برای دانلود یک نرم‌افزار، فیلم یا هر نوع فایل دیگری غیر از اینترنت با سرعت بالا به چه چیز دیگری نیاز داریم؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که ممکن است هر کاربری از خود بپرسد. در واقع داشتن یک نرم‌افزار مناسب و قدرتمند در زمینه مدیریت دانلود فایل مورد نظر، می‌تواند نقش بسیار مهمی را در سرعت دانلود ایجاد کند. در این مقاله از سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت نیز می‌خواهیم به طور مفصل بهترین دانلود منیجر اندروید را معرفی کنیم.

آشنایی با بهترین دانلود منیجر اندروید

در این بخش می‌خواهیم با بهترین‌های مدیریت دانلود برای دارندگان گوشی‌های اندروید را معرفی کنیم. اگر شما سعی کرده‌اید یک فایل بزرگ را در گوشی هوشمند اندرویدی خود دانلود کنید، احتمالاً با مشکل عدم تکمیل دانلود در درصد ۹۹ و در نهایت شکست روبرو شده‌اید. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که مرورگرهای تلفن همراه برای مدیریت دانلودها بهینه نشده‌اند و به جای آن، در زمانی که دانلودها را در پس‌زمینه انجام می‌دهید، از ذخیره‌سازی باتری اولویت می‌دهند. یک راه حل سریع برای این مشکل استفاده از یک برنامه خارجی برای مدیریت دانلودها است. در ادامه، به شما لیستی از پنج مورد از بهترین برنامه‌های مدیریت دانلود برای اندروید ارائه می‌دهیم.

  1. FDM
  2. ADM
  3. 1DM
  4. DOWNLOAD NAVI
  5. DOWNLOAD MANAGER MAGDALM

نرم افزار دانلود منیجر FDM

اپلیکیشن FDM برای اندروید از همان شرکت FDM مشهور است که از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۰۴، به عنوان یک نرم‌افزار مدیریت دانلود محبوب برای ویندوز و لینوکس شناخته می‌شود. این اپلیکیشن با رابط کاربری زیبا و بدون تبلیغات مزاحم، دارای امکانات فراوانی است.

دانلود منیجر اندروید FDM

FDM با سه حالت دانلود – سریع، متوسط و کند – ارائه می‌شود. این برنامه سرعت دانلود حداکثر را بر اساس حالتی که انتخاب می‌کنید محدود می‌کند که به شما در مدیریت پهنای باند کمک می‌کند. این تنظیمات همچنین تعداد دانلودهای همزمان را تنظیم می‌کنند.

مقالات مرتبط : بهترین بازی های فکری اندروید

اپلیکیشن FDM همچنین از تورنت‌ها پشتیبانی می‌کند، جایی که شما می‌توانید یک فایل تورنت را به صورت دستی اضافه کنید یا مستقیماً با استفاده از لینک‌های مگنت فایل‌های تورنت را دانلود کنید. این امکان را به شما می‌دهد که در حالت غیرفعال بودن سیدینگ، فایل‌های تورنت را دانلود کنید. اپلیکیشن همچنین دارای مرورگر وب داخلی است که در آن می‌توانید لینک‌ها را در صفحه دانلود خود ریزکنید و فایل خود را دانلود کنید.

شما همچنین می‌توانید یک دانلود را متوقف کرده و برنامه‌ریزی آن را برای زمان بعدی انجام دهید. FDM پشتیبانی از بیش از ۲۰ زبان جهانی را نیز دارد. این اپلیکیشن همچنین حالت‌های روشن و تاریک را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید از طریق تنظیمات انتخاب کنید.

دانلود از گوگل پلی 

برنامه adm برای اندروید

ADM  یا Advanced Download Manager بالاترین تعداد دانلود را در فروشگاه Google Play برای یک اپلیکیشن مدیریت دانلود دارد. تعداد بسیار زیادی از ویژگی‌ها در ADM برتری و محبوبیت بیشمار آن را توجیه می‌کنند. از همین حیث شاید بتوان گفت بهترین دانلود منیجر اندروید است.

دانلود منیجر ADM اندروید

ADM  به شما امکان تنظیم سرعت دانلودها را به همراه حداکثر تعداد دانلودهای همزمان می‌دهد. همچنین این اپلیکیشن از تورنت‌ها نیز پشتیبانی می‌کند. اپلیکیشن همچنین قسمتی برای دسته‌بندی‌ها دارد که لیست دانلودهای شما را بین ویدئوها، تصاویر، فایل‌ها، آرشیوها و غیره مرتب می‌کند.

بهترین ویژگی ADM مرورگر خود است. این امکان را به شما می‌دهد تا تب‌های چندگانه را در خود ایجاد کنید و آن را به یک مرورگر وب قدرتمند تبدیل کنید. اپلیکیشن به شما امکان متوقف کردن و ادامه دانلود را می‌دهد، اما شما نمی‌توانید دانلودها را بر اساس هر فایل به صورت برنامه‌ریزی کنید. به جای آن، تنها می‌توانید برنامه را به صورت کلی برنامه‌ریزی کنید.

ADM همچنین یک نمودار ارائه می‌دهد که سرعت دانلودها را نشان می‌دهد و به شما در ثبت مصرف پهنای باند کمک می‌کند. اپلیکیشن رایگان است، اما یک بنر تبلیغاتی کوچک در پایین آن قرار دارد. در تجربه ما، باز همه تبلیغات تمام صفحه را در ADM ندیدیم. همچنین می‌توانید با خرید یکباره درون برنامه، این تبلیغات را غیرفعال کنید.

دانلود از گوگل پلی 

نرم افزار دانلود منیجر 1 DM

یکی دیگر از نرم‌افزارها که از دید بسیاری از کاربران بهترین دانلود منیجر اندروید است، اپلیکیشن دی ام وان است. اپلیکیشن 1 DM  بیش از ۱۰ میلیون بار در فروشگاه Google Play دانلود شده است که آن را به دومین برنامه پرطرفدار در دسته بندی خود تبدیل می‌کند، پشت سر ADM این اپلیکیشن به خاطر رابط کاربری قدیمی و ساده اما قدرتمند خود و قابلیت‌های مسدودسازی تبلیغات شناخته شده است.

برنامه مدیریت دانلود 1DM

اپلیکیشن 1 DM  تمام ویژگی‌هایی را که می‌توانید از یک برنامه مدیریت دانلود بخواهید، دارا می‌باشد. شما می‌توانید دانلودها را متوقف کنید و ادامه دهید، سرعت پهنای باند را تنظیم کنید و حتی فایل‌های تورنت را دانلود کنید. بهترین قسمت 1DM  مرورگر داخلی آن است که با قابلیت مسدودسازی تبلیغات همراه است.

مقالات مفید : تغییر dns در اندروید

1DM  تمام تبلیغات و پنجره‌های بازشو که در صفحه دانلود ظاهر می‌شوند را مسدود می‌کند. با این حال، ممکن است در اپلیکیشن تبلیغات گاه به گاهی دیده شود که از سوی 1DM  هستند. این بدان معناست که شما نیازی به مواجهه با تبلیغات در صفحه دانلود ندارید، بلکه آنها را در لیست دانلود درون برنامه مشاهده خواهید کرد.

بزرگترین نقطه ضعف 1DM تبلیغات تمام صفحه‌ای است که در حدود ۱۰ ثانیه در پایان دانلود ظاهر می‌شود. با این حال، شما می‌توانید اپلیکیشن 1DM+ را جداگانه خریداری کنید تا تجربه‌ای کاملاً بدون تبلیغات را بدست آورید.

بهترین بازی اندروید

نرم افزار مدیریت دانلود DOWNLOAD NAVI

Download Navi  یک مدیریت دانلود رایگان و منبع باز در فروشگاه Google Play است. این اپلیکیشن می‌تواند بهترین توصیف برای مینیمالیسم باشد زیرا بدون هیچ ویژگی برجسته‌ای کار خود را انجام می‌دهد.

شما می‌توانید یا یک لینک دانلود را در Navi اضافه کنید یا از مرورگر داخلی استفاده کنید تا به صورت دستی به صفحه دانلود بروید. این امکان را به شما می‌دهد تا دانلودهای خود را متوقف کرده و در آینده آنها را ادامه دهید و تجربه‌ای پایدار از دانلود فراهم می‌کند.

برنامه DOWNLOAD NAVI

با این حال، اپلیکیشن دارای ویژگی‌های غنی نمی‌باشد زیرا از تورنت‌ها یا برنامه‌ریزی دانلود پشتیبانی نمی‌کند که بنابه همین دلیل با بهترین دانلود منیجر اندروید یعنی ADM فاصله دوری دارد. اگر به دنبال یک مدیریت دانلود ساده و بدون ابهام هستید، Download Navi یک گزینه عالی برای ملاحظه است.

دانلود از گوگل پلی

برنامه DOWNLOAD MANAGER MAGDALM

مدیریت دانلود از طریق Magdalm به درستی وظایف اصلی خود را انجام می‌دهد و در فروشگاه Google Play یکی از کمترین برنامه‌هایی است که شما را با تبلیغات مزاحم در هر مرحله مواجه نمی‌کند. در این برنامه، شما باید لینک دانلود را در مرورگر آن قرار دهید و سپس فایل را شناسایی می‌کند.

این برنامه دارای تعدادی تبلیغ در داخل است که به طور آزاردهنده‌ای تأثیر چندانی بر شما ندارد. رابط کاربری آن ساده و پاک است و شما هیچ شکایتی درباره عملکرد دانلود نخواهید داشت. به عنوان یک برنامه حداقلی، قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند تورنت و برنامه‌ریزی را ندارد.

در مقایسه با سایر برنامه‌ها در لیست، مدیریت دانلود از طریق Magdalm شاید تا حد زیادی شما را تحت تأثیر قرار ندهد. اما وقتی به سایر گزینه‌ها در فروشگاه Google Play نگاه می‌کنید، این برنامه به دلیل کمترین درجه مزاحمت و پیوستگی به این لیست، وارد می‌شود. بازار برنامه‌های مدیریت دانلود توسط FDM، ADM و 1DM تسلط دارد و به همین دلیل تعداد کمتری توسعه‌دهنده وارد این حوزه می‌شوند.

دانلود از گوگل پلی

بهترین دانلود منیجر برای اندروید با ماهان نت، بهترین ترکیبه!

ماهان نت یک ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت مانند اینترنت TD-LTE و ADSL و پهنای باند اختصاصی است. این شرکت به کاربران اینترنت، فراهم آوری ارتباطات با سرعت بالا را ارائه می‌دهد. برای دانلود بهترین تجربه، استفاده از اینترنت با سرعت بالا و همچنین یک نرم افزار مدیریت دانلود مناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این راستا، انتخاب بهترین دانلود منیجر برای دستگاه‌های اندروید می‌تواند ترکیبی ایده‌آل باشد. یک دانلود منیجر عالی به شما کمک می‌کند تا فایل‌ها را با کارایی بیشتر و سرعت بهتر دانلود کنید. این نرم افزارها عملکرد بهتری در مدیریت دانلودها، توقف و از سرگیری آن‌ها، برنامه‌ریزی دانلودها و توانایی پشتیبانی از فرمت‌های مختلف فایل دارند.

به عنوان خلاصه، استفاده از سرویس‌های پرسرعت اینترنت از طریق ماهان نت در کنار استفاده از یک برنامه دانلود منیجر مناسب، ترکیبی کامل و بهینه را برای دانلود فایل‌ها ایجاد می‌کند. این ترکیب می‌تواند به شما تجربه‌ای بهتر و موثرتر در دانلود فایل‌ها ارائه دهد. برای دریافت اطلاعات و مشاوره بیشتر علاوه بر شماره تماس ۱۵۱۴ و سایت، صفحه اینستاگرام ماهان نت نیز در دسترس شما می باشد.

سوالات متداول

بهترین‌ برنامه دانلود منیجر اندروید کدام است؟

اگر برای انتخاب بهترین باید به سراغ محبوب‌ترین گزینه این بازار بسیار پر رقابت رویم، باید بگوییم ADM شاخص‌‍ترین و شناخته شده‌ترین دانلود منیجر اندرویدی می‌باشد.

ویژگی دنلود منیجرها در چیست؟

استفاده از یک برنامه مدیریت دانلود دارای مزایای زیادی است. برخی از این مزایا عبارتند از: افزایش سرعت دانلود، قابلیت مدیریت و برنامه‌ریزی دانلودها، توقف و از سرگیری دانلودها، قابلیت دانلود چندگانه، پشتیبانی از فرمت‌های مختلف فایل، وجود صف‌بندی و دسته‌بندی فایل‌ها، و دسترسی آسان و ساده به فایل‌های قبلی.

 

0/5 (0 نظر)