مشاغل و کاربران پرمصرف اینترنت ADSL و حتی TD_LTE به اینترنت بی سیم روی می‌آورند. اینترنت بی سیم اشتراکی و اینترنت نقطه به نقطه در دو سال اخیر توانسته نظر مثبت کاربران ایرانی را به خود جلب کند. و با وجود هزینه بسیار بالا، در بازاری که خدمات عمومی اینترنت با کندی محدودیت های پینگ و سرعت و حجم بالا مواجه است، دارای مزایای غیرقابل انکاری است. بهترین اینترنت وایرلس کدام است؟

برای اطلاع بیش‌تراز اینترنت و خدمات اینترنت خانگی به سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت مراجعه کنید.

 

چرا اینترنت بی سیم؟

علاوه بر این، وقتی صحبت از اینترنت نامحدود می شود. بهترین اینترنت وایرلس اصلی ترین گزینه برای مشاغل است. برخی از ارائه دهندگان اینترنت بی سیم خدمات نامحدودی را با سرعت های 50 مگابیت بر ثانیه، 70 مگابیت بر ثانیه و 80 مگابیت در ثانیه ارائه می دهند که ایده آل ترین اینترنت برای استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک است. اگر دغدغه هر روز شما اینترنت پرسرعت و با کیفیت با بهترین قیمت برای شرکت و منزلتان هست پیشنهاد ما به شما اینترنت خرید اینترنت وایرلس ماهان نت است.

در این مقاله می خواهیم ابتدا نگاهی به بهترین اینترنت وایرلس داشته باشیم و مزایا و معایب آن را دوباره بررسی کنیم.

اینترنت وایرلس

اینترنت بی سیم چیست؟

ممکن است برخی از کاربران بهترین اينترنت بيسيم را با اینترنت وای فای اشتباه بگیرند و فکر کنند که اینترنت بی سیم یعنی وای فای. این یک تصور اشتباه است و ما بارها در مقالات قبلی توضیح داده ایم که اساسا اینترنت با وای فای متفاوت است.

بهترین اینترنت وایرلس که به آن اینترنت wireless، اینترنت پوینت تو پوینت و اینترنت بیسیم اشتراکی نیز می گویند. این یک نوع اینترنت است که اینترنت را بین مرکز ارائه دهنده خدمات و مشتری به صورت بی سیم متصل می کند.

اینترنت LTE

اینترنت بی سیم چگونه کار می‌کند؟

در ساده ترین حالت یک آنتن در پشت بام ساختمان خدماتی و یک آنتن بر روی پشت بام مشتری نصب می شود. و این دو آنتن لینک اتصال را برقرار می کنند و تبادل اطلاعات می کنند.

مشتری از طریق کابل شبکه، اینترنت را از آنتن خارجی روی پشت بام وارد ساختمان کرده و به یک روتر بی سیم یا اکسس پوینت می دهد. تا همه کاربران و دستگاه ها بتوانند به آن متصل شوند. در داخل ساختمان می توان دستگاه های مختلفی را از طریق کابل یا وای فای به اینترنت متصل کرد.

تفاوت اینترنت وایرلس و اینترنت موبایل

شرکت های مختلف می‌توانند از معماری‌ها و فناوری‌های مختلف برای ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم استفاده کنند. بهترین اینترنت وایرلس ماهان نت مبتنی بر فناوری PTMP یا Point to Multi Point است که در بسیاری از شرکت های دیگر نیز استفاده می شود.

بنابراین اینترنت بی سیم نوعی اینترنت رادیویی مبتنی بر فرکانس های الکترومغناطیسی است. توجه داشته باشید که رسانه انتقال اطلاعات در اینترنت موبایل و اینترنت بی سیم مشابه است. اما ماهیت این دو نوع اینترنت تفاوت اساسی دارد. و نباید بگوییم اینترنت بی سیم همان اینترنت موبایل است.

مزایای بهترین اینترنت وایرلس یا مزایای اینترنت رادیویی

بهترین اینترنت وایرلس مزایای بزرگ و غیر قابل انکاری دارد:

 1. نیازی به تلفن ثابت ندارد و عموماً پهنای باند اختصاصی و تضمینی در اختیار شما قرار می گیرد.
 2. بهترین اینترنت وایرلس امکان دریافت سرویس اینترنت نامحدود است.
 3. نصب و راه اندازی آسان و بدون دردسر اینترنت بی سیم نسبت به مشکلات دسترسی به اینترنت ADSL، VDSL و FTTH و پایداری و پینگ بهتر نسبت به اینترنت 4G LTE و TDLTE و قیمت مناسب تر، باعث شده تا اینترنت بی سیم مورد استقبال شرکت ها و شرکت ها قرار گیرد.
 4. کاربران پرمصرف معمولاً شرکت‌های اینترنتی برای ارائه سرویس اینترنت P2P، این امکان را فراهم می‌کنند. و با اطمینان به شما یک سرویس اینترنتی مطابق با SLA می‌دهند. و خیالتان از بابت کیفیت اینترنت راحت می‌شود. از چندین مسیر بین المللی استفاده می کنند تا هرگز اینترنت قطع نشود.
 5. اینترنت بی سیم پرسرعت
 6. حفظ و حفظ پایداری اینترنت شما بالا می‌رود.
 7. امکان درخواست پهنای باند به میزان درخواستی برای کاربران وجود دارد.
 8. خدمات صوتی و تصویری، داده و اینترنت به صورت یکپارچه ارائه می شود.
 9. نصب و راه اندازی آن سریعتر و مستقل از عملیات مخابراتی مانند مسیریابی خطوط تلفن است.
 10. امکان انتقال پهنای باند بالاتر بدون محدودیت های رایج وجود دارد
 11. سرعت دانلود و آپلود یکسان است.
 12. برخلاف امواج وایمکس، این امواج مضر نیستنداینترنت وایرلس نامحدود

معایب بهترین اینترنت وایرلس

در عوض باید به معایب اینترنت بی سیم نیز اشاره کنیم. همه شهرهای ایران تحت پوشش اینترنت بی سیم نیستند. و بسیاری از شرکت‌ها فقط در تهران و کرج و چند مرکز استان پرجمعیت دیگر می‌توانند به شما لینک بی سیم ارائه دهند. ضمناً فاصله شما با آنتن اول و مرکز خدمات برای دریافت بهترین کیفیت باید کم باشد.

هزینه نصب و راه اندازی اولیه این سرویس بالاست. و به دلیل اینکه اینترنت ثابت محسوب می شود. هنگام جابجایی نمی توانید آن را با خود ببرید. مگر اینکه از شرکت اینترنتی بخواهید دوباره آنتن و تجهیزات لازم را برای شما نصب کند.

برای کاربران اینترنت خانگی و کم مصرف هزینه اینترنت بی سیم بالاست. و معمولا نمی‌توانند خدمات آن را خریداری کنند. و اینکه اینترنت بی سیم یک اینترنت رادیویی است. و با تغییر آب و هوا و کیفیت و سرعت آن کاهش می یابد که البته نادر خواهد بود.

مقاله مرتبط:بهترین اینترنت خانگی کدام است؟

سرعت اینترنت وایرلس

سرعت اینترنت رادیویی (Wireless) به شدت وابسته به عوامل مختلفی است، از جمله نوع تجهیزات وایرلس، محیط ارتباطی، تعداد کاربران در شبکه و موارد دیگر. سرعت اینترنت وایرلس معمولاً با نام “نرخ انتقال داده” (Data Transfer Rate) مشخص می شود و به صورت بیت در ثانیه (bps) یا کیلوبیت در ثانیه (Kbps) یا مگابیت در ثانیه (Mbps) اندازه گیری می شود.

در مواردی که از تجهیزات وایرلس با استاندارد جدید (مانند 802.11ac یا 802.11ax) استفاده می شود، سرعت اینترنت وایرلس می تواند به حداکثر 1 یا 2 گیگابیت در ثانیه برسد. با این حال، در بیشتر موارد، سرعت اینترنت وایرلس بین 50 و 100 مگابیت در ثانیه قرار دارد.

وجود موانع فیزیکی مانند دیوارها، سقف ها، دستگاه های الکترونیکی و دیگر موارد می تواند به کاهش سرعت اینترنت وایرلس منجر شود. همچنین، تعداد کاربرانی که در شبکه وایرلس شما متصل هستند، می تواند به کاهش سرعت اینترنت وایرلس منجر شود. در نهایت، این موضوع نیز باید در نظر گرفته شود که سرعت اینترنت وایرلس معمولاً کمتر از سرعت اینترنت با سیم (Wired) است، به دلیل وجود تداخل های بیشتر در شبکه وایرلس.

انواع بهترین اینترنت وایرلس

 • می توانید بهترین اینترنت وایرلس را به صورت انحصاری یا اشتراکی دریافت کنید. در اینترنت بی سیم اختصاصی، کل پهنای باند برای شما یک لینک رادیویی است. و معمولا مجتمع های مسکونی و تجاری، دانشگاه ها، ساختمان های تجاری و اداری، شهرک های صنعتی و کاربران خاص می‌توانند از اینترنت بی سیم اختصاصی استفاده کنند یا از آن بهره مند شوند.
 • در اینترنت بی سیم مشترک، یک پیوند رادیویی از یک آنتن خدمات مرکزی به چندین مشتری ارسال می شود. در این روش اگرچه سطح و سرعت کیفیت اینترنت تا حدی تضمین شده است. اما مشتری باید در ساعات یا نقاط خاصی از روز انتظار افت سرعت و کیفیت را داشته باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی بهترین اینترنت وایرلس پرسرعت

سخت افزار مورد نیاز برای نصب و راه اندازی بهترین اینترنت وایرلس پرسرعت عبارتند از:

1-  رادیو بیسیم

مهمترین سخت افزار برای ارتباط بی سیم آنتن بی سیم (رادیو بی سیم) است که امواج رادیویی را ارسال و دریافت می کند. و داده ها را از طریق امواج رادیویی ارسال می کند. این روش کار می کند: یک آنتن در سمت کاربر و یک آنتن در سمت سرور (یا یکی از دکل های خدمات) نصب می شود. و بین این دو آنتن، یک پلت فرم/لینک ارتباطی ساخته شده است.

2-  نقطه دسترسی

اکسس پوینت امکان اتصال چندین سیستم کامپیوتری، تلفن همراه، تبلت و … را از طریق شبکه های بی سیم به یکدیگر فراهم می کند.

3-  کابل اینترنت بی سیم پر سرعت

کابل شبکه یکی از ملزومات راه اندازی اینترنت پرسرعت بی سیم است. که هزینه آن با توجه به سایز از محل نصب رادیو تا محل استفاده تعیین می شود.

4-  الزامات افزایش ارتفاع

با توجه به اینکه در شبکه های بی سیم ارتفاع آنتن در گیرنده شبکه حائز اهمیت است. به همین دلیل ارتفاع با استفاده از تجهیزات مخصوص تنظیم می شود.

اینترنت پرسرعت وایرلس

چه کسانی می توانند از اینترنت بی سیم استفاده کنند؟

 • این سرویس برای افراد و سازمان هایی مناسب است که دارای مشکلاتی مانند PCM و خطوط تلفن فیبر نوری، خرابی خطوط هستند. و بستر مناسبی برای خدمات ADSL ندارند.
 • برای مکان هایی که اتصال کابل امکان پذیر نیست مناسب است. به دلیل عدم وجود کابل مقرون به صرفه است.
 • کسب و کارها و سازمان هایی که برای ارتباط به اینترنت نامحدود و اختصاصی نیاز دارند، بهترین اینترنت وایرلس پرسرعت را انتخاب می کنند.
 • مناسب برای اینترنت پرسرعت خانگی برای استفاده پرسرعت روزانه

 بهترین اینترنت wireless

هنگام انتخاب سرویس بهترین اینترنت وایرلس ، باید حجم مورد نیاز، پهنای باند مورد نیاز، سرعت و کیفیت سرویس را در نظر بگیرید. اگر قرار است برای اینترنت بی سیم هزینه بیشتری بپردازید اما سرعت اینترنت ADSL یکسان یا حجم ترافیک یکسانی دارید. منطقی نیست

زمانی سراغ اینترنت بی سیم می رویم که نیاز به اینترنت پرسرعت با ثبات بالا، حجم ترافیک بالا و کیفیت خوب داشته باشیم تا چند نفر بدون نگرانی از اینترنت اشتراکی استفاده کنند.

بهترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت وایرلس

یک شرکت بهترین سرویس دهنده اینترنت بی سیم است ارائه می دهد که ابتدا پوشش خوبی در منطقه شما دارد. هزینه نصب تجهیزات، مودم و روتر باید کم باشد و بسته های مختلف اینترنت را ارائه دهد .حجم بالا و مدت زمان طولانی داشته باشد.

تجربه نشان داده است که در اینترنت وایرلس خانگی و شرکتی مصرف ترافیک زیاد است. بنابراین برای شرکت ها یا کاربرانی که چندین دستگاه دارند؛ برای دریافت سرویس اینترنت وایرلس نامحدود و رهایی از کمبود حجم و خرید چندین بار در ماه، بهتر است با شرکت ارائه دهنده خدمات صحبت کنید.

اینترنت Gaming

بهترین اینترنت وایرلس ایران در ماهان نت

یکی دیگر از ارائه دهندگان خدمات اینترنت وایرلس اشتراکی ماهان نت است. این شرکت دارای بسته های اینترنتی با سرعت ۶ مگابایت تا ۲۰ مگابایت می باشد که کف سرعت تضمین شده را نشان می دهد.

ماهان نت در توضیح سرویس اینترنت بی سیم خود گفته است که بر اساس امکان سنجی، با توجه به شرایط محیطی و مسافت، مودم و آنتن، این سرعت می‌تواند تا 100 مگابیت و 200 مگابیت افزایش یابد. برای اطلاع از تعرفه ها بسته های اینترنت ماهان نت به شما،اینترنت TD_lte، اینترنت adsl ، اینترنت گیمینگ ، اینترنت point to point  ، سر بزنید.

برای اطلاع از جشنواره ها و تخفیفات اینترنت ماهان نت به پیج اینستاگرام سر بزنید.

اینترنت وایرلس اشتراکی

اینترنت بی سیم

سوالات متداول

 • بیشترین سرعت سرویس دهنده اینترنت وایرلس اشتراکی چقدر است؟

بهترین سرعت اینترنت بی سیم مخصوص شرکت ماهان نت و 200 مگ بر ثانیه است.

 • سخت‌افزارهای لازم برای نصب و راه‌اندازی اینترنت پرسرعت‌ وایرلس کدام هستند؟
 • رادیو بی سیم
 • نقطه دسترسی
 • کابل اینترنت بی سیم پرسرعت
 • الزامات افزایش ارتفاع