رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت موبایل در ایران نسبت به سال ۹۲ تغییر میلیونی داشته است. این تعداد در سال ۹۲، ۳۶۰ هزار نفر بود که در سال ۹۵ به ۲۸ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

علی‌اصغر عمیدیان، رئیس رگولاتوری و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد ارتباطات با بخش خصوصی گفته که “خوشبختانه این دوره وزارت‌ ارتباطات و شخص وزیر، باور زیادی به بخش خصوصی دارند که در دوره‌های دیگر شاهد این اعتماد نبودیم. از ابتدای شروع به‌کار دولت جدید در وزارت ارتباطات، وزیر به‌دنبال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تا سه برابر دولت بود که با استفاده از یک ماده‌واحده در مجلس این‌کار به سرانجام رسید”.

آقای عمیدیان به افزایش تعداد کاربران اینترنت پرسرعت موبایل اشاره کرد و گفت “در ابتدای کار ما در رگولاتوری، در سال ۹۲ تنها ۳۶۰ هزار کاربر اینترنت پرسرعت موبایل در رایتل وجود داشت، که امروز در کشور بیش از ۲۸ میلیون کاربر اینترنت پرسرعت موبایل داریم. در بخش ارتباطات ثابت نیز سال ۹۲ حدود ۵ میلیون مشترک اینترنت پرسرعت داشتیم، که امروز به بیش از ۸ میلیون مشترک اینترنت پرسرعت رسیده‌ایم”.

بهترین اینترنت adsl را از ماهان نت بخواهید.

خرید اینترنت ADSL

 

رئیس رگولاتوری همچنین اعلام کرد “در بخش صدور پروانه، دوره‌ کاری این رگولاتوری با دیگر دوره‌ها قابل مقایسه نیست و پروانه‌های مختلف با فناوری‌های نوین در کشور ارائه شده است و خدمات به‌روزی عرضه می‌شود”.

عمیدیان به وجود پیوند ناگسستنی میان بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود “بین ارتباطات و فناوری اطلاعات نمی‌شود خط مشخصی کشید که بخش ارتباطات را از بخش فناوری اطلاعات جدا کند. امروز در فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی‌توان CT را جدا از IT دانست و هر دو بخش نیازمند یکدیگر هستند. امروز اگر کسی فناوری اطلاعات را نداند نمی‌تواند در رگولاتوری فعالیت کند و دیگر نمی‌توان گفت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات فقط رگولاتور بخش ارتباطات است و در فناوری اطلاعات فعالیت ندارد”.

وی در انتها تاکید کرد “هر مقرراتی که بخش خصوصی احساس می‌کند دست و پاگیر است، به من یا همکارانم در سازمان تنظیم مقررات بگویند تا این مقررات دست و پاگیر برداشته شود”.