حین شارژ موبایل، این نکات را رعایت کنید:

تمام باتری‌ها تازیخ انقضا دارند. این موضوع در خصوص باتری های موبایل نیز صادق است. در هر صورت نحوه استفاده شما از شارژر موبایل و موبایل هوشمندتان، روی طول عمر یک باتری تاثیرگذار است.

برای اطلاع از چگونگی افزایش طول عمر باتری موبایل‌های هوشمند با ماهان‌نت همراه باشید.

1- همیشه موبایل‌تان را با شارژر خود موبایل شارژ کنید

همیشه موبایل‌تان را با شارژر اصلی خود موبایل شارژ کنید. برخلاف لپ تاپ‌ها، موبایل‌های هوشمند از یک رابط میکرو یو اس بی اختصاصی استفاده می‌کنند. درهرصورت، اگر شارژی که استفاده می‌کنید با شارژ اصلی موبایل‌تان تفاوت داشت، این موضوع روی عملکرد باتری، ظرفیت ذخیره آن و در کل روی طول عمر باتری موبایل تاثیر خواهد گذاشت.

2- از کمپانی‌های نانشناس شارژ ارزان خریداری نکنید

صرفاً به‌دلیل پایین بودن قیمت شارژری که کمپانی‌ها یا مغازه‌های ناشناس می فروشند، اقدام به‌خریداری آن‌ها نکنید. این شارژرها هیچ امکانی برای محافظت از باتری موبایل شما در برابر نوسان برق ندارند و آُیب‌رسان هستند.

3- هنگام شارژ، قاب یا محافظ موبایل را درآورید

توصیه می‌شود حین شارژ موبایل، قاب آن را بردارید چرا که دمای باتری در حالت شارژ افزایش پیدا می کند و قاب یا کیس موبایل مانع از خروج این دما می‌شود و درنتیجه تجمع این دما، به باتری آسیب می‌رسد.

اگر شارژ باتری موبایل شما زود تمام می شود این مطلب را بخوانید

اگر شارژ باتری موبایل شما زود تمام می شود این مطلب را بخوانید—÷÷÷÷÷

4- شارژهای سریع الزاما گزینه مناسبی نیستند

همیشه استفاده از شارژهایی که سریع باتری موبایل را شارژ می‌کنند، بهترین گزینه برای شارژ موبایل نیستند. این شارژرها باید ولتاژ بالاتری را به موبایل بفرستند که این موضوع موجب گرم‌تر شدن باتری می‌شود. در صورتی که دمای موبایل شما بیش از اندازه بالا رفت، بهتر است آن را برای چند دقیقه خاموش کنید.

 

5- موبایل خود را شب‌ها در حال شارژ رها نکنید

موبایل خود را شب‌ها در حال شارژ رها نکنید، زیرا شارژ بیش از حد برای موبایل مضر است.

 

6- اپلیکیشن‌های نامعتبر برای باتری استفاده نکنید

از نصب و اجرای اپلیکیشن‌های نامعتبر مدیریت باتری استفاده نکنید. بیشتر این برنامه‌ها روی عملکرد باتری تاثیر منفی می‌گذارند، چرا که به‌طور مدام در پس زمینه موبایل کار می‌کند و جلوی فعالیت سایر اپلیکیشن‌ها را می‌گیرد.

 

7- موبایل خود را حداکثر تا 80% شارژ کنید

همیشه موبایل‌تان را حداکثر تا 80% شارژ کنید. فکر نکنید حتما این مقدار باید به 100% برسد.

منبع: gadgetsnow