مصرف اینترنت توییتر چقدر است؟

دسته‌بندی نشده

مصرف اینترنت توییتر یکی از دغدغه های کاربران این شبکه اجتماعی محبوب است. در این مقاله میزان مصرف اینترنت توییتر در موبایل و کامپیوتر را بررسی می‌کنیم و با تکنیک‌های کاهش مصرف اینترنت در توییتر آشنا خواهیم شد.

مصرف اینترنت توییتر چقدر است

طبق آخرین آمار منتشر شده نزدیک به 400 میلیون نفر در حال استفاده از توییتر هستند و روزانه بیش از 3 ساعت از وقت خود را برای توییت کردن و دنبال کردن اخبار و اتفاقات در توییتر صرف می‌کنند. اطلاعات بسیار زیادی در این شبکه اجتماعی ارائه می‌شوند و حجم بالای این اطلاعات باعث می‌شود که هر بار که توییتر را باز می‌کنید، در داده‌های آن غرق شوید. افرادی که روزانه از توییتر استفاده می‌کنند، تقریباً همیشه در حال چک کردن توییت ها و نوتیفیکیشن های این اپلیکیشن هستند. یکی از دغدغه‌های این افراد این است که توییتر چقدر اینترنت مصرف می‌کند و آیا راهی برای کاهش مصرف اینترنت توییتر وجود دارد؟ با ماهان نت همراه باشید تا به این سؤال پاسخ دهیم.

مقاله مرتبط: میزان مصرف اینترنت شبکه های اجتماعی

میزان مصرف اینترنت توییتر

توییتر چقدر اینترنت مصرف می‌کند؟

مصرف اینترنت توییتر چقدر است؟ اگر نگران حجم بسته‌های اینترنت خود هستید و زمان زیادی را صرف چک کردن توییتر می‌کنید، احتمالاً شما هم با این سؤال رو به رو شده‌اید. توییتر به طور رسمی در مورد میزان مصرف اینترنت در اپلیکیشن و وب سایت خود صحبتی نکرده است. با این حال، تحقیقات جسته و گریخته‌ای توسط افراد مختلف صورت گرفته است. در یکی از آزمایش‌هایی که در سال 2020 انجام گرفت، با 5 دقیقه متوالی استفاده از توییتر حدود 30 مگابایت اینترنت مصرف شد. سپس چندین بار این آزمایش تکرار شد. نتیجه این آزمایش را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

زمان حضور در توییتر (دقیقه) میزان مصرف اینترنت (مگابایت)
5 30
30 180
60 360
90 540

 

البته توجه داشته باشید که این آمار متعلق به 2 سال قبل است و از آن زمان تا به حال توییتر تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و محتوای ویدیویی و تصویری نسبت به قبل بسیار بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. در نتیجه احتمالاً باید انتظار حجم مصرفی بیشتری را داشته باشید. با خرید اینترنت td lte و استفاده از بسته‌های حجم بالا ماهان نت می‌توانید با استفاده از سریع‌ترین اینترنت ثابت ایران بدون نگرانی از حجم مصرفی اینترنت، از توییتر لذت ببرید.

کاهش مصرف اینترنت توییتر

چه مواردی در میزان مصرف اینترنت توییتر تأثیر گذار هستند؟

به طور کلی نمی‌توان جواب دقیقی به سؤال مصرف اینترنت توییتر چقدر است داد؛ زیرا مصرف اینترنت توییتر توسط هر شخص ممکن است با فرد دیگر متفاوت باشد. عواملی زیر می‌توانند تأثیر زیادی بر میزان مصرف اینترنت در توییتر بگذارند:

  • ارائه کننده خدمات اینترنت
  • حجم داده‌های تصویری و غیر تصویری
  • تنظیمات تلفن همراه یا کامپیوتر
  • استفاده از تغییر دهنده‌های آی پی
  • محل زندگی
  • نوع دستگاه (موبایل یا کامپیوتر)
  • استفاده از نسخه وب یا اپلیکیشن توییتر
  • ساعاتی در روز که بیشترین فعالیت را دارید

برای مثال اگر در توییتر بیشتر کاربرانی را دنبال می‌کنید که به اشتراک گذاری فیلم و عکس علاقه دارند، قطعاً تایم لاین شما پر از تصاویر با حجم‌های نسبتاً بالا خواهد بود که می‌تواند باعث افزایش شدید مصرف اینترنت در توییتر شود. همچنین معمولاً اپلیکیشن توییتر در موبایل نسبت به نسخه تحت وب آن در کامپیوتر مصرف اینترنت کمتری دارد. برای اینکه نگران حجم مصرفی خود نباشید، پیشنهاد می‌کنیم تعرفه اینترنت td-lte را مشاهده و یک بسته با حجم بالا را انتخاب کنید. ماهان نت نیاز همه افراد را در تعیین حجم بسته‌های خود در نظر گرفته است.

چگونه مصرف اینترنت توییتر را در موبایل کاهش دهیم؟

شما می‌توانید در گوشی‌های اندرویدی به راحتی میزان مصرف اینترنت در اپلیکیشن های مختلف را مشاهده کنید. اگر فکر می‌کنید که توییتر حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف می‌کند چند روش مختلف برای کاهش مصرف اینترنت در این اپلکیشن محبوب وجود دارد. البته وجود مودم‌های جدید نیز می‌تواند به طور کلی مصرف اینترنت شما را کاهش دهد و باعث افزایش سرعت اینترنت نیز شود. می‌توانید در کنار روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، راهنمای خرید مودم td lte را نیز مطالعه کنید.

استفاده از Data saver برای کاهش مصرف اینترنت در توییتر

استفاده از Data Saver در اپلیکیشن توییتر

برای کاهش مصرف اینترنت در اپلیکیشن موبایلی توییتر، ابتدا باید مطمئن شوید که آخرین نسخه برنامه را نصب کرده‌اید. می‌توانید این مورد را از طریق فروشگاه App یا Google Play بررسی کنید. هنگامی که آخرین نسخه را اجرا می‌کنید، به سادگی وارد برنامه شده و روی عکس نمایه خود در سمت چپ بالا ضربه بزنید. روی تب “تنظیمات و حریم خصوصی” در نوار سمت چپ کلیک کنید و از آنجا “استفاده از داده” را انتخاب کنید. اگر تیک کادر کنار «Data Saver» را علامت بزنید، Data Saver فعال می‌شود.

Data Saver تصاویر با کیفیت پایین‌تر را بارگیری می‌کند و محتوای ویدیویی را به‌طور خودکار پخش نمی‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که در زمان چک کردن توییتر، اینترنت کمتری مصرف کنید. همانطور که توییتر هیچ اطلاعات رسمی در مورد میزان مصرف اینترنت برنامه و وبسایت خود اعلام نکرده است، اطلاعاتی در میزان تأثیر گذاری Data Saver نیز وجود ندارد. با این حال، معمولاً کاربران شاهد کاهش میزان مصرف اینترنت خود هستند. اگر در سازمان یا شرکت خود اهمیت ویژه‌ای برای توییتر یا فعالیت‌های خود در صفحات مجازی قائل هستید (مانند خبرگزاری‌ها) استفاده از پهنای باند اختصاصی یک روش عالی برای کاهش هزینه‌ها و بهره مندی از اینترنت پرسرعت است.

برای خرید اینترنت همراه ضربه بزنید.

تنظیمات تلفن همراه برای کاهش مصرف اینترنت در توییتر

یکی از قابلیت‌های جذابی که فعلاً فقط در اختیار کاربران اندرویدی است، محدود کردن زمان استفاده از اپلیکیشن ها است. گزینه app timers در تنظیمات گوشی‌های سامسونگی و بسیاری از گوشی‌های اندرویدی دیگر دیده می‌شود. با استفاده از app timers می‌توانید برای استفاده روزانه از اپلیکیشن های مختلف از جمله توییتر محدودیت‌هایی در نظر بگیرید. به این ترتیب علاوه بر این که زمان خود را مدیریت می‌کنید، با کاهش ساعات استفاده از توییتر می‌توانید اینترنت مصرفی آن را نیز کاهش دهید.

گزینه دیگری که برای کاربران وجود دارد، بستن کامل نرم افزار توییتر بعد از ترک آن است. توییتر برای اینکه جدیدترین توییت ها و اطلاعات را به اطلاع شما برساند، در بک گراند فعال باقی می‌ماند. فعالیت توییتر در بک گراند می‌تواند مصرف اینترنت شما را افزایش دهد. با force stop کردن این نرم افزار می‌توانید جلوی مصرف بیهوده اینترنت زمانی که از توییتر استفاده نمی‌کنید را بگیرید. با استفاده از اینترنت پرسرعت ماهان نت و بسته‌های پرحجم آن می‌توانید بر اساس میزان مصرف اینترنت خود بسته‌های متنوعی را خریداری کنید.

ماهان نت، ارائه کننده اینترنت پرسرعت خانگی و سازمانی

در این مقاله سعی کردیم به سؤال مصرف اینترنت توییتر چقدر است پاسخ دهیم و راه حل‌هایی برای کاهش مصرف اینترنت توییتر ارائه کنیم. ما در ماهان نت تلاش می‌کنیم تا با ارائه سرویس‌های مختلف از اینترنت td-lte تا ADSL و پهنای باند اختصاصی تمام نیازهای افراد مختلف به اینترنت پرسرعت را پوشش دهیم. اگر نگران مصرف اینترنت خود هستید، می‌توانید با استفاده از بسته‌های حجم بالا یا اینترنت‌های سفارشی مانند اینترنت گیمینگ، با هزینه مقرون به صرفه‌تر از اینترنت استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 021-1514 تماس بگیرید. همچنین برای خرید اینترنت گیمینگ می‌توانید از شماره تلفن 021-87277 برای ارتباط مستقیم با پشتیبانی اینترنت گیمینگ در ارتباط باشید.

برای خرید اینترنت adsl ضربه بزنید.

 

نظرات کاربران