اندک زمانیست که بازار بازی های استراتژيك كامپيوتر و ویدئویی بسیار خبر ساز و پر کاربر شده است. بهترین بازی های استراتژیک اندروید عرضه شدن به بازار توانسته اند به عنوان یک رقیب قدر و قدرتمند در مقابل بازی‎های دیگر پلتفرم‌های قدیم و جدید ایستاده و رقابت کند. در این مطلب تصمیم داریم در رابطه با بهترین بازی استراتژیک اندروید به صورت مفصل صحبت کنیم. از انواع مختلف آن‎ها بگوییم و سیستم های مورد نیازهر یک را بررسی کنیم.  و بگوییم برترین بازی های استراتژیک برای اندروید در سال 2022 چه بازی‌هایی هستند؟

چنانچه شما هم اهل بازی های استراتژیک کامپیوتری یا موبایلی هستید و یا علاقه دارید تا دراین زمینه بیشتر بدانید با سایت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه باشید.

انواع بازی‎های کامپیوتری

بازی‎های کامپیوتری یا موبایلی از نظر سبک ،انواع مختلفی دارند همچون بازی‎های سبک بقا، مسابقه‎ای ، هوش، بازی‎های ساخت و ساز، بازی‌های اکشن یا جنگی گروهی، بازی‌های تیراندازی تک نفره، انواع بازی های استراتژیک انلاین و افلاین که طرفداران خاص خود را دارند.

انواع بازی‎های کامپیوتری

بازی های کامپیوتر از نظر نیاز به اینترنت به دودسته بازی های افلاین و انلاین تقسیم می‌شوند. و اما از نظر مالی به بازی های رایگان و بازی های پولی تقبل تفکیک هستند.

خرید اینترنت گیمینگ

در ادامه به صورت متمرکز بر روی بهترین بازی های استراتژیک اندروید صحبت خواهیم کرد. بهترین بازی استراتژیک اندروید به دو قسمت بازی های استراتژیک اندروید انلاین و افلاین تقسیم می‌شوند. اگر به دنبال بهترین اینترنت و پرسرعت ترین سرویس های اینترنت می‌گردید پیشنهاد ما به شما اینترنت گیمینگ ماهان را پیشنهاد می‌دهیم.

منظور از بازی های استراتژیک چیست؟

بازی رایانه‌ای راهبردی یا همان بازی کامپیوتری استراتژیک نوعی از بازی های کامپیوتری است که در انها برای فتح قلعه دشمن باید هدف و برنامه ریزی و پیاده سازی یک نقشه حساب شده داشته باشید.در این سبک بازی‌ها هدف طراحی یک  نقشه و استراتژی مناسب برای غلبه بر حریف است.

منظور از بازی های استراتژیک

در بازی های استراتژیک بهترین راه جمع آوری منابع است چیزی که در تمام بازی های استراتژیک اندروید مشترک است این است که باید حرکتی اصولی در جهت جمع‌اوری منابع داشته باشید همچون؛ کارت‎های امتیاز یا سنگ، چوب، غذا، طلا، پول و … به طور کلی برطرف کردن نیاز‌های اساسی یا به عبارتی پیش نیازهای زنده ماندن یک فرد با سرعت بالا کمک می‎کند تا سریعتر به پیشرفت و تولید فناوری برتر یا موقعیت بهتر نسبت به رقبا دست پیدا کنید.

بهترین بازی های استراتژیک 2019 تا 2022 اندروید

Rts یا استراتژی هم زمان ؛ در این سبک بازی‎ها عمل در بازی به صورت مستمر است و تاخیری در حرکت نیروها ندارد. بازیکنان باید تصمیمات و اقدامات خود را در محیطی که همیشه در جریان و در تغییر است انجام دهند و انتخاب کنند.اصولا در این چنین بازی ها بازیکنان باید برای بدست آوردن منابع ، ساخت پایگاه ، تحقیق و فناوری و تولید نیرو تلاش کنید.

خرید اینترنت قسطی ماهان نت

نمونه ای از بهترین بازی های استراتژیک اندروید در این سبک ؛

بازی Command & Conquer, Stronghold

Rtt یا تکنیک هم زمان ؛ در این بازی همچنان در یک محیط بدون تاخیر انجام می‎شود . در این سبک شبیه سازی شرایط و نحوه جنگ‎های عملیاتی و تاکتیکی‎‌های نظامی در نظر گرفته می‎‌شود بنابر این ، این ویژگی‎های ایم سبک بازی باید گفت؛ اهمیت کمتر منابع و ساختمان‎های نظامی و تولیدی و اهمیت بیشتر نیروهای فردی و تمرکز بر تاکتیک‎های پیچیده جنگ است. برای معرفی بهترین بازی های استراتژیک اندروید از این سبک میتوان به World In Conflict, Warhammer: Dark Omenاشاره کرد.

بازی TBS

Tbs یا بازی های استراتژيك نوبتي اسم سبک دیگری از این بازی های هاست که به صورت همزمان است. معمولا بازی کن در این سبک بازی‎‌ها مدتی مشخص شده در اختیار دارد تا حرکت‌های خود را  انجام دهد. همچنین حرکت‎ها و فعالیت‏های انجام شده توسط بازیکن دارای محدودیت است. و سپس وی مجبور است تا راند را به حریف واگذار کرده تا دشمن حرکت‎های خود را انجام دهد.

بعضی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید از این سبک عبارتند از؛ Civilization, Heroes of Might and Magic, Making History, Advance Wars, Master of Orion and AtWar

بازی TBT

Tbt یا بازی‎های تاکتیک نوبتی. در این سبک یعنی بازی‎های تاکتیک نوبتی، تمرکز بر میدانهای جنگ و عملیات‏ها به صورت نوبتی است. در این سبک از بازیکن ها انتظار می‎رود تا در نبردها، وظایفی که برای آنها مشخص شده است را انجام دهند. معمولا نیروخایی که به بازیکنان داده می‌شود به صورت انفرادی هستند و هر کدام دارای ویژگی و قدرت‎هایی هستند.

نمونه ای از بهترین بازی های استراتژیک اندروید در سبک  tbt عبارتند از ؛ سری X-COM, تاکتیک‌های نبرد Final Fantasy, Jagged Alliance و Fire Emblem

بازی Mmorts

Mmorts یا بازی های استراتژیک همزمان برخط گسترده ؛ این سبک بازی ترکیبی از استراتژِیک واقعی همزمان و استراتژيك انلاين چندنفره، بازی های این سبک معمولا تحت وب هستند و تعداد زیادی از بازیکنان در یک سرور در حال بازی و نبرد هستند.اهداف بازیکنان در این بازی ساخت ساختمان‎ها، ساخت لشکر و حمله و تصرف همسایگان است.در این نوع بازی ها زمان واقعی بوده و دستورها و برنامه ها انجام می‎شوند حتی اگر شما افلاین باشید

بهترین بازی های استراتژیک اندروید از سبک mmorts ؛ Travian, Supremacy 1914 – The World War

برترین بازی های استراتژیک برای اندروید ۲۰۲۲

در مقالات قبلی به طور کامل و مفصل در خصوص این که بهترین بازی استراتژیک اندروید کدامند (از بهترین بازی استراتژیک اندروید 2018 گرفته تا بهترین‌های استراتژيك 2021 و 2022) یا این که بازی های استراتژیک اندروید مود شده چه ویژگی‌هایی دارند، اشاره کردیم. به راستی بهترین بازی استراتژیک اندروید آنلاین کدام است؟ به منظور یادآوری شرح مختصری در این مورد خواهیم داد؛

برخی از بهترین بازیهای استراتژیک اندروید در سال 2022 عبارتند از؛

 • Clash of Clans یکی از پرطرفدارترین بازی های استراتژیک اندروید و کامپیوتری که در آن بازیکنان روستای خود را می‌سازند و با دیگران می‌جنگند.
 • Plants vs Zombies 2 نسخه دوم این بازی استراتژیک دفاعی بسیار جذاب که همچنان محبوب است و با توجه به رتبه کاربران یکی از بهترین بازی استراتژیک اندروید محسوب می‌شود..
 • Kingdom Rush series سری بازی‌های محبوب دفاع برجی که گیم پلی استراتژیک عمیقی دارند.
 • Bloons TD 6 آخرین نسخه از این بازی محبوب برج دفاعی، در بین بازیهای استراتژیک اندروید بسیار اعتیادآور است.
 • Plague Inc در بهترین بازی استراتژیک اندروید، هدف شما نابود کردن بشریت با یک ویروس یا باکتری است!
 • Polytopia بازی استراتژیک ترن بنیان بسیار سرگرم کننده با گرافیک مینیمال.
 • Clash Royale در بین بهترین بازی های استراتژیک برای گوشی، بازی محبوب تایمز، ترکیبی از کارت بازی و برج دفاعی است.

به طور کلی بازی‌های استراتژيك كامپيوتری بسیار زیادی برای اندروید وجود دارد(که به سختی می‌توان گفت  کدام یکی بهترین بازی استراتژیک اندروید است!) و انتخاب بهترین بستگی به سلیقه شخصی دارد.

بهترین بازی های استراتژيک سال 2023

اگر از بازی‌های استراتژیک لذت می‌برید، در زیر چند بازی برتر در این زمینه را معرفی می‌کنم:

 1. Civilization VI: این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های استراتژیک تارنماست. در این بازی، هدف شما ساختن یک تمدن از زمان باستان تا دوران مدرن است. بازی با توجه به گزینه‌های متعدد، از جمله توسعه فرهنگی، ارتقاء علمی و ایجاد جنگ، گیم‌پلی فراوانی را ارائه می‌دهد.
 2. StarCraft II: بازی StarCraft II یک بازی استراتژیک زمان واقعی است که در سه بخش منتشر شده است. هر بخش به نوبت خود به یکی از سه نژاد در بازی می‌پردازد: انسان‌ها (Terran), زرگ‌ها (Zerg) و پروتوس‌ها (Protoss). هر نژاد دارای مکانیزم‌ها و استراتژی‌های منحصر به فرد خود است.
 3. Age of Empires II: Definitive Edition: Age of Empires II نسخه بازسازی شده بازی اصلی است که در سال 1999 منتشر شد. این بازی با ارائه چندین سناریوی تاریخی، نبردهای استراتژیک و گیم‌پلی طولانی، لذت بردن از بازی را تضمین می‌کند.
 4. Total War: Warhammer II: این بازی ترکیبی از استراتژی‌های تورنمنتی و استراتژی زمان واقعی است. بازی شامل یک نقشه کمپین بزرگ است که شما را به دنیایی پر از نبردهای خونین و سیاست‌های پیچیده می‌برد.
 5. Europa Universalis IV: این بازی شما را در نقش یک کشور تاریخی قرار می‌دهد، با هدف توسعه و گسترش در قرون وسطی. بازی شامل جزئیات پیچیده‌ای است که برای بازیکنانی که دوست دارند عمیقاً در یک بازی فرو بروند، مناسب است.

این بازی‌ها با استراتژی‌های مختلف و گیم‌پلی‌های منحصر به فرد، به شما اجازه می‌دهند تا استراتژی‌های خود را تست کنید و یک چالش جذاب را تجربه کنید.

بازی های استراتژيك نوبتي کدامند؟

بازی‌های استراتژیک انلاین نوبتی بازی‌هایی هستند که در آنها بازیکنان به طور متناوب اقدامات خود را انجام می‌دهند، نه به طور همزمان.

برخی از محبوب‌ترین و بهترین بازی استراتژیک اندروید در سبک نوبتی عبارتند از؛

– سری بازی‌های Civilization

– Heroes of Might and Magic

– XCOM

–  Total War  (بخش نقشه کلی)

– Advance Wars

– Fire Emblem

– Disgaea

– Final Fantasy Tactics

– Might & Magic؛ Heroes VII

– Banner Saga

– سری بازی‌های کلش آو کلنز

ویژگی مشترک این بازی‌ها این است که بازیکنان به طور نوبتی اقدام به حرکت واحدها، ارتقاء آن‌ها، مدیریت شهر و منابع و رویارویی با دشمن می‌کنند. البته سرعت بازی می‌تواند متفاوت باشد. در برخی زمانبندی کاملاً نوبتی و در برخی دیگر نیمه نوبتی است.

بهترین بازی های استراتژیک گوشی

سخت می‌توان لیستی از بهترین بازی های استراتژیک گوشی تهیه کرد که اسم بازی Bad North در ان نباشد. زیرا این بازی بسیار جذاب بوده و با کیفیت بالایی طراحی شده است. این کیفیت به قدری است که از همان ابتدا بازیکن را در خود غرق می‌کند و به دنیای دیگری می‎برد. بدنورث یک بازی عالی در سبک استراتژی است که طرفداران بسیاری دارد. به شما پیشنهاد میکنم تجربه این بازی در اندروید را ازدست ندهید.این بازی رایگان نیست و با قیمت 5.49 دلار در پلی استور فروخته می‎شود.

بازی Company of Heroes

دومین گزینه در لیست بهترین بازیهای استراتژیک اندروید بازی Company of Heroes است. در ابتدا این بازی برای پی سی به بازار آمد اما چند وقتی است که نسخه موبایلی آن برای اندروید منتشر شده است.این بازی که مناسب بزرگسالان بوده با قیمت 13 .99 دلار در پلی استور فروخته می‌شود.داستان و سناریوی Company of Heroes مربوط می‎شود به اتفاقات جنگ جهانی دوم.

در ادامه لیست بهترین بازی استراتژیک اندروید برای گوشی بیش از 20 بازی معرفی شده است که من تنها به اولین و دومین نام در این جدول اشاره کردم.

بهترین بازی های استراتژیک اندروید آفلاین

بهترین بازی آفلاین استراتژيك 2021  Bio Inc  است که نمونه‎ای از پرطرفدارترین بازی‌ های استراتژیک آفلاين اندروید و آیفون محسوب می‌شود.

دومین اسم از لیست بهترین بازی استراتژیک آفلاین Total Domination – Reborn درباره جهان آخر الزمان است. موضوع خاص و متنوع بازی Total Domination – Reborn کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

بهترین بازی های استراتژیک اندروید آفلاین

بهترین بازی های استراتژیک اندروید کدام است؟

و اما بهترین بازی استراتژیک اندروید به سلیقه نویسنده چیزی نیست جز کلاش اف کلنز که به شخصه از ابتدای ورودش به اپ استور شروع به بازی کردم و هم اکنون هم در اوقات استراحت به دهکده خود سیدگی میکنم. Clash of Clans ساخته‌ی استودیو Supercell جزو آن ان دسته از بهترین بازی های استراتژیکی اندروید است که جایی برای صحبت نگذاشته است. کلن وار یا جنگ اتحادها یکی از پرطرفدار ترین بخش‌های این بازی محسوب می‌شود.

مقاله رتبط: بهترین بازی اندروید

نام دیگری که در صف بهترین بازیهای استراتژیک اندروید میدرخشد بازی Bloons TD 6است. به جرات باید گفت این بازی یک اعتیاد اورنده خطرناک است ! نمونه ای از بهترین بازی استراتژیک اندروید 2020 است که در سبک دفاع از قلعه طراحی شده است.

بهترین بازی های استراتژی مود شده

در خصوص بازی‌های مود شده باید بگویم که یک بازی mod شده می‌تواند شامل مراحل، اشیاء، کارکترها، و هرچیز سفارشی دیگر باشد. منظور از سفارشی این است که سازندگان بازی این تغییرات را به بازی اضافه نمی‌‎کنند و توسط افراد دیگر صورت می‌‎گیرد. برای مثال یک بازی موبایل را مود کرده‌‎ایم و سپس می‎‌توانیم تعداد سکه‎های درون بازی را به رقم بی‌نهایت افزایش دهیم. این در حالی است که سازندگان بازی چنین چیزی را طراحی نکرده‌اند.

خرید اینترنت ADSL

برای معرفی بهترین بازی استراتژیک اندروید که مود شده باشد باید به سری بازی های GTA اشاره کرد.این بازی بیشترین تعداد MOD  را در بین دیگر بازی های استراتژیک اندروید با گرافیک بالا دارد که بعید می‎دانم بازی دیگری بتواند رکورد آن را بشکند. در ماهانت تعداد زیادی از این مود هارا منتشر کرده‎ایم.

بهترین بازی های استراتژی اندروید کم حجم

مقوله اشغال فضا چیزی است که برای بهترین بازی استراتژیک اندروید هم اگر رعایت نشود آن باز ینخواهد توانست به خوبی ران شود. نمیدانم با یک بازی حجم سنگین یا یک سیستم کم حافظه تلاش کرده‎اید یکی از بازی های استراتژیک اندروید را بازی کنی؟ من تلاش کرده‌ام و شاید یک متر فاصله را در 2 دقیقه زمان توانستم سپری کنم.انقدر بازی کند و با مکث بود که سیستم را خاموش کردم و تا مدتها دیگر میلی به بازی نداشتم.

بهترین بازی های استراتژی اندروید کم حجم

به همین دلیل است که کم حجم بودن باعث می‎شود تجربه‎ای خوب و لذت بخش از یک بازی داشته باشید.

بهترین بازی استراتژیک اندروید، استراتژيك ايراني

در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل توجهی در تولید بازی‌های استراتژیک ایرانی بوده‌ایم. برخی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین عناوین استراتژیک ایرانی عبارتند از؛

میراث ایران، یک بازی استراتژی تمدن‌سازی مشابه سری بازی‌های Civilization که دوران باستان ایران را به تصویر می‌کشد.

ارتش خاموش، یک بازی استراتژی دفاعی و برج‌دفاعی با مضامین ایرانی.

گرد و غبار، یک بازی RTS با داستانی مرتبط با دوران پس از جنگ‌های ایران و عراق.

پادشاهی کوروش، بازی استراتژی تمدن‌سازی مبتنی بر دوران هخامنشیان.

دژ سپید، بازی دفاع قلعه‌ای با طراحی سبک ایرانی.

Garshasp ، Ziba Tower – دو بازی اکشن و استراتژی مبتنی بر اساطیر و فرهنگ ایرانی.

به طور کلی بهترین بازی استراتژیک اندروید ایرانی عمدتاً با الهام از تاریخ، اساطیر و فرهنگ ایران ساخته می‌شوند و پتانسیل رشد بالایی در این ژانر دارند.

ماهان نت بهترین منبع برای اطلاع از اخبار بازی ها

برای تمام توضیحاتی که در ابتدای این مطلب خدمت شما ارائه دادیم یک منبع معتبر و مطمئن در بین تمام وبسایت‎های داخلی وجود دارد که عزیزان برای دانلود هر برنامه یا بازی جدید و قدیمی از جمله بهترین بازی های استراتژیک 2019 یا هر سبک بازی اندروید 2020 می‌توانند به آن مراجعه کنند..

سخن پایانی

بازی‎های استراتژیک همواره یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین سبک‎های بازی در بین گیمرها بوده و هست. لذت چند ساعت سرگرمی با بهترین بازی های استراتژیک در گروه چند چیز است اولین مورد داشتن وقت آزاد برای انجام بازی، مهیا کردن اسباب و لوازم لازم برای اجرای بازی همچون سیستم pc، پلی استیشن و یا موبایل و در آخر دانلود بهترین بازی استراتژیک اندروید از یک درگاه معتبر است. امیدوارم با استفاده از اطلاعات این مقاله توانسته باشید بهترین بازی استراتژیک اندروید را انتخاب و دانلود کنید.

ماهان نت بهترین شرکت ارائه دهنده اینترنت در ایران

ماهان نت بهترین خدمات اینترنت را برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد بسته های متنوع ماهان اععم از اینترنت گیمینگ و ADSL ، اینترنت TD_LTE، اینترنت P2Pو … است.

همچنین می‌توانید برای اطلاع از تخفیفات و جشنواره های ما و بررسی سرعت اینترنت به وب سایت و پیج اینستاگرام ماهان نت سر بزنید.

سوالات متداول

بهترین بازی های استراتژیک آفلاین برای اندروید کدام اند؟

بازی‎های دفاع از قلعه را می‎توان به صورت آفلاین بازی کرد.از جمله این بازی‌ها می‎توان به Bloons TD 6 اشاره کرد همچنین بازی Plague Inc به اینترنت نیاز ندارد.

از کجا بازی دانلود کنم؟

بهترین بازی های استراتژیک گوگل پلی را میتوانید به راحتی دانلود و مشغول به بازی شوید.

محبوب‌ترین وبهترین بازی استراتژیک اندروید در سال 2022 چه بازی‌هایی هستند؟

برخی از محبوب‌ترین‌ها عبارتند از؛ Clash of Clans، Plants vs Zombies 2، Kingdom Rush series، Bloons TD 6، Civilization VI و

بهترین بازی های استراتژی گوشی آفلاین کدامند؟

Plague Inc، Rymdkapsel، Hoplite، Lonewolf، Eufloria HD و Uniwar از بهترین‌های آفلاین محسوب می‌شوند.

کدام بازیهای استراتژیک اندروید حجم کم دارند؟

Antiyoy، Eufloria، Rymdkapsel، Hoplite و Uniwar دارای حجم کمتر از 100 مگابایت هستند.

ویژگی‌های کلیدی بهترین بازی استراتژیک اندروید چیست؟

گیم‌پلی عمیق، قابلیت انتخاب‌های متعدد، طراحی مناسب برای صفحه لمسی، سادگی کنترل، جذابیت بصری و صدا.

0/5 (0 نظر)