مرورگر ضد تبلیغات فایرفاکس فوکس برای اندروید منتشر شد

اگر در اینترنت چرخی زده باشید، حتما نسخه موبایل مرورگر فایرفاکس را دیده‌اید. کمپانی موزیلا، هفته گذشته مرورگر جدیدی برای موبایل‌های اندروید راه‌اندازی کرد. این کمپانی علاوه بر مرورگر فایرفاکس، مرورگر جدیدی به نام فایرفاکس فوکس (Firefox Focus) طراحی کرد که از امنیت بیشتری برخوردار است.

حدود دو سال قبل، موزیلا طرح فوکس را برای iOS به نمایش گذاشت. اما درحال حاضر شاهد معرفی مرورگر فایرفاکس فوکس برای اندروید هستیم. کاربران اندروید به‌راحتی می‌توانند این مرورگر را به‌عنوان پیش فرض برای موبایل خود انتخاب کنند و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

مرورگر امن فایرفاکس فوکس برای اندروید راه‌‌اندازی شد

مرورگر امن فایرفاکس فوکس برای اندروید راه‌‌اندازی شد

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، هدف این مرورگر حفظ حریم شخصی کاربران است و کاربران را از شر سودجویان، هکرها و بدافزارها رها خواهد کرد. به‌دلیل مسدود کردن trackerها، کاربران حین استفاده از این مرورگر ممکن است قادر به باز کردن تمام وبسایت‌ها نباشند.

همان طور که قبلاً هم اشاره شد، نسخه iOS این برنامه نیز طراحی شده که در آن نسخه نیز tracker ها مسدود شده‌اند. در ورژن اندروید این مرورگر، تمام تبلیغها بسته می‌شوند اما اگر در باز کردن وبسایتی با مشکل مواجه شدید، می‌توانید مسدود کردن ترکرها را غیرفعال کنید تا سایت را در حالت عادی باز کند.

منبع:venturebeat