حفظ سلامت باتری در اندروید با اپلیکیشن اکیوباتری

پژو‌هش‌ها نشان می‌دهند که شارژ باتری تا 80%، علاوه‌بر کاهش سرعت کم شدن ظرفیت، شرایطی را نیز فراهم می‌کند تا در دوره‌های مضاعفی بتوانید باتری موبایل خود را شارژ کنید. درنتیجه باتری موبایل سالم خواهد بود و عمرآن نیز افزایش پیدا می کند.

یکی از اپلیکیشن‌هایی که در این زمینه کمک می‌کند، Accubattery  نام دارد. این اپلیکیشن با تحلیل باتری گجت اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا شرایط باتری را در حالت ایده‌آل نگه دارد.

برنامه اکیوباتری از کاربردی‌ترین اپ‌ها است که از تنظیمات ساده و دقیقی نیز برخوردار است.

گذشته از تنظیم شارژ باتری تا 80% (که این مورد قابل تنظیم نیز هست)، کارهای دیکری هم انجام می‌دهد. برای مثال نمایش تاثیر میزان شارژ بر دوره‌های باقی مانده از شارژ یک باتری، یکی از آن موارد است. با این امکان می‌توان فهمید که شارژ کامل 100% با 80% چه تفاوت‌هایی دارد.

از دیگر امکانات این برنامه، آنالیز و تحلیل مصرف باتری اپلیکیشن‌ها است، به طوری‌که میزان مصرف باتری هر برنامه را در ساعات مختلف برحسب میلی‌آمپر و به صورت درصدی نشان می‌دهد.

آکیوباتری زمانی‌که موبایل‌های اندرویدی درحالت خواب عمیق قرار دارند را شناسایی می کند. برخی از گجت‌ها وارد این حالت نمی‌شوند و آکیو باتری به شناسایی چنین عواملی نیز می‌پردازد.

برای دانلود اپلیکیشن Accubattery به لینک زیر مراجعه نمایید:

گوگل پلی