ظرفیت پهنای باند افزایش پیدا می‌کند

ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل افزایش پیدا کرده است و این افزایش برابر با ۲۵۲ گیگابیت بر ثانیه در سه ماه ابتدایی سال بود که به ۹۹۵ گیگابیت برثانیه رسید. درحالی‌که ظرفیت اینترنت داخلی تغییری پیدا نکرده است.

به گزارش مهر، آخرین وضعیت شاخص‌های توسعه ارتباطات کشور در ۳ ماهه اخیر توسط دفتر بررسی‌های اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات اعلام شده است. طبق این آمار، ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل تا پایان سال ۹۵، ۷۴۳ گیگابیت برثانیه بوده است. اما این مقدار تا پایان خرداد ماه، ۲۵۲گیگابیت افزایش داشته و به ۹۹۵ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

ظرفیت پهنای باند افزایش پیدا می‌کند

ظرفیت پهنای باند افزایش پیدا می‌کند

از سمتی، وضعیت ارتباطات بین‌الملل در این مدت تغییری نداشته است و میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل تا ۳هزار و ۶۰۰ لینک عنوان شده است. درحالی‌که طبق برنامه ششم توسعه، ارتباطات زیرساخت موظف شده است تا ظرفیت ترانزیت ارتباطات دیتا را به ۳۰ ترابیت بر ثانیه برساند.

اما با توجه به تاکیدی که وزارت ارتباطات بر توسعه شبکه ملی و اطلاعات داخل کشور داشت، ظرفیت شبکه اینترنت داخلی همچنان نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و ۶هزار و ۸۰۰ گیگابیت برثانیه مانده است. این در حالی است که میانگین تاخیر در ارسال بسته‌های دیتا در شبکه داخلی کشور بهبود یافته است.