حتما اگر اخبار را دنبال کرده باشید متوجه می‌شوید که سالانه اطلاعات کاربرهای بسیاری به بیرون درز می‌کند. لورفتن این اطلاعات تاثیر زیادی روی زندگی کاربران خواهد گذاشت. این روزها مقابله باهکرها و حفظ امنیت اطلاعات به یکی از دغدغه‌های دنیای فناوری و اطلاعات تبدیل شده است. اما ما هم به‌عنوان کاربر باید در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کمی هوشمندانه عمل کنیم و بدانیم که هیچ اطلاعاتی در فضای مجازی امن نیست.

برای اطلاع از بهترین قیمت اینترنت همراه ضربه بزنید.

اگر عادت به اشتراک‌گذاری تصاویر و اطلاعات محرمانه خود در شبکه‌های اجتماعی دارید، باید به شما بگوییم که متاسفانه در فضای مجازی مفهومی مانند امنیت اطلاعات یا اطلاعات محرمانه معنا ندارد. باوجود امنیتی که در این فضا وجود دارد، هرلحظه ممکن است هکرهای سودجو، حریم شخصی شمارا به خطر بیاندازند.

ماهان‌نت چند قانون به شما معرفی می‌کند که دانستن آن‌ها به شما در استفاده از فضای مجازی کمک می‌کند. با دانستن این موارد حتی اگر اطلاعات محرمانه شما در معرض خطر بود، با چشم بازتر و آمادگی بیشتر با آن مواجه خواهید شد.

  1. توجه کنید که هرکاری در فضای مجازی انجام می‌دهید، می‌تواند دراختیار عموم قرار بگیرد.
  2. گول تنظیمات امنیتی سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها را نخورید، این‌ها توهماتی هستند تا شما را از واقعیت اول دور کنند.
  3. به‌یاد داشته باشید که همراه با داده‌هایی که ارسال می‌کنید، شرایط زمانی و مکانی خود را نیز ثبت کرده‌اید. به‌این معنی که وقتی عکس یا اطلاعاتی را وارد فضای مجازی می‌کنید، خواه ناخواه اطلاعات مربوط به زمان، مکان خود، وبسایت و مرورگری که برای ورود اطلاعات استفاده کرده‌اید و حتی هدف آن سایت را در اختیار سرورها قرار می‌دهید.
  4.  توجه کنید که تمامی اطلاعات مربوط به تبادلات کارت‌های بانکی شما، جایی ثبت می‌شود.
  5. باور کنید داده‌ها با حذف آن‌ها، از بین نمی روند.

اما حداقل کارهایی که می‌توانید در این شرایط انجام دهید این است که…

  • برای حساب‌های مهم مثل حساب بانکی، از کیبورد مجازی استفاده کنید،
  • شناسه کاربر و رمزعبور خود را روری کامپیوتری غیر از سیستم شخصی‌تان وارد نکنید،
  • رمزعبورتان را هرازچندگاهی تغییر دهید و آن را روی مرورگر ذخیره نکنید
  • همواره از نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس معتبر و به‌روز استفاده کنید

 

منبع: TheVerge

 

0/5 (0 نظر)