اگر پسورد مودم خودم را فراموش کرده‌اید به خواندن این مطلب ادامه دهید

روش‌های پیداکردن پسورد مودم بی‌سیم

آیا تاکنون این اتفاق برای‌تان افتاده که بخواهید وارد تنظیمات مودم خود شوید که مثلا نام وایرلس را تغییر دهید، اما نام کاربری و رمزعبور را به‌خاطر نداشته باشید؟ معمولاً نام‌کاربری و رمزعبور پیش‌فرض بسیاری از مودم‌ها مشابه هم هستند و با‌خاطرسپردن آن‌ها ساده است. اما اگر برای مثال رمزعبورتان را تغییر داده باشید و با‌خاطر نیاورید، چه‌کار می‌کنید؟ ماهان‌نت دو راه به شما پیشنهاد می‌کند:

اولین و ساده‌ترین راه، ریست کارخانه‌ای مودم است. اما با انجام این‌کار تمام تنظیمات شخصی‌سازی شده شما پاک ‌می‌شود برای همین این روش توصیه نمی‌شود. اما راه دوم استفاده از مسترپسورد است که ورود شما به مودم‌تان را ممکن می‌کند.

برای انواع مودم‌های موجود بازار مانند TP-Link, Zyxel, D-Link, Asus و غیره، مسترپسوردی وجود دارد که بااستفاده از سایت پورت‌فوروارد می‌توانید به ‌آن دست پیدا کنید. این سایت فهرست بلندی از انواع مودم‌ها را دربرداشته که با ورود به وب‌سایت، راه‌هایی مثل ریست‌کردن پسورد را به شما نشان خواهد داد.

ماهان‌نت در این مطلب مودم ایسر را انتخاب کرده است و همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این اطلاعات نمایش داده خواهد شد:پیدا کردن پسورد مودم وایرلس

اما از دیگر خدماتی که توسط این سایت ارائه می‌شود می‌توان به نرم‌افزار انتقال پورت، آی‌پی استاتیک، چک‌کردن آی‌پی و راهنمای راه‌‌اندازی مودم در انواع دستگاه‌ها اشاره کرد.

 

از دیگر سایت‌هایی که به کمک آن می‌توان این‌کار را انجام داد، سایت روترپسورد است که از ساختار ساده‌تری برخوردار است. در این سایت، نام کاربری معروف‌ترین مودم‌های موجود در بازار فهرست شده است.پیدا کردن پسورد مودم وایرلس

 مودم را ریست کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ریست کارخانه‌ای توصیه نمی‌شود اما اگر راه دیگری نبود، این آخرین گزینه است. برای همین منظور دکمه‌ ریزی که در پشت مودم قرار گرفته را با یک وسله باریک (مثل سنجاق) لمس کرده و آن را برای ۵ ثانیه نگه دارید. در این لحظه تمام چراغ‌ها خاموش شده و یا اینکه چشمک می‌زنند تا مودم ریست شود. باب ریست کردن مودم، تمام اطلاعات نیز پاک می‌شوند.