با این روش مشکل شناخته نشدن USB در ویندوز را حل کنیم

با این روش مشکل شناخته نشدن USB در ویندوز را حل کنیم

با این روش مشکل شناخته نشدن USB در ویندوز را حل کنیم

ویندوز طوری طراحی شده تا امکان پشتیبانی از تمام تجهیزات کامپیوتر، خصوصا هارد درایوها مثل USB، دوربین، میکروفون و غیره را داشته باشد. تمام این سخت افزارها مثل هاردهای اکسترنال، به‌مخض اتصال به USB کار می‌کنند و کاربر می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. اما همچنان ممکن است با خطایی تحت عنوان «USB device not recognized» مواجه شویم.

این خطا وقتی نمایش داده می‌شود که USB توسط دستگاه شناخته نشود. دلایل بسیاری برای این موضوع وجود دارد اما مناسفانه ویندوز راه‌کار مناسبی به کاربر نشان نمی‌دهد تا بتواند این مشکل را حل کند. این‌جا روش مواجهه با این مشکل را به شما یاد می‌دهیم.

ممکن است نصب درایور یک گجت را فراموش کرده باشید

از بعد از ویندوز ویستا، بیشتر سیستم‌عامل‌های مایکروسافت، درایورهای از پیش نصب شده‌ای دارند که کار کردن با ویندوز را سرعت می‌بخشد. در واقع، هنگام نصب ویندوز، درایوهایی روی ویندوز نصب می‌شوند که کاربر بتواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند.

اما درایو بعضی از گجت‌ها در دیتابیس مایکروسافت وجود ندارد. درنتیجه، زمانی‌که این گجت‌ها را از طریق USB به ویندوز متصل کنید، به احتمال زیاد، با همان ارور USB device not recognized مواجه می‌شوید. در‌صورت مواجه شدن با این پیغام، اصلا نیاز به نگران شدن نیست. به وبسایت توسعه دهنده آن محصول مراجعه کنید، درایور مخصوص آن را دانلود و سپس اجرا کنید تا این مشکل شما رفع شود.

استفاده از یک درایو قدیمی در ویندوز

اگرچه امکان شناسایی خودکار درایوهای ویندوز کاربردی است، اما همیشه بی‌نقص نیست. گاهی اوقات ویندوز درایو اشتباهی را برای شناساندن به یک گجت انتخاب می‌کند، یا شرکت سازنده گجت، درایور آن گجت را به‌روزرسانی کرده و سایر درایورها دیگر با آن گجت سازگاری نخواهند داشت.  اگر درایور دانلود شده دیگر کار نکرد، دوباره باید وارد سایت سازنده گجت شوید و درایور را دانلود کنید.

همچنین می‌توانید وارد Device Manager شده و از آن‌جا این‌کار را به‌صورت دستی انجام دهید. وارد منوی start شوید و عبارت «device manager» را تایپ کنید. روی نتیجه نخست کلیک کنید و وارد پنجره مدیریت دستگاه‌ها بشوید. حالا لیستی از تمام گجت‌های نصب شده روی سیستم شما برای‌تان باز می‌شود. در صفحه مدیریت گجت‌ها، هرکدام از گجت‌ها در یک دسته‌بندی خاص قرار گرفته‌اند که شامل زیرشاخه‌های مرتبط با آن دسته است (برای مثال کیبوردها در دسته Keyboards قرار گرفته‌اند). اما دستگاه‌های شناخته نشده، بدون قرارگرفتن در دسته‌ای خاص نمایش داده می‌شوند، که در این صورت باید به دنبل عبارت «Unknown Devices» بگردید.

بعد  از پیدا کردن گجت شناخته نشده، روی آن کلیک راست کنید و گزینه «Update driver» را انتخاب کنید.

حالا در پنجره باز شده، عبارت «Browse my computer for driver software» را انتخاب کنید.

سپس، در صفحه بعدی روی گزینه «Let me pick from a list of available drivers on my computer» کلیک کنید.

در این صفحه تمام درایوهای نصب شده، لیست شده‌اند که اگر شما خوش‌شانس باشید، درایوی که به صورت دستی نصب کرده‌اید، به راحتی در این لیست قابل نمایش خواهد بود. اگر سیستم بازهم امکان تفکیک درایور گجت شما را نداشت، تیک گزینه «Show compatible hardware» را بردارید تا تمامی درایوهای ویندوز به شما نمایش داده شود.

در پایان نیز ممکن است مجبور به ریبوت کردن سرویس خود شوید تا گجت شما توسط ویندوز شناخته شود و سپس شما قادر به استفاده از آن خواهید بود.

منبع: howtogeek