تراگراف: اینترنت بی‌سیم فیس‌بوک

یکی از اهداف فیسبوک این است که به همه افراد این امکان را بدهد تا بتوانند هرچیزی را که می‌خواهند با هر فردی به اشتراک گذارند. این موضوع در درجه اول به دسترسی تمام مردم دنیا به اینترنت نیاز دارد.

فیسبوک که در دنیا نامی آشنا برای کاربران اینترنت دارد، می‌خواهد زمینه فعالیت‌های خود را گسترش دهد و شانس خود را در زمینه توزیع اینترنت نیز بررسی کند. تراگراف، پروژه جدیدی است که مدیران فیس بوک را به‌تازگی سرگرم خود کرده است. در این پروژه اینترنت با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به هرجایی از جهان عرضه می‌شود.

تراگراف: اینترنت بی‌سیم فیس‌بوک

تراگراف: اینترنت بی‌سیم فیس‌بوک

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت فیسبوک، در کنفرانس‌ توسعه‌ دهندگان f8 از شروع پروژه‌ای به نام تراگراف اطلاع داد که به کمک آن می‌تواند اینترنت بی‌سیم را راه‌‌اندازی کند. این تکنولوژی جدید فیسبوک با استفاده از امواج میلیمتری و بدون نیاز به کابل‌های اپتیکال ساختمان‌ها را به اینترنت متصل می‌کند.

طی این پروژه هلیکوپتری کوچک متصل به منبع برق و یک کابل توزیع کننده اینترنت که تترتنا نام دارد، به خطوط فیبر موجود متصل می‌شود. تراگراف در حالی‌که پرواز می‌کند به دکلی برای توزیع اینترنت بی‌سیم تبدیل می‌شود. البته گفتنی است که هدف از راه‌‌اندازی این پروژه توزیع اینترنت در مناطق روستایی با دسترسی محدود است.

اما از دیگر ویژگی‌ها و مزیت‌های تراگراف، فراهم کردن اینترنت و اطلاعات لازم برای نیروهای امدادی در مناطق آسیب دیده است. این پروژه در حال حاضر در سان جو به مرحله آزمایش رسیده است.

0/5 (0 نظر)