آیا شما هم به‌محض کند شدن اینترنت، مشکل را از سمت سرویس دهنده‌های اینترنت و خدمات ضعیف آن‌ها می‌بینید؟

گاهی چنین مشکلاتی ریشه در جایی دارد که حتی فکرش را هم نمی‌کنید. برای مثال ممکن است کسی از وای_فای شما دزدی کرده باشد و روح‌تان هم از این ماجرا خبر نداشته باشد. به‌همین علت اپلیکیشن‌های مانند Wi-Fi Inspector طراحی شدند. با استفاده از این ابزار می‌توانید تمام گجت‌هایی که به مودم وای‌فای شما متصل هستند را شناسایی کنید و به راحتی جلوی سوءاستفاده افراد از مودم خود را بگیرید.

کار با اپلیکیشن Wi-Fi Inspector بسیار ساده است، به این صورت که بعد از اجرا، تمام دستگاه‌هایی که به اینترنت وای فای شما دسترسی دارند را پیدا می‌کند. سپس این دستگاه‌ها در یک صفحه برای‌تان لیست می‌شوند تا بتوانید موارد مشکوک را از دستگاه‌های مورد اعتماد شناسایی کنید.

اما یکی از ویژگی‌های مثبت این برنامه نمایش شرکت سازنده دستگاه، آدرس آی‌پی و مک، و اسم هر دستگاه متصل به وای‌فای است. به این روش می‌توانید گجت‌های خود را از سایرین تشخیص دهید.

اما شناخت دستگاه‌ افرادی غیر از شما که به مودمتان متصل هستند به شما کمک می‌کند تا افرادی که در حال سوء استفاده از وای‌فای شما هستند را پیدا کنیدو

با استفاده از آدرس IP و مک نیز به راحتی‌ می توانید با ورود به تنظیمات مودم‌تان، دسترسی افرادی که می‌خواهید را به اینترنت خود قطع کنید. گفتنی است یکی از راه‌های دسترسی به تنظیمات مودم، ورود به آدرس ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ است.

اپلیکیشن Wi-Fi Inspector را از لینک زیر دانلود کنید:

گوگل پلی