یکی از مشکلاتی که همیشه با آن مواجه می‌شویم، تمام شدن زود به‌هنگام ترافیک اینترنت و مصرف زیاد آن است. اگر شما هم مصرف اینترنت بالا و پرهزینه‌ای دارید، با ماهان‌نت در کاهش مصرف اینترنت همراه باشید.

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی تعداد کاربران اینترنت بسیار افزایش یافته‌اند. درنتیجه مصرف اینترنت تبدیل به موضوع مهمی شده است. روش‌هایی نیز برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارند که این روزها اهمیت بالایی پیدا کرده‌اند. شاید کمتر کسی به این موضوع توجه داشته باشد که مرورگرها در مصرف اینترنت تا چه اندازه نقش دارند.

معمولا کاربران اینترنت فکر می‌کنند باز کردن صفحات مرورگر از حجم اینترنت آن‌ها نمی‌کاهد، چرا که فقط چند خط متن و عکس هستند و هیچ دانلودی صورت نمی‌گیرد. اما باید بدانید که تنها با چند جستجوی ساده در مرورگر خود، مصرف اینترنت شما بالا خواهد رفت. تمام تصاویر، ویدئوها و مهم‌تر از همه تبلیغاتی که در یک صفحه باز می‌شوند روی مصرف اینترنت شما تاثیرگذارند. حالا باید چه کار کرد؟

اینترنت نامحدود : خداحافظ حجم محدود!

راه حلی که ماهان‌نت به شما پیشنهاد می‌کند، جلوگیری از بارگزاری چنین تصاویر و ویدئوهایی است. در بسیاری از سایت‌های کاربر پسند، برای اجرای یک فایل ویدئویی حتما باید روی دکمه پلی کلیک نمایید. اما اگر فایل‌های این چنینی بدون اجازه شما باز شوند، از سرعت شما کاسته خواهد شد.

توقف بارگزاری تصاویر و ویدئوها در کروم

یکی از راه‌هایی که برای مرورگر کروم وجود دارد، توقف بارگزاری تصاویر و ویدئوها است. به همین منظور مسیر زیر را در تنظیمات مرورگر خود دنبال کنید:

Setting > Privacy > Content Settings > Images

در بخش Images گزینه Do not show any images را انتخاب کنید. در همین بخش با انتخاب گزینه Image Exceptions می توانید آدرس سایت‌هایی که می‌خواهید بلاک شوند را وارد نمایید.

توقف بارگزاری تصاویر و ویدئوها در کروم با Extension

اگرچه مرورگر کروم، اکستنشی برای غیر فعال کردن بارگزاری تصاویر و ویدئوها معرفی نکرده است اما می‌توانید این‌کار را با استفاده از Disable HTML5 Autoplay انجام دهید.

برای نمایش یک ویدئو در صفحه وب، از HTML5 Video استفاده می‌شود. گاهی با استفاده از غیرفعال کردن پلاگین‌هایی مانند Adobe Flash Player یا Java Script می‌توانید نمایش ویدئو را متوقف کرده و به جای ویدئو، یک صفحه سفید باز شود.

بعد از اضافه کردن این افزونه، می‌توانید روی گزینه Disable Autoplay کلیک کنید تا از پخش خودکار ویدئوها جلوگیری شود.

مسدود کردن تصاویر

یکی دیگر از اکستنشن‌هایی که برای بلاک کردن تصاویر از آن استفاده می شود، Block Image  نام دارد. این امکان با کلیک کردن روی این اکستنشن فعال خواهد شد.

0/5 (0 نظر)