آیا مودم وایرلس شما قطع و وصل می‌شود؟ بعضی از مشکلات مربوط به خودم مودم و بعضی دیگر مربوط به اینترنت هستند. ماهان‌نت راه‌کارهایی برای حل مشکل مودم‌های وایرلس معرفی کرده است.

مودم را مجدداً راه‌اندازی کنید

اگر درباز کردن سایت‌ها مشکل دارید، ابتدایی‌ترین کاری که در این مواقع باید انجام دهید، خاموش و روشن کردن مودم است. برای انجام این‌کار، مودم را خاموش کنید و حتی کابل برق آن را بکشید. بعد از چند ثانیه کابل برق را وصل کنید و دکمه روشن کردن مودم را بزنید.

اینترنت td lte

مراقب گرم شدن بیش از حد مودم باشید

مثل سایر دستگاه‌های الکترونیکی، مودم هم ممکن است دچار گرمای شدید و آسیب‌رسان شود. اگر مودم بیش از حد داغ شده و قطع و وصل می شود، بهتر است چند دقیقه به آن استراحت دهید.

اطمینان از اتصال کابل‌ها

گاهی ممکن است کابل‌ها درآمده باشند یا قطع شده باشند. پس نه‌تنها از اتصال آن اطمینان حاصل کنید، بلکه ببینید آیا سیم قطع نشده باشد و به آن آسیب نرسیده باشد.

Wireless

جای مودم را تغییر دهید

قبلاً درباره بهترین جا برای مودم توضیحاتی داده‌ایم که رعایت آن برای رفع قطع و وصل شدن سیگنال لازم است.

Firmware را به روزرسانی کنید

مودم‌های وایرلس به‌صورت خودکار آپدیت نمی‌شوند. هر کاربر باید طبق مدل مودم خود، فرم‌ویر آن را دانلود کرده و مراحل نصب را طی کند.

باند فرکانسی مودم را تغییر دهید

فرکانس اکثر مودم ها ۲٫۴ گیگاهرتز است، اما درصورتیکه مودم شما از فرکانس ۵ گیگاهرتز نیز پشتیبانی می‌کند، بهتر است این مقدار را به ۵ تغییر دهید. چرا که دستگاه‌هایی مانند تلفن‌های بی‌سیم و مایکرویوها، از فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتزی استفاده می‌کنند و ممکن است از تداخل این دو باهم، مشکلاتی در اتصال مودم وایرلس به‌وجود آید.

باند فرکانس ۵ گیگاهرتزی، کانال‌های بیشتری را برای دستگاه‌های وای-فای در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

به‌‌همین منظور ابتدا وارد تنظیمات مودم شوید (معمولاً ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱). وارد تنظیمات Wireless شوید. به منوی Advanced  رفته و در قسمت Channel، کانال سیگنال را تغییر دهید.

اینترنت adsl

مودم را ریست کارخانه‌ای کنید

اگر تمام موارد فوق را انجام داده و نتیجه‌ای حاصل نشد، ممکن است ناچار به ریست کارخانه‌ای مودم شوید. با این روش مودم مثل روز اول کار خواهد کرد.

*** نکته: گفتنی است که انجام دو مورد آخر، نیاز به دانش تخصصی در این زمینه داشته و اگر به‌اندازه کافی آگاهی ندارید، حتما برای انجام آن‌ها، با پشتیبانی سرویس‌دهنده اینترنت خود تماس حاصل نمایید.

به منظور خلاصی از دردسرهای قطعی های مکرر اینترنت و تجربه کار با اینترنت پرسرعت، از صفحه جشنواره اینترنت ماهان نت بازدید نمایید.