به صورت نوبتی است. در این سبک از بازیکن ها انتظار می‎رود تا در نبردها، وظایفی که برای آنها مشخص شده است را انجام دهند. معمولا نیروخایی که به بازیکنان داده می‌شود به صورت انفرادی هستند و هر کدام دارای ویژگی و قدرت‎هایی هستند.

نمونه ای از بهترین بازی های استراتژیک اندروید در سبک  tbt عبارتند از ؛ سری X-COM, تاکتیک‌های نبرد Final Fantasy, Jagged Alliance و Fire Emblem

بازی Mmorts

Mmorts یا بازی های استراتژیک همزمان برخط گسترده ؛ این سبک بازی ترکیبی از استراتژِیک واقعی همزمان و استراتژيك انلاين چندنفره، بازی های این سبک معمولا تحت وب هستند و تعداد زیادی از بازیکنان در یک سرور در حال بازی و نبرد هستند.اهداف بازیکنان در این بازی ساخت ساختمان‎ها، ساخت لشکر و حمله و تصرف همسایگان است.در این نوع بازی ها زمان واقعی بوده و دستورها و برنامه ها انجام می‎شوند حتی اگر شما افلاین باشید

بهترین بازی های استراتژیک اندروید از سبک mmorts ؛ Travian, Supremacy 1914 – The World War

بهترین بازی های استراتژیک گوشی

سخت می‌توان لیستی از بهترین بازی های استراتژیک گوشی تهیه کرد که اسم بازی Bad North در ان نباشد. زیرا این بازی بسیار جذاب بوده و با کیفیت بالایی طراحی شده است. این کیفیت به قدری است که از همان ابتدا بازیکن را در خود غرق می‌کند و به دنیای دیگری می‎برد. بدنورث یک بازی عالی در سبک استراتژی است که طرفداران بسیاری دارد. به شما پیشنهاد میکنم تجربه این بازی در اندروید را ازدست ندهید.این بازی رایگان نیست و با قیمت 5.49 دلار در پلی استور فروخته می‎شود.

بازی Company of Heroes

دومین گزینه در لیست بهترین بازیهای استراتژیک اندروید بازی Company of Heroes است. در ابتدا این بازی برای پی سی به بازار آمد اما چند وقتی است که نسخه موبایلی آن برای اندروید منتشر شده است.این بازی که مناسب بزرگسالان بوده با قیمت 13 .99 دلار در پلی استور فروخته می‌شود.داستان و سناریوی Company of Heroes مربوط می‎شود به اتفاقات جنگ جهانی دوم.

در ادامه لیست بهترین بازی استراتژیک اندروید برای گوشی بیش از 20 بازی معرفی شده است که من تنها به اولین و دومین نام در این جدول اشاره کردم.

بهترین بازی های استراتژیک اندروید آفلاین

بهترین بازی آفلاین استراتژيك 2021  Bio Inc  است که نمونه‎ای از پرطرفدارترین بازی‌ های استراتژیک آفلاين اندروید و آیفون محسوب می‌شود.

دومین اسم از لیست بهترین بازی استراتژیک آفلاین Total Domination – Reborn درباره جهان آخر الزمان است. موضوع خاص و متنوع بازی Total Domination – Reborn کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

بهترین بازی های استراتژیک اندروید آفلاین

بهترین  بازی های استراتژی اندروید آنلاین

و اما بهترین بازی استراتژیک اندروید به سلیقه نویسنده چیزی نیست جز کلاش اف کلنز که به شخصه از ابتدای ورودش به اپ استور شروع به بازی کردم و هم اکنون هم در اوقات استراحت به دهکده خود سیدگی میکنم. Clash of Clans ساخته‌ی استودیو Supercell جزو آن ان دسته از بهترین بازی های استراتژیکی اندروید است که جایی برای صحبت نگذاشته است. کلن وار یا جنگ اتحادها یکی از پرطرفدار ترین بخش‌های این بازی محسوب می‌شود.

مقاله رتبط: بهترین بازی اندروید

نام دیگری که در صف بهترین بازیهای استراتژیک اندروید میدرخشد بازی Bloons TD 6است. به جرات باید گفت این بازی یک اعتیاد اورنده خطرناک است ! نمونه ای از بهترین بازی استراتژیک اندروید 2020 است که در سبک دفاع از قلعه طراحی شده است.

بهترین بازی های استراتژی مود شده

در خصوص بازی‌های مود شده باید بگویم که یک بازی mod شده می‌تواند شامل مراحل، اشیاء، کارکترها، و هرچیز سفارشی دیگر باشد. منظور از سفارشی این است که سازندگان بازی این تغییرات را به بازی اضافه نمی‌‎کنند و توسط افراد دیگر صورت می‌‎گیرد. برای مثال یک بازی موبایل را مود کرده‌‎ایم و سپس می‎‌توانیم تعداد سکه‎های درون بازی را به رقم بی‌نهایت افزایش دهیم. این در حالی است که سازندگان بازی چنین چیزی را طراحی نکرده‌اند.

برای معرفی بهترین بازی استراتژیک اندروید که مود شده باشد باید به سری بازی های GTA اشاره کرد.این بازی بیشترین تعداد MOD  را در بین دیگر بازی های استراتژیک اندروید با گرافیک بالا دارد که بعید می‎دانم بازی دیگری بتواند رکورد آن را بشکند. در ماهانت تعداد زیادی از این مود هارا منتشر کرده‎ایم.

بهترین بازی های استراتژی اندروید کم حجم

مقوله اشغال فضا چیزی است که برای بهترین بازی استراتژیک اندروید هم اگر رعایت نشود آن باز ینخواهد توانست به خوبی ران شود. نمیدانم با یک بازی حجم سنگین یا یک سیستم کم حافظه تلاش کرده‎اید یکی از بازی های استراتژیک اندروید را بازی کنی؟ من تلاش کرده‌ام و شاید یک متر فاصله را در 2 دقیقه زمان توانستم سپری کنم.انقدر بازی کند و با مکث بود که سیستم را خاموش کردم و تا مدتها دیگر میلی به بازی نداشتم.

بهترین بازی های استراتژی اندروید کم حجم

به همین دلیل است که کم حجم بودن باعث می‎شود تجربه‎ای خوب و لذت بخش از یک بازی داشته باشید.

ماهان نت بهترین منبع برای اطلاع از اخبار بازی ها

برای تمام توضیحاتی که در ابتدای این مطلب خدمت شما ارائه دادیم یک منبع معتبر و مطمئن در بین تمام وبسایت‎های داخلی وجود دارد که عزیزان برای دانلود هر برنامه یا بازی جدید و قدیمی از جمله بهترین بازی های استراتژیک 2019 یا هر سبک بازی اندروید 2020 می‌توانند به آن مراجعه کنند..

سخن پایانی

بازی‎های استراتژیک همواره یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین سبک‎های بازی در بین گیمرها بوده و هست. لذت چند ساعت سرگرمی با بهترین بازی های استراتژیک در گروه چند چیز است اولین مورد داشتن وقت آزاد برای انجام بازی، مهیا کردن اسباب و لوازم لازم برای اجرای بازی همچون سیستم pc، پلی استیشن و یا موبایل و در آخر دانلود بهترین بازی استراتژیک اندروید از یک درگاه معتبر است. امیدوارم با استفاده از اطلاعات این مقاله توانسته باشید بهترین بازی استراتژیک اندروید را انتخاب و دانلود کنید.

ماهان نت بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت در ایران

ماهان نت بهترین خدمات اینترنت را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد بسته های متنوع ماهان اععم از اینترنت گیمینگ و ADSL ، اینترنت TD_LTE، اینترنت P2Pو … است.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما و بررسی سرعت اینترنت به وب سایت و پیج اینستاگرام ماهان نت سر بزنید.

سوالات متداول

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای اندروید کدام اند؟

بازی‎های دفاع از قلعه را می‎توان به صورت آفلاین بازی کرد.از جمله این بازی‌ها می‎توان به Bloons TD 6 اشاره کرد همچنین بازی Plague Inc به اینترنت نیاز ندارد.

از کجا بازی دانلود کنم؟

بهترین بازی های استراتژیک گوگل پلی را میتوانید به راحتی دانلود و مشغول به بازی شوید.