معمولا اینباکس‌های پر از ایمیل برای شما استرس زیادی را به‌همراه خواهند داشت، چرا که یادآور کارهای انجام نشده شما هستند. حتی اگر کار مهمی بین آن‌ها وجود نداشته باشد همچنان یک اینباکس پر از ایمیل خوانده نشده استرس‌زا است. شرکت‌ها به‌سادگی و تنها با یک کلیک می توانند ایمیل تبلیغاتی خود را برای هزاران کاربر ارسال کنند و ما از دیدن چنین ایمیل‌هایی در اینباکس خود، متنفر خواهیم بود. چون هر زمان که اینباکس خود را چک می‌کنیم با ایمیل‌های تبلیغاتی جدیدی مواجه می شویم.

هرچه اینباکس ما پرتر باشد، استرس بیشتری از دیدن آن‌ها به ما منتقل خواهد شد. این‌جا مشکل از ایمیل‌ها نسیتند بلکه مشکل از راهی است که از ایمیل استفاده می‌کنیم.

قدیم مردم نامه‌ها و پیغام‌های خود را بیشتر با استفاده از پست به درب منزل افراد ارسال می کردند. ماهم عادت داشتیم روزانه صندوق پستی خود را خالی کنیم. حالا هم باید همین‌کار را انجام دهید، ایمیل‌های خود را باز کنید و آن‌ها را در جای درست خود قرار دهید. در اینباکس خود به‌دنیال ایمیل‌هایی بگردید که دارای یکی از ویژگی‌های زیر باشند:

اطلاعات در مورد یک مکان

می توانید در جی‌میل خود، در منوی مور More یک رویداد ایجاد کنید Create Event. تمام اطلاعات که مرتبط با یک رویداد یا قرار است را به آن‌جا انتقال دهید. در اوت‌لوک نیز می‌توانید ایمیل را به یک روز از تقویم خود بکشانید.

اطلاعات در مورد یک فرد

شماره تلفن، آدرس و اطلاعات مهمی که در مورد فردی در ایمیل خود دارید را باید به قسمت مخاطبان اضافه کنید. یک یادداشت اضافه کنید و اطلاعات درمورد یک فرد را در آن یادداشت وارد نمایید.

اطلاعات بی‌مصرف

با استفاده از کلید Delete این ایمیل‌ها (که بیشتر شامل ایمیل‌های تبلیغاتی می شوند) را حذف کنید.

اطلاعاتی که شاید به آن‌ها نیاز پیدا کنید

اگر فکرمی‌کنید باید تمام ایمیل‌هایی که برای شما ارسال می‌شود را نگه دارید، مبادا روزی به‌کارتان آید، اشتباه می‌کنید. این‌کار منجر به به‌هم ریختگی صندوق پستی شما می‌شود. اگر از جی‌میل استفاده می کنید، با استفاده از گزینه Archive آن ایمیل از لیست صندوق پستی شما حذف اما ذخیره می‌شود. به‌طوری که اگر گزینه All Mails را انتخاب کنید، می‌توانید ایمیل آرشیو شده را مشاهده کنید. در اوت‌لوک نیز می توانید برای چنین ایمیل‌هایی یک فولدر بسازید.

کمی زمان بگذارید و ببینید هریک از ایمیل‌های شما چه مفهومی دارند و آن را به مکان درست انتقال دهید. تا با دریافت ایمیل‌های جدید، کلافه نشوید.