گرچه هات‌اسپات یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی موبایل‌های هوشمند است، اما گاهی راه‌اندازی و استفاده از آن کمی سخت می‌شود. Google Play Services به‌تازگی امکان جدیدی به‌نام Instant Tethering معرفی کرده که با استفاده از آن دستگاه‌های مختلف اندرویدی می‌توانند با بلوتوث به یکدیگر متصل شوند.

با استفاده از اینستنت تترینگ، اتصال دستگاه‌های اندرویدی، به هات‌اسپات سایر دستگاه‌های اندرویدی ممکن شده است. تنها شرایطی که برای این قابلیت لازم است این است که تمام آن دستگاه‌ها باید به یک حساب کاربری گوگل متصل باشند. در این‌صورت، اگر اتصال اینترنتی یکی از دستگاه‌ها قطع شود، سیستم‌عامل به‌صورت خودکار از کاربر می‌پرسد که آیا می‌خواهید به اینترنت دیگر دستگاه اندروید خود متصل شوید یا خیر.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب Instant Tethering این است که دستگاه‌ها با استفاده از بلوتوث نیز می‌توانند به یکدیگر متصل شوند. گفتنی است این قابلیت حتی می‌تواند سطح باتری دستگاه دیگر را نیز به کاربر نشان دهد.instant tethering

از این امکان بیشتر برای اتصال یک تبلت به موبایل استفاده می‌شود، اما در حالت تئوری، مادامیکه یک اتصال موبایل وجود داشته باشد، هردستگاه اندرویدی باید بتواند از آن استفاده کند.

گوگل ابتدا این امکان را برای دستگاه‌های نکسوس و پیکسل که مجهز به اندروید نسخه نوقا ۷٫۱٫۱ هستند عرضه کرده است (نکسوس و پیکسل نقش دریافت‌کننده را ایفا می‌کنند). اندروید مارشمالو نیز امکان استفاده از Instant Tethering را دارد. دیگر دستگاه‌های اندرویدی نیز احتمالاً به‌زودی به این امکان مجهز خواهند شد.

منبع: theverge