حتما برای شما هم پیش آمده که مجبور شده‌اید از وای‌فای‌های مکان‌های عمومی مثل رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و غیره که وای‌فای رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهند استفاده کنید.

احتمالاً در این شرایط به اینترنتی متصل شده‌اید که به شما نزدیک‌تر است و درنتیجه سیگنال‌ قوی‌تری دارد. اما حتماً می‌دانید که فاصله کم با مودم، تنها عاملی نیست که روی سرعت اینترنت شما تاثیر می‌گذارد. دو عامل مهم و تاثیرگذار روی سرعت اینترنت، پهنای باند و تعداد افرادی هستند که از یک اینترنت استفاده می‌کنند.

برای این‌که پرسرعت‌ترین اینترنت را پیدا کنید، نمی‌توانید به امکانات موبایل خود بسنده کنید، چرا که تلفن‌های هوشمند به طور خودکار ابزاری تخصصی برای این‌کار ندارند. ماهان‌نت در این مطلب به معرفی اپلیکیشنی پرداخته است تا چنین امکانی را برای شما مهیا کند.

SpeedSpot: اپلیکیشنی برای تست سرعت Wi-Fi و اینترنت دیتا

Speedspot ابزاری برای سنجش و ارزیابی سرعت دانلود، آپلود و پینگ اینترنت است. از هر اینترنتی که استفاده کنید، وای‌فای، 4G، TD-LTE، LTE و 3G امکان تست سرعت هرکدام را خواهید داشت تا بتوانید در هر مکان و زمانی، به بهترین و سریع‌ترین راه برای اتصال به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

Speedspot امکان ذخیره تاریخچه را دارد، درنتیجه امکان مقایسه کیفیت ارتباطات مختلف را خواهید داشت. این اپلیکشن حتی می‌تواند به شما بگوید که کدام ارتباط اینترنت، برای کارهایی نظیر ارسال ایمیل، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و … مناسب است و کدام سرعت برای تماشای ویدئو یا بازی‌های آنلاین.

اما ویژگی منفی در مورد این برنامه این است که امکان مقایسه همزمان را برای‌تان فراهم نمی‌کند. درنتیجه باید تک‌تک ارتباطات را بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای شما مناسب است.

 

اپلیکیشن Speedspot را از لینک زیر دانلود کنید:

اپ استور

پلی استور