استفاده از اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابلی بسیار راحت‌تر است، اما اینترنت کابلی یا همان اترنت، مزایای مهمی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. با ماهان‌نت در معرفی مزایا و معایب اتصالات بی‌سیم یا همان وایرلس همراه باشید.
باتوجه به شرایط موجود شما فعلاً نمی‌توانید کابل‌های اترنت را به موبایل هوشمند خود وصل کنید. اما اتصال کابل اترنت به دستگاه‌ها یا کنسول‌های بازی، کامپیوتر، لپ‌تاپ، ستاپ باکس و غیره، ارزشش را دارد و خدمات بهتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.
برای این‌که راحت‌تر بتوانید بین اینترنت وای فای و کابلی یکی را انتخاب کنید، اینجا سه مورد از مزایای اینترنت کابلی بر وای فای را نوشته‌ایم: سرعت بالا، تاخیر پایین و اتصالات مطمئن.

اینترنت کابلی چقدر سریع‌تر است؟

بی‌شک اینترنت کابلی یا اترنت، سرعت بیشتری نسبت به وای‌فای دارد. اما در چند سال اخیر، وای فای نیز تا حداکثر سرعت 150 مگابیت بر ثانیه را ارائه کرده است.
باتوجه به سرعت‌ اشاره شده می‌توان گفت که سرعت وای فای برای رسیدگی به کارهای روزمره بسیار مناسب است. اما با استفاده از یک کابل اترنت CAT 6، می‌توانید تا حداکثر سرعت 10گیگابیت بر ثانیه را دریافت کنید، که این میزان سرعت نیز به نوع کابل مورد استفاده بستگی دارد. البته حداکثر سرعت دریافتی شما، به میزان سرعت ارائه شده توسط سرویس‌دهنده اینترنت بستگی دارد.
نکته مهم اینجاست که با استفاده از کابل‌های اترنت، شما به حداکثر سرعت اینترنت خود دسترسی پیدا خواهید کرد و از وای فای سریع‌تر عمل خواهد کرد.

اینترنت وای فای و اینترنت کابلی: کدام یک بهتر است؟

اینترنت وای فای و اینترنت کابلی: کدام یک بهتر است؟

میزان تاخیر کابل اترنت چقدر است؟

کیفیت و سرعت اتصال اینترنت تنها به پهنای باند ارتباط ندارد، بلکه زمان تاخیر نیز یکی از عامل‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. زمان تاخیر یا لیتنسی به زمانی گفته می‌شود که طول می‌کشد تا یک دیوایس ترافیکش را از مقصد دریافت کند. اگر کاهش زمان تاخیر به‌خصوص حین بازی برای‌تان اهمیت دارد، بهتر است از کابل‌های سیمی استفاده کنید.

 

کدام اتصال مطمئن‌تر است؟

کابل‌های اترنت، نسبت به وای فای اتصالات مطمئن‌تری را ارائه می‌نمایند. درواقع میزان دخالت‌ها در اتصالات وای‌ فای بیشتر از اترنت است. مواد و متریال به‌کار رفته در ساختمان، دستگاه‌های الکترونیکی و غیره همه سبب بهم‌ریختگی امواج شده و اطمینان را نسبت به این قضیه کاهش می‌دهد.

نتیجه‌گیری
مقصود از مطلب نوشته شده، قطع استفاده از وای ‌فای نیست. این اتصال برای استفاده‌های روزمره بسیار مناسب است. همین طور اگر کاربر تلفن همراه هوشمند هستید، ناگزیر به استفاده از اینترنت وای فای هستید.
اینترنت کابلی سهولت وای فای را ندارد. اگر از ویوایس‌های قابل حمل استفاده می‌کنید و یا نمی‌خواهید کابل کشی کنید، اتصال وای فای به شما توصیه می‌شود. اگر یک رایانه دارید که به صورت ثابت در یک جا قرار گرفته و یا یک گیمر هستید، توصیه ما به شما اینترنت کابلی است.