با اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots بهترین نقطه خانه برای دریافت امواج وای‌فای را پیدا کنید

همیشه مشکل افت سرعت اینترنت به‌خاطر بد بودن سرویس‌دهی ISPها نیست. گاهی کاربران با قرار دادن مودم در نقاط نامناسب، سیگنال‌های قوی وای فای را از دست می دهند. اما این‌ نکته را هم در نظر داشته باشید که معماری هر ساختمان و مصالح به‌کار گرفته شده در آن ممکن است نقاط کوری را به‌وجود آورند که امواج وای‌فای نتواند به‌راحتی از آن‌ها عبور کند. حتماً شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید که در برخی نقاط منزل سیگنال وای‌فای قوی‌تر از دیگر قسمت‌های خانه است. ماهان‌نت در این مطلب، به شما اپلیکیشنی را معرفی می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید بهترین نقطه در منزل یا هر مکانی را که وای‌فای قوی‌ترین سیگنال را دارد پیدا کنید.

اینترنت LTE

اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots به‌طور زنده شروع به سنجش سرعت اینترنت کرده و نتیجه را روی نمودار نمایش می‌دهد. هرجا سرعت اینترنت بالاتر باشد، شیب نمودار رو به بالا خواهد بود، اما در نقاط کور به انتهای صفحه می‌رسد.

.

اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots: یافتن بهترین مکان دریافت وای فای
روند کار این برنامه موبایل، درست شبیه به یک فلزیاب است که موقع رسیدن به موقعیت بوق هم می‌زند. برای مثال، اگر قسمتی از منزل شما نسبت به قسمت دیگر سیگنال بهتری دریافت کند، می‌توانید با شنیدن صدای بوق مکان مورد نظر را در حافظه اپ ثبت نمایید.


برای ثبت نقاط مختلف، کلیدی به اسم Record وجود دارد که با نگه‌داشتن آن، میانگین سرعت در آن نقطه برای شما ثبت می‌شود. با ثبت این نقطه، می‌توانید به اتاق دیگری بروید و میانگین‌گیری را برای آن‌جا هم انجام دهید. درنهایت فهرستی از وضعیت‌های مختلف سیگنال در دست خواهید داشت که با استفاده از آن می توانید نتیجه بگیرید برای دانلودهای سنگین کدام نقطه مناسب‌تر است.
اپلیکیشن Wi-Fi SweetSpots برای موبایل های اندروید و iOS طراحی و عرضه شده است.

اینترنت Gaming

این برنامه را به صورت رایگان دانلود کنید:

اپ استور 

گوگل پلی