اولین باری که نام هوش مصنوعی به میان آمد بسیاری از متخصصین حوزه‌های مختلف کسب و کار با نگرانی از دست رفتن موقعیت شغلی‌شان ابراز نگرانی کردند. با گذشت چند سال این نگرانی کمتر شده و اصلا می‌توان گفت جایش با امیدواری برای در اختیار داشتن یک دستیار مطمئن عوض شده است. بله! هوش مصنوعی یا AI یک دستیار بسیار عالی در تمام زمینه‌ها به شمار می‌رود.

در این مقاله از سایت ماهان نت می‌خواهیم به صورت کامل یکی از بزرگترین دغدغه بشر یعنی آموزش زبان‌های خارجی مانند انگلیسی را با معرفی بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان رفع کنیم. پس اگر می‌خواهید بدون هزینه و تنها با گذاشتن کمی زمان و صرف حوصله به صورت Self Study زبان یاد بگیرید، هوش مصنوعی می‌تواند بهترین یاری دهنده شما باشد.

۵ سایت برتر هوش مصنوعی آموزش زبان رایگان

یادگیری چندین زبان یکی از روش های رایج در حال حاضر است و مردم مشتاق هستند تا زبان های مختلف را به نفع خود بیاموزند. با این حال، این یک فرآیند پیچیده و طاقت فرساست که نیاز به زمان، تلاش و صبر زیاد دارد. با استفاده از علم فناوری، ابزارهای زیادی ایجاد شده‌اند که قادرند تا این فرایند را تا حد زیادی کاهش دهند. علاوه بر آن ترجمه با هوش مصنوعی نیز این روزها بسیار پر رونق شده و افراد زیادی را به سمت خود کشیده استکه این مورد بازار آموزش زبان را کلا کساد کرده است.

با پیشرفت هوش مصنوعی و در مرکز توجه راه‌حل‌های  edtech، ما فهرستی از ابزارهای هوش مصنوعی برای آموزش زبان انگلیسی را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند برای افرادی که علاقه‌مند به یادگیری زبان‌های جدید یا تمرین مهارت‌های زبانی خود هستند مفید باشد. ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان از پردازش زبان طبیعی (NLP) و الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای ارائه تجربیات یادگیری شخصی از ابتدا استفاده می‌کنند. ربات های چت، کمک مجازی و آموزگاران هوش مصنوعی به شما کمک می‌کنند تا زبان‌های مختلف متناسب با سطح دانش و مهارت شما را یاد بگیرید و تمرین کنید.

همچنین بخوانید : هوش مصنوعی چیست ؟

ابزارهای زیر می توانند به شما در بهبود مهارت های شنیداری، اسپیکینگ ، خواندن و نوشتن به زبان های مختلف کمک کنند.

اپلیکیشن هوش مصنوعی آموزش زبان TalkPal

پلتفرم TalkPal  بر اساس یادگیری زبان انگلیسی با هوش مصنوعی chat gpt طراحی شده است. این ابزار مهارت های زبانی شما را بهبود می بخشد زیرا کاربران می توانند در مورد موضوعات جالب نامحدود به صورت نوشتاری یا شفاهی چت کنند. این ابزار به گونه ای طراحی شده است که به کاربران با درک سطح مبتدی و کسانی که مایل به بهبود مهارت های خود هستند کمک می کند. این به طور کلی شامل افرادی می شود که سطح A2، B1، B2، C1 یا C2 از یک زبان خاص را دارند.

هوش مصنوعی آموزش زبان تاک پال

یک مزیت اضافه شده این است که این ابزار می تواند دانش شما را در هر زمینه ای که مورد علاقه شما است بهبود بخشد و در عین حال به شما در بهبود مهارت های زبانی کمک کند. به عنوان مثال، دانش آموزان می توانند در مورد علم یا حقوق به زبانی که یاد می گیرند صحبت کنند. پاسخ‌های تولید شده شخصی‌سازی می‌شوند و این ابزار به معلم بهتری تبدیل می‌شود و به مرور زمان تسلط و علاقه شما را درک می‌کند.

آموزش زبان با هوش مصنوعی Praktika ai

نمی‌توان گفت بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان ، اما پراکتیکا AI یک پلتفرم بسیار کاربردی است که می‌تواند برای آموزش زبان از طریق هوش مصنوعی یک ابزار بسیار مفید تلقی شود.

هوش مصنوعی آموزش زبانPraktika ai

Praktika  همچنین بازخورد فوری و پس از جلسه را ارائه می دهد تا به شما در درک و رفع شکاف ها کمک کند. دارای بیش از 1000 درس و شخصیت برای تمرین موضوعات مختلف. بهترین بخش این است که کاربران می توانند پیشرفت روانی خود را در منحنی دقیق به سمت تعالی دنبال کنند. این برنامه بر روی پلتفرم های اندروید و iOS در دسترس است.

برنامه هوش مصنوعی آموزش زبان انگلیسی GPTionary

فرهنگ لغت برای یادگیری زبان ضروری است. GPTionary یک فرهنگ لغت مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار عمیق است. فرهنگ لغت معمولی معنای یک کلمه را به شما می دهد، اما GPtionary یک کلمه یا بیشتر به آنچه فکر می کنید به شما می دهد. کاربر باید یک کلمه، عبارت یا سوال واضح و توصیفی ارائه کند و ابزار کلمات متناسب با درخواست را پیدا می کند. به بدان معناست که می‌تواند معانی تحت الفظی یک کلمه در زبان مقصد را ارائه کند.

مقاله مرتبط: برنامه هوش مصنوعی چهره

آموزش زبان با هوش مصنوعی GPTionary

از این نظر برای ارتقای مهارت Vocabulary این پلتفرم یعنی GPTionary بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان  است.

معرفی هوش مصنوعی Soofy

یادگیری زبان انگلیسی با هوش مصنوعی با پلتفرم Soofy هم بسیار ساده و کاربردی است. سوفی با تمرکز بر روی جمع‌آوری داده‌های سناریوهای زندگی واقعی، یک تجربه یادگیری نوآورانه را ارائه می دهد که از این حیث می‌توان گفت شاید عمیق‌ترین و بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان است. کاربران می توانند مهارت های تلفظ، نوشتن و مکالمه را در زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، پرتغالی، ایتالیایی، روسی، ژاپنی، چینی، ترکی و انگلیسی بهبود بخشند. این ابزار، کاربر را با مهارت های زبانی عالی، از نوشتن مقاله و توصیف تصاویر گرفته تا ایجاد بحث با هوش مصنوعی، مجهز می کند. این ابزار همچنین دارای ویژگی ” Expression of the day” است تا به زبان آموزان کمک کند بانک واژگان یا دایره vocabulary  خود را تقویت و گسترش دهند.

سوفی هوش مصنوعی آموزش زبان

سایت هوش مصنوعی Languate

در انتهای  معرفی بهترین پلتفرم های هوش مصنوعی آموزش زبان هستیم. اینجا پلتفرم Languate را داریم که برخلاف موارد بالا تماما رایگان نیست و برای داشتن تجربه یادگیری زبان با هوش مصنوعی بهتر حتما نسخه پریمیوم آن را تهیه کنید. پلتفرم Languate هم مانند همتایان خود تنها زبان انگلیسی را پوشش نداده و از ساپورت زبان‌هایی نظیر اسپانیایی، آلمانی و پرتغالی و…. نیز بهره‌مند است.

یادگیری زبان با هوش مصنوعی Languate

جمع‌بندی ؛ آیا هوش مصنوعی راه مناسبی برای یادگیری زبان است؟

برای آنهایی که به دنبال یافتن بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان هستند باید گفت که این تنها راه برای آموزش نیست اما قطعا جدیدترین مسیر است. یادگیری با ای ای نمی‌تواند ضرری داشته باشد به شرطی که زبان آموز پیگیری و تداوم را همراه با صبر برای این نوع یادگیری همواره با خود داشته باشد.

ماهان نت ؛ هیچ هوشی نمی‌تونه تحریم کنه، حتی مصنوعیش!

ارائه دهنده انواع اینترنت وایرلس مانند اینترنت گیمینگ و اینترنت td lte ، سرور و راهکارهای سازمانی ماهان نت با ارائه اینترنتی اختصاصی مانند پهنای باند اختصاصی جهت دور زدن تحریم‌های وارد شده به IPهای کشورمان، از این حیث اولین است. همچنین اگر به دنبال یک همسفر و همراه پایه برای گردش، مسافرت و محل کار خود می‌گردید تا شما از دنیای اینترنت در هر لحظه و همه جا عقب نباشید، اینترنت همراه ماهان نت با تکیه بر بستر فناوری 4G در دسترس شماست.

در انتهای مقاله بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان هستیم! برای اطلاع از سرویس‌ها و انواع مشاوره‌ها شماره ۱۵۱۴ و سایت به همراه صفحه اینستاگرام ماهان نت در دسترس شماست. همچنین اگر برای محل کار خود به دنبال راهکارهای سازمانی می‌گردید، حساب لینکدین ماهان نت نیز برای شما در فضایی که مختص حرفه‌ای‌هاست آماده خدمتگذاری است.

سوالات متداول

بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان کدام است؟

TalkPal یک معلم زبان مبتنی بر هوش مصنوعی است. این پلتفرم به عقیده بسیاری از افراد بهترین ابزار در حیطه کاری خودش است. با تاک پال نامحدود زبان‌های مختلف سخت و آسان را می‌گیرید.

آیا هوش مصنوعی برای آماده‌سازی آزمون آیلتس کارآمد است؟

به عنوان یک دستیار همه چیز به زبان آموز بازمی‌گردد که چگونه می‌خواهد از  Artificial intelligenceو جهان هوش مصنوعی بهره ببرد. با توجه به تجربه افراد مختلف هوش مصنوعی‌های مختص آموزش زبان یک مسیر هموار برای یادگیری و آماده سازی برای امتحان آیلتس ایجاد می‌کنند به شرط پیگیری و استمرار زبان آموز!