اصطلاح ”  ترجمه با هوش مصنوعی ” دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، یعنی فرآیند استفاده از تکنیک های یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی (NLP) برای ترجمه خودکار متن از یک زبان به زبان دیگر که هدف‌ش حفظ معنا، زمینه و لحن محتوای اصلی است.

مانند هر فناوری دیگری، ترجمه با هوش مصنوعی همیشه بی‌نقص نیستند و گاهی اوقات خطا یا ترجمه‌های نادرست دارند. این امر به ویژه در مورد عبارات اصطلاحی و تفاوت های ظریف فرهنگی صادق است، که می تواند مترجمان انسانی را نیز دچار مشکل کند.

با این حال، هیچ چیز در فناوری برای مدت طولانی ثابت نمی ماند. ابزارهای ترجمه با هوش مصنوعی در سال های اخیر پیشرفت زیادی کرده اند و به طور فزاینده ای قابل اعتماد شده اند. با توسعه مدل‌های ترجمه ماشین عصبی (NMT)، این ابزارها در تشخیص زمینه و تولید ترجمه‌هایی که به دقت لحن و معنای محتوای اصلی را منعکس می‌کنند، بهتر شده‌اند.

با این تفاسیر تا انتهای این مقاله از سایت ماهان نت همراه ما باشید تا بهترین هوش مصنوعی برای ترجمه را معرفی کنیم.

معرفی بهترین پلتفرم های ترجمه با هوش مصنوعی

اگر تا به امروز فقط از سایت و سرویس گوگل یعنی Google Translate برای ترجمه استفاده می‌کردید، باید بگیم که با توجه به پیشرفت‌های روزافزون هوش مصنوعی دیگر نیازی به روش‌های قدیمی‌ای همچون گوگل ترنسلیت نیست.

در ان بخش می‌خواهیم خیلی سریع بریم سر اصل مطلب! پس با لیست بلند و بالای ما که داخلش بهترین پلتفرم‌های هوش مصنوعی در مبحث ترجمه همراه باشید.

 • Unbabel
 • Wordly
 • DeepL
 • Copy.ai
 • Smartling

معرفی سایت Unbabel

Unbabel قادر به ترجمه‌ی یک طیف گسترده‌ای از محتواها است که شامل وبسایت‌ها، تیکت‌های پشتیبانی مشتری و مواد تبلیغاتی می‌شود. آن‌ها از ترکیبی از هوش مصنوعی و مترجمان انسانی استفاده می‌کنند تا ترجمه‌های سریع و دقیقی را در 30 زبان ارائه کنند.

پلتفرم ترجمه هوش مصنوعی Unbabel

موارد زیر ویژگی‌های این پلتفرم می‌باشند :

 1. ترجمه‌های سریع و دقیق در 30 زبان
 2. ترکیبی از هوش مصنوعی و مترجمان انسانی برای ترجمه با کیفیت بالا به مقیاس بزرگ
 3. ادغام با انواع پلتفرم‌ها از جمله Intercom، Salesforce و Oracle
 4. جریان کاری ترجمه قابل تنظیم برای سازگاری با هر فرآیند کسب و کار

یکی از دلایلی که ممکن است باعث نخواهد شد کسی از Unbabel به عنوان یک ابزار ترجمه با هوش مصنوعی استفاده کند، این است که این ابزار یک راه حل کاملاً خودکار نیست. در حالی که مدل‌های هوش مصنوعی Unbabel ترجمه‌های سریع و دقیقی را ارائه می‌دهند، ترجمه‌های آن‌ها همچنان توسط مترجمان انسانی بررسی می‌شوند تا کیفیت آن‌ها تضمین شود.

پلتفرم Wordly

Wordly.ai یک راه حل ترجمه با قدرت هوش مصنوعی است که ترجمه‌ها و زیرنویس‌های زنده را برای جلسات و رویدادها به چندین زبان ارائه می‌دهد.

این ابزار جالب است زیرا تمرکز آن با سایر ابزارهای این لیست متفاوت است. به جای ترجمه متن‌ها برای صفحات وب، این ابزار سعی دارد با ترجمه‌های بلادرنگ در زمان واقعی در بیانات حضوری، ارتباط را بهبود بخشد.

در زیر برخی از ویژگی‌های Wordly.ai آمده است:

 1. ترجمه‌ها و زیرنویس‌های زنده برای جلسات و رویدادها به چندین زبان
 2. همکاری با تمامی پلتفرم‌های کنفرانس
 3. گزینه‌های انتقال پذیری انعطاف پذیر
پلتفرم هوش مصنوعی ترجمه wordly

DeepL شاید بهترین هوش مصنوعی برای ترجمه مقاله

DeepL یک سرویس ترجمه ماشینی با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی است که ترجمه‌های با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد. این ابزار قادر است متون را بین 31 زبان، از جمله اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی و چینی (ساده شده) ترجمه کند و با دقت بالا عمل می‌کند.

این ابزار از شبکه‌های عصبی مصنوعی استفاده می‌کند که بر اساس میلیون‌ها متن ترجمه شده آموزش دیده‌اند و محققان آن تغییرات زیادی در روش کلی شبکه عصبی اعمال کرده‌اند که منجر به ترجمه‌هایی شده است که بیشتر روان و طبیعی می‌باشند.

ویژگی‌های DeepL شامل موارد زیر است:

 1. ترجمه از و به 31 زبان
 2. ترجمه با دقت بالا
 3. یکپارچگی با مرورگرهای وب و برنامه‌های محبوب
 4. پشتیبانی از ترجمه داکیومنت‌های بزرگ
 5. ترجمه مفهومی عبارات زبانی Phrase
پلتفرم هوش مصنوعی ترجمه DeepL

معرفی Copy.ai

Copy.ai یک پلتفرم هوش مصنوعی تولیدی است که از جدیدترین مدل‌های زبانی برای کمک به کسب‌وکارها در تولید محتوای با کیفیت بالا در عرض چند دقیقه استفاده می‌کند. با استفاده از Copy.ai، کسب‌وکارها به راحتی می‌توانند متن‌های بازاریابی/فروش جذاب، توصیف محصولات و حتی ترجمه‌ها در بیش از 25 زبان ایجاد کنند.

این پلتفرم از مدل‌های پیشرفته زبانی برای تولید متن استفاده می‌کند که به دقت و سبک محتوای برند شما را منعکس می‌کند. قابلیت ترجمه نیز استثنا نیست، با استفاده از Copy.ai می‌توانید ترجمه‌های با کیفیت بالا را برای برنامه‌های گسترده‌ای داشته باشید.

پلتفرم هوش مصنوعی کپی ai

معرفی Smartling

به عقیده بسیاری از کاربران، این برنامه یعنی Smartling یک شرکت فناوری و خدمات ترجمه مبتنی بر ابر است که  راه حل‌های ترجمه زبان و محتوا را ارائه می‌دهد. شرکت مستقر در شهر نیویورک است و به خاطر سیستم مدیریت ترجمه (TMS) خود شناخته شده است که فرآیند محتواستانداردسازی را به صورت خودکار انجام می‌دهد.

Smartlingبا کمک هوش مصنوعی و مترجمان انسانی می‌تواند محتوا را به بیش از 150 زبان ترجمه کند. همچنین قادر است با سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) و ابزارهای دیگر ادغام شود تا فرایند ترجمه را بی درز ارائه دهد.

امکانات Smartling شامل موارد زیر است:

 1. ترجمه محتوا به بیش از 150 زبان
 2. ادغام با CMS و ابزارهای دیگر
 3. مدیریت حافظه ترجمه و اصطلاحات
 4. اتوماسیون جریان کار
پلتفرم ترجمه با هوش مصنوعی Smartling  

جمع بندی؛‌ آیا فصل یادگیری زبان به سر آمده ؟

هرچند که هوش مصنوعی در زندگی انسان بسیار کارآمد بوده و من بعد کارآمدتر هم خواهد شد اما در نهایت نمی‌تواند نقشی تحت عنوان تمام کننده در زندگی انسان به آن داد. در واقع با وجود بسیاری از سایت‌های مختلف مانند برنامههوش مصنوعی سخنگو،  هوش مصنوعی تغییر صدای خواننده، ساخت اهنگ با هوش مصنوعی و…. باز هم باید دید منطقی‌تری به آن داشته باشیم. این دید می‌شود خاصیت دستیار بودن هوش مصنوعی نه انجام دهنده!

پس با این تفاسیر عدم نیاز به یادگیری زبان نباید بین مردم باب شود به امید وجود همین سایت‌های ترجمه با هوش مصنوعی . می‌بایست برای آموزش زبان‌های خارجی کودکان و حتی خودمان را آموزش داده تا جامعه پویایی خود را از دست ندهد.

حرفه‌ای‌ها همیشه با ماهان نت‌ان!

ماهان نت ارائه دهنده اینترنت پرسرعت و انواع راهکارهای سازمانی، یکی از قدیمی‌ترین ISPهای کشور به شمار می‌رود. یکی مهمترین محصولات ماهان نت اینترنت پهنای باند اختصاصی است. تجهیز نمودن مجتمع به اینترنت مرکزی به دلیل فاصله کوتاه تا تجهیزات و یکپارچگی پشتیبانی و صرفه ی مالی بالا، دریافت خدمات اینترنت به صورت متمرکز، و ارائه استفاده از خدمات با کیفیت بالا را امکان پذیر می نماید که با استفاده از این تکنولوژی امکان دریافت سرویس اینترنت مرکزی تا سرعت 200 مگابیت بر ثانیه را فراهم میکند.

اینترنت پهنای باند اختصاصی (اینترنت سازمانی) ماهان نت بر روی بستر ارتباطات رادیویی، فیبر نوری و همچنین VPLS شرکت ارتباطات زیرساخت برای مشترکین قابل استفاده است. برای اطلاع از تعرفه پهنای باند اختصاصی با ما تماس حاصل فرمایید.

در انتهای این مقاله که سعی داشتیم تا بهترین سایت‌های ترجمه با هوش مصنوعی را معرفی کنیم، هستیم. ارتباط با ماهان نت بسیار ساده است، شماره ۱۵۱۴، سایت و صفحه اینستاگرام و همچنینپروفایل لینکدین ماهان نت در دسترس شماست.

سوالات متداول

کارکرد سایت‌ها و پلتفرم‌های ترجمه با هوش مصنوعی چگونه است؟

همانطور که از نامش هم پیداست این سایت‌ها و پلتفرم‌ها برای ترجمه متون، صداها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین پلتفرم‌های ترجمه با هوش مصنوعی کدام‌اند؟

سایت‌هایی نظیر Unbabel، Wordly، DeepL، Copy.ai

و Smartling  جزو بهترین سرویس‌دهنده‌های این حوزه می‌باشند.

0/5 (0 نظر)