اخیرا یه نوجوان ۱۹ ساله به نام «مایکل واگا» شارژری اختراع کرده که بدون نیاز به برق و تنها با چرخاندن دست خود می‌توانید گوشی را شارژ کنید. این محصول HandEnergy نام دارد و تجربه شارژی آسان را برای کاربر فراهم می‌کند.

همه ما در موقعیت‌هایی که به موبایل خود نیاز داریم، با هشدار «باتری شما رو به اتمام است» مواجه شده‌ایم. در این حالت انگار از تمام دنیا دور خواهیم شد. گاهی درست زمانی‌که به موبایل خود نیاز داریم، شارژ آن تمام شده و هیچ راهی برای شارژ کردن موبایل خود نداریم. حالا دیگر با این مشکل مواجه نخواهید شد، چرا که شارژ شما بدون نیاز به برق همیشه همراه شما است.

شما با چرخاندن دست خود حس‌گری را به نام ژیروسکوپ فعال می‌کنید که انرژی تولید می‌کند. این انرژی هم قابل ذخیره شدن است و هم اینکه می‌تواند برای شارژ گوشی مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به نگرانی برای همراه داشتن شارژ یا پیدا کردن پریز برق نخواهید داشت.

HandEnergy: شارژ گوشی بدون نیاز به برق

HandEnergy: شارژ گوشی بدون نیاز به برق

روی این دستگاه یک حلقه‌ای تعبیه شده که آن را باید بچرخانید، سپس با چرخش کل دستگاه شارژ لازم برای موبایل شما تامین می شود. سرعت معمول این دستگاه ۵هزار دوربردقیقه است اما واگا گفته که با هر بار چرخاندن دست، سرعت چرخش موتور این حس‌گر بیشتر می‌شود و انرژی بیشتری تولید می‌کند.

انرژی این دستگاه از حالت جنبشی به انرژی الکتریکی تبدیل شده و انرژی لازم برای شارژ موبایل را فراهم می‌کند. واگا گفته این شارژر مناسب افرادی است که برای ساعت‌های طولانی به برق دسترسی ندارند. برای شارژ کامل باتری این شارژر به ۴۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز است که اگر همزمان به موبایل شما نیز متصل باشد، از سرعت آن تا ۳۰ درصد کاسته می‌شود. واگا این شارژر را منبع انرژی پاک می‌داند.

این شارژر از مارچ ۲۰۱۷، برابر با اسفند ۹۵، با قیمت ۹۹ یورو به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: kickstarter