گوگل این امکان را به کاربران می دهند تا روی یک مرورگر چندین حساب کاربری داشته باشند. درنتیجه امکان بارگزاری صفحات و جستجو به‌صورت مستقل به هر کاربر داده می‌شود و سایرین کاربرها نمی‌توانند تاریخچه جستجو و پسوردهای ذخیره شده او را ببینند. برای رمزگذاری روی مرورگر کروم خود و افزایش امنیت آن با ماهان‌نت همراه باشید.

آموزش پسورد گذاشتن روی گوگل‌کروم

امکان پسورد گذاشتن روی گوگل‌کروم، محیطی امن را در اختیار کاربران این مرورگر قرار داده تا کسی نتواند به اطلاعات آن کاربر دسترسی پیدا کند. به‌ این منظور ابتدا باید یک حساب supervised user داشته باشید.

برای پسوردگذاری روی مرورگر کروم خود، این آدرس را روی نوار آدرس کروم وارد کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

chrome://flags/#enable-new-profile-managementurl

در کشوی زیرعنوان Enable new profile management system، روی کلمه Enable کلیک کنید. در قسمت پایین صفحه مرورگر شما، دکمه Relaunch Now ظاهر خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید.enabled

بعد از اعمال تغییرات، روی دکمه سمت راست قسمت بالای مرورگر خود و روی گزینه setting کلیک کنید تا وارد تنظیمات مرورگر شوید.setting در پنجره باز شده، در بخش people روی گزینه Add Person کلیک کنید. add-personسپس پنجره جدیدی باز می‌شود که آن‌جا می توانید نام خود را وارد کرده و گزینه Control and view the websites this person visits from را تیک‌دارد کنید. سپس در همین بخش به‌جای youremail@gmail.com، آدرس ایمیل خود را وارد کنید. تصویر پروفایل خود را نیز می‌توانید از بین آواتارهای موجود انتخاب کنید و سپس روی گزینه Add کلیک نمایید.avataaar

در پنجره بعد، بدون توجه به جزئیات و تغییر گزینه‌ای، روی OK کلیک کنید.pk

حالا در لیست کاربران، در قسمت people کاربر جدیدی با پسوند Supervised می‌بینید.supervisod

اگر روی تصویر آدمک، دربالای صفحه کروم کلیک کنید، کادری باز می‌شود که در انتهای آن گزینه Exit and childlock در سطر آخر آن نوشته شده است. exitandchildبا کلیک روی این گزینه، حساب شما قفل خواهد شد. اگر دوباره بخواهید وارد اکانت خود شوید، صفحه‌ای باز می‌شود که با انتخاب حساب کاربری خود می‌توانید رمزعبور حساب کاربری اکانت گوگل خود را آن‌جا وارد کنید.

passحالا هر زمان که صفحه گوگل خود راببندید، مطمئن هستید که حساب شما ایمن است.

منبع: howtogeek