در رابطه با راديو وايرلس چه می‌دانید؟ بهترین تجهیزات اینترنت وایرلس کدامند؟ در صورتی که از مشترکین و کاربران آینترنت پرسرعت هستید و لازم است بدانید تجهیزات اینترنت وایرلس چیست، با شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه شوید.

تا به حال عباراتی نظیر آنتن اینترنت یا آنتن وايرلس، راديو وايرلس، واي فاي، روتر و… به گوشتان خورده است؟ اگر از اینترنت پرسرعت استفاده کرده باشید، به احتمال خیلی زیاد شنیده باشید و شاید برایتان سوال پیش آمده باشد وايرلس چيست و تجهیزات مورد نیاز اینترنت وایرلس کدام است، از کجا و با چه قیمتی خریداری کنید؟ در این مقاله که به همت گروه متخصصین شرکت ماهان نت تهیه و تدوین شده است قصد داریم ضمن معرفی تجهیزات اینترنت وایرلس خانگی شما را با نکات مربوط به بيسيم اشتراكي، بهترین شرکتی که می‌توانید تمام تجهیزات آینترنت پرسرعت وایرلس را از آنجا خرید کنید، آشنا سازیم. تا پایان این مبحث با ماهان نت همراه شوید، خواهید فهمید تجهیزات اینترنت وایرلس چیست !

راديو وايرلس یا اینترنت رادیویی چیست؟

اینترنت بيسيم اشتراكي یا اینترنت رادیویی یکی از پرسرعت‌ترین سرویس‌های موجود در کشور است. این اینترنت پهنای باندی در حدود 20 تا 100 مگابیت برثانیه در سرویس‌های اشتراکی و 50 تا 1000 مگابیت بر ثانیه برای سروی‌های اختصاصی خود ارائه خواهد داد. این سرویس‌ها در لینک‌های انتقال پهنای باند خود بر بستر واي فاي و با استفاده از تجهیزات آینترنت پرسرعت وایرلس، خدمات خود را ارائه می‌دهند. عمده تجهیزات اینترنت وایرلس چیست و از کجا باید تهیه شود، موضوع مبحثی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تجهیزات اینترنت وایرلس

انواع اینترنت رادیویی کدام است؟

پس از آن که با رادیو وایرلس آشنا شدیم و قبل از این که بخواهیم بگوییم تجهیزات شبکه وایرلس چیست، لازم است بدانیم چند نوع اینترنت رادیویی داریم. امروزه 2 نوع اینترنت رادیویی داریم؛ در اینترنت پوینت هر مشترک با خرید 2 نوع رادیو روبرو است. اینترنت رادیویی پوینت تو پوینت یا مولتی پوینت که همان اینترنت اختصاصی یا بيسيم اشتراكي نام دارند. برای هردو این اینترنت‌ها مشترک به دو آنتن نیاز دارد.یک آنتن اینترنت روی پشت بام و یک آنتن بر روی دکل.

در سرویس‌های بيسيم اشتراكي شما به عنوان یک مشترک باید هزینه خرید یک رادیو یا آنتن اینترنت که روی پشت‌بام شما نصب می‌شود را پرداخت کنید. در این حالت شما به رادیو سمت دکل شرکت ارائه دهنده به همراه دیگر مشترکین وصل هستید. در این نوع اتصال (در مقایسه با روش ptp یا اینترنت پوینت تو پوینت) درای سرعت کمتری هستید. چیزی در حدود 50 مگابیت بر ثانیه.

سرعت در راديو وايرلس چقدر است؟

اینترنت پوینت یا راديو وايرلس یکی از پرسرعت‌ترین اینترنت‌های موجود در کشور است. هر مشترک با سفارش و خرید سرویس راديو وايرلس می‌تواند پهنای باند زیادی با کیفیت بالا برای مصارف اینترنتی خود تهیه کند. همان طور که در ابتدای مبحث به آن اشاره کردیم سرعت راديو وايرلس یا بهترین اینترنت وایرلس در حالت اشتراکی چیزی بین 20 تا 100 مگابیت بر ثانیه و در نوع اختصاصی یا نامحدود در حدود 50 تا 2000 مگابیت بر ثانیه است. وقتی یک کاربر برای بيسيم اشتراكي یا اینترنت رادیویی درخواست می‌دهد باید مشخص کنید چه سرعتی نیاز دارید، لازم به یادآوری است که این سرعت قابل ارتقا است اما در گام نخست بهتر است سرعت موردنیازتان را مشخص کنید. در شرکت معتبر ماهان نت شما می‌توانید برای تعیین سرعت مورد نیاز خود با کارنشاسان مشورت کنید. در صورتی که کابل lan را به اکسس پوینت خود متصل کنید کمی افت سرعت خواهید داشت. به همین دلیل اگر می‌خواهید از نهایت سرعت سرویس خود استفاده کنید لازم است تا اینترنت adsl را مستقیما از سرکابل lan دریافت کنید. این کار برای انجام اموری همچون گیم، استریم، ترید کردن و… بسیار لازم است.

مقاله مرتبط: تجهیزات فیبر نوری

ویژگی‌های آینترنت پرسرعت یا راديو وايرلس کدام است؟

بعد از این که با معنی و مفهوم راديو وايرلس و انواع آن آشنا شدیم و قبل از آن که به تجهیزات اینترنت رادیویی چیست بپردازیم، لازم است بدانیم یک اینترنت پوینت چه مزیت‌ها و ویژگی‌هایی نسبت به دیگر طرح‌ها و سرویس‌های موجود دارد.

 • از همه موارد مهمتر و اصلی‌تر مسئله سرعت است، سرعت اینترنت رادیویی در دانلود و آپلود بالاتر از 100 مگابیت بر ثانیه است.
 • پایین بودن پینگ اینترنت رادیویی (چیزی در حدود 30 تا 45 ثانیه)
 • پایداری سرعت و عدم وجود قطعی حتی در شرایط فعلی کشور
 • امکان جابجایی از هرجا به جا
 • قابلیت ساپورت چندین کاربر به صورت همزمان بدون افت سرعت و کیفیت
 • امکان ارائه بيسيم اشتراكي در مکان‌هایی که فاقد آنتن موبایل یا درو از مرکز مخابرات هستند
 • هزینه‌های به صرفه و تعرفه‌های ارزان (چیزی در حدود 1200 تا 2200 برای هر گیگ)

چه کسانی به اینترنت رادیویی و تجهیزات شبکه اینترنت وایرلس نیاز دارند؟

یکی دیگر از مباحث مهم پیرامون مقاله تجهیزات اینترنت وایرلس چیست، شرح این مسئله است که اینترنت wireless یا رادیویی پرسرعت برای چه کسانی لازم و حیاتی است؟

دستگاه هایی که به اینترنت وایرلس متصل می شوند

اگر شما تریدر یا ماینر یا استریمر هستید یا در یک مجتمع یا برج، کارخانه یا کارگاه و شرکت بزرگ فعالیت دارید لازم است بدانید با بالا رفتن کاربران سرعت یک سرویس معمولی افت خواهد کرد پس به منظور جلوگیری از افت سرعت در دانلود یا آپلود بهتر است از آینترنت پرسرعت رادیویی استفاده کنید. در کشور ما بهترین نوع اینترنت برای گیمرها اینترنت گیمینگ یا راديو وايرلس است چرا که پینگ پایینی و در مقابل سرعت بسیار بالا و با کیفیتی دارد. در کل برای تمام کسانی که به واسطه فعالیت‌هایی نظیر ترید کردن یا گیم بازی کردن یا برای افرادی که کاربران زیادی برای استفاده از یک سرویس قرار است به واي فاي متصل شوند، لازم است که بدانند تجهیزات شبکه وایرلس چیست و با چه سرعتی به این سرویس نیاز دارند. پیشنهاد ماهان نت به شما این است تا با کارشناسان متبحر و باتجریه در شرکت ماهان نت برای تایین نیاز خود مشورت کنید.

تجهیزات اینترنت وایرلس چیست ؟

تجهیزات اینترنت بیسیم چیست؟ برای راه‌اندازی یک اينترنت پوينت یا بيسيم اشتراكي به چه ابزار و لوازمی نیاز داریم؟ برای نصب و راه‌اندازی یک اینترنت وایرلس به سه نوع تجهیزات نیاز داریم. لوازم اینترنت بی سیم شامل رادیو، کابل، اکسس پوینت می‌شود. اما هر کدام چه هستند و چه کاری در راستای راه‌اندازی یک اينترنت پوينت انجام می‌دهند؟

 • آنتن وایرلس یا رادیو؛رادیو یا آنتن وایرلس یکی از مهمترین وسایل اینترنت بی سیم است که کار دریافت و انتقال پهنای باند از پاپ سایت‌ها را برعهده دارد. این یعنی انتقال پهنای باند از طریق یک آنتن رادیویی انجام می‌گیرد. آنتن وایرلس روی پشت‌بام نصب و توسط یک کارشناس کانفینگ خواهد شد. قیمت هر رادیو بسته به فاصله‌ای که باید ساپورت کنند یعنی فاصله مشترک تا پاپ سایت‌، نوع کاربرد، میزان قدرت، گارانتی و خدماتی که شرکت ارائه دهنده تعهد به انجام آنها داده است؛ متفاوت می‌باشد. این رقم چیزی در حدود 4500000 تا 40 میلیون تومان (دقت داشته باشید این قیمت یک میانگین و برای نیمه اول سال 1402 می‌باشد.)
 • کابل؛ به دلیل این که لینک‌های رادیویی در محیط بیرون از منزل یا محل کار نصب می‌شوند و در شرایط مختلف آب و هوایی مثل گرما، نورخورشید، سرما، باد، تگرگ، باران، طوفان و…هستند، طبیعی است که باید کابل‌هایی با درجه کیفیت بالا انتخاب و خریداری شود. این کابل‌ها باید دارای روکش pvc باشند تا در هر شرایطی مقاومت از خود نشان دهند. در حال حاضر با شرایط فعلی کشور هزینه هر متر کابل با کیفیت برای وسایل اینترنت پر سرعت وایرلس چیزی در حدود 37500 تا 100 هزار تومان است.
 • اکسس پوینت؛ همانطور که در ابتدای مبحث تجهیزات اینترنت وایرلس چیست بیان کردیم، اگر با استفاده از کابل، اتصال واي فاي با آنتن رادیویی برقرار شود شاهد کمی افت سرعت خواهیم بود و تنها چاره این کار ایجاد یک اتصال بدون سیم یا همان وایرلس است. در صورتی که شما می‌خواهید به صورت وایرلس دستگاه‌های خود را به اینترنت رادیویی که روی پشت‌بام دارید متصل کنید باید از یک اکسس پوینت استفاده کنید. یک مودم واي فاي adsl نیز می‌تواند کار یک اکسس پوینت را انجام دهد اما در صورت نبود باید حتما یک اکسس پوینت تهیه و خریداری کنید. قیمت هر اکسس پوینت با کیفیت معمولی از یک میلیون تومات تا 10 میلیون تومان می‌باشد.

هزینه‌های راه‌اندازی و استفاده از آینترنت پرسرعت چقدر است؟

باتوجه به مطالبی که از ابتدا تا اینجای مبحث تجهیزات اینترنت وایرلس چیست بیان شد، هزینه خرید تجهیزات برای اینترنت وایرلس چیزی در حدود 5 تا 40 میلیون تومان است. این در صورتی است که هزینه خود سرویس بر اساس تعرفه‌ها چیزی در حدود 125 هزار تومان به بالا خواهد شد. پس از خرید سرویس و لوازم اینترنت بیسیم نوبت به هزینه‌های مربوط به نصب، کانفینگ و راه‌اندازی خواهد رسید. این هزینه‌ها چیزی در حدود 500 تا 1 میلیون تومان خواهد شد.

هزینه راه اندازی اینترنت وایرلس

چرا ماهان نت

ما در وب‌سات ماهان نت ضمن ارائه اطلاعات لازم برای آشنایی با آخرین تکنولوژی‌ها و فن‌آوری‌های موجود در دنیا شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا هموطنان عزیز بتوانند برای آشنایی با انواع اینترنت موجود و سطح نیاز خود، بهترین تجهیزات اینترنت وایرلس با تعرفه‌های مناسب را سفارش داده و خرید کنند.

سخنی در نهایت

برای افرادی که تصمیم دارند از سرویس‌های اینترنت TD_LTE یا adsl برای خانه یا محل کار خود استفاده کنند و نمی‌دانند چه اینترنتی نیاز دارند و از کجا خریداری کنند توضیح دادیم که راديو وايرلس چیست و چه برتری به اینترنت‌های دیگر دارد و تجهیزات اینترنت وایرلس چیست. ماهان نت شرکتی است که شما می‌توانید صفر تا صد بهترین تجهیزات اینترنت وایرلس با مناسبترین تعرفه‌های موجود در کشور را از آنجا تهیه کنید. اینترنت رادیویی که به اینترنت وایرلس (بيسيم اشتراكي) نیز شناخته می‌شود بهترین سرویس موجود در کشور است که برای مصارف خانگی و کسب و کار بسیار مناسب است. داشتن یک سرعت دانلود و آپلود مناسب بدون نگرانی از افت سرعت و قطعی، بهترین راه ایجاد تغییر در روند پیشرفت و ترقی هر شغلی است.

سوالات متداول

 • ابزار اینترنت وایرلس چیست؟

در مبحث تجهیزات اینترنت وایرلس چیست به صورت مفصل در خصوص ابزار لازم برای راه اندازی آینترنت پرسرعت توضیح دادیم اما به صورت خلاصه باید گفت؛ کابل، آنتن رادیویی، اکسس پوینت و برخی ابزار زیرساختی نظیر لوله

 • بهترین اینترنت واي فاي یا رادیویی کدام است؟

در حال حاضر با امکانات امروز بهترین آینترنت پرسرعت اینترنت پوینت تو پوینت است زیرا سرعتی نزدیک به 20 تا 100 مگابیت بر ثانیه برای دانلود و چیزی در حدود 20 تا 90 مگابیت بر ثانیه برای آپلود ارائه می‌دهد.

 • سرعت یک اينترنت پوينت تو پوینت چقدر است؟

سرعت در اینترنت بيسيم اشتراكي چیزی در حدود 20 تا 100 مگابیت است اما این نرخ در حالت اختصاصی بین 50 تا 2000 مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.