همانطور که می‌دانید سرعت نرخ داده در نسل چهارم شبکه‌های تلفن همراه، یا اینترنت 4G بسیار بالا است. این فناوری امکان جابه‌جایی داده‌ها را با سرعتی بالغ بر 100 مگابیت بر ثانیه دارد، اما در ارتباطات موبایل این سرعت به یک گیگابیت نیز می‌رسد. اینترنت 4G در تکنولوژی بی‌سیم انقلابی بزرگ محسوب می‌شود.

قبلاً نیز گفته شد که LTE (Long Term Evolution) یک نسل و استاندارد شبکه‌های موبایل نیست، بلکه شاخه‌ای از 4G است و سعی شده به سرعت‌های تعریف شده در استاندارد 4G دست پیدا کند. در واقع LTE را می‌توان به‌عنوان ادامه شبکه‌های موبایل فعلی و تمامل در بلند مدت تعریف کرد.


این نمودار میانگین سرعت دانلود کاربران را در هر کشور، زمانی‌که از اینترنت LTE استفاده می‌کنند مقایسه کرده است. البته در این جدول سرعت‌های 4.5Gیا غیره که بعضی از شرکت‌ها اسم آن‌ها را اورده‌اند شامل نشده‌ است. طبق این آمار بیشترین سرعت اینترنت 4G را کره جنوبی و سنگاپور، و کمترین را نیز هند و کاستاریکا دارند. همچنین ایران در رتبه ۷۰ از ۷۵ قرار دارد.مقدار سرعت اینترنت موبایل در هر کشور، به عوامل مختلفی بستگی دارد: چه طیفی از پهنای باند کشور در اختیار LTE قرار گرفته است، آیا به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر 4G، مثل LTE پیشرفته دست پیدا کرده است؟ شبکه تا چه اندازه شلوغ است و چقدر ترافیک و تداخل روی آن شبکه وجود دارد.

در مجموع، کشورهایی که در این جدول از سرعت بیشتری برخوردارند، به شبکه LTE پیشرفته دست پیدا کرده‌اند و دستگاه‌های بسیاری دارند که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند.
وبسایت اپن سیگنال بیشترین سرعت اینترنت 4G را در ایران، 10 مگابیت در هر ثانیه تخمین زده است.

برای خریداینترنت پرسرعت همراه ضربه بزنید.

0/5 (0 نظر)