زندگی بدون تکنولوژی تقریباً غیرممکن است. اما همین تکنولوژی، علی‌رغم کاربردهای فراوانی که دارد، چندان بی‌دردسر هم نیست. برای مثال در محیط اطراف شما احتمالاً جایی که خالی از امواج الکترومغناطیس باشد پیدا نشود.

هرجایی که موبایل آنتن دهد یا هر مکانی که شبکه‌ای برای اتصال به اینترنت وجود داشته باشد، امواج الکترومغناطیس هم حضور دارند و از بدن ما نیز عبور می‌کنند. اما برای در امان ماندن از آن‌ها باید دنبال راه‌کارها و روش‌هایی باشیم که مضرات امواج موبایل را در اطراف ما کاهش دهد.

دانشمندان باور دارند که هیچ سندی مبنی بر مضر بودن امواج موبایل وجود ندارد؛ اگرچه این فرضیه‌ها رد نمی‌شوند اما نمی‌توان منفعت کمپانی‌های تولید کننده را در چنین نظراتی بی‌تاثیر دانست. درهر صورت، مضر بودن امواج موبایل، تنها با چند آزمایش ساده ثابت شده است. ماهان‌نت در این مطلب، به معرفی چند راه ساده به‌منظور جلوگیری از مضررات امواج موبایل پرداخته است.

از تلفن‌های ثابت استفاده کنید

بیش از این‌که به استفاده از تلفن همراه نیاز داشته باشید، به آن عادت کرده‌اید. طبق این عادت هم اکثر کاربران تمام ساعات روز برای هر کاری از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند. شاید دانستن این‌که استفاده از تلفن‌های ثابت بی‌خطر است، در ترک این عادت تاثیر داشته باشد.

در صورت امکان پیامک ارسال کنید

با ظهور اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، امکانات پیشرفته این اپ‌ها و هزینه کمی که دارند، تقریباً پیامک بی‌استفاده شده است. اما گذشته از تمام فوایدی که این برنامه‌ها دارند، اگر به فکر سلامتی خود هستید، حداقل برای ارسال پیام‌های کوتاه و یا در مواقع غیرضروری از پیامک استفاده کنید. انتقال اطلاعات با پیامک، نسبت به برنامه‌های پیام‌رسان از شبکه‌ای ضعیف‌تر استفاده می‌کند.

اینترنت td lte

 

مصرف اینترنت را کاهش دهید

برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند دائماً از اینترنت استفاده می‌کنند و به‌همین علت همیشه وای‌فای و یا اینترنت خط خود را روشن می‌گذارند. این موضوع نه‌تنها عمر باتری را کاهش می‌دهد، بلکه روی سلامتی شما نیز تاثیرگذار است. در واقع، استفاده از اینترنت، بیش‌تر از این‌که یک نیاز باشد، تبدیل به عادت همیشگی شده است. کاربران بدون هیچ هدف خاصی، از بیکاری، بی‌خوابی، در میهمانی و هرجایی که هستند بی‌وقفه در حال پرسه زدن در شبکه‌های اجتماعی هستند.

زمانی‌که موبایل شما به اینترنت متصل است، دائماً در حال انتقال اطلاعات است و تشعشعات این اتصال تا شعاع یک متری نیز روی افراد تاثیر می‌گذارد. به‌منظور کاهش آسیب‌های این‌چنینی تا حد امکان زمان اتصال خود به اینترنت را کاهش دهید.

بیشتر از هندزفری استفاده کنید

بسیاری از افراد بلافاصله بعد از شماره‌گیری، موبایل را کنار گوش خود قرار می‌دهند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که آسیب‌رسان‌ترین و بیشترین تشعشعات موبایل زمانی‌که تلاش برای برقراری تماس کرده و پیش از پاسخ‌گویی کاربر است. درنتیجه، وقتی شماره‌ای را گرفتید تا پاسخگویی کاربر دست نگه‌ دارید و موبایل را سریع کنار گوش‌تان نبرید.

زمان‌های مکالمه را کاهش دهید

حتی اگر تمام موارد بالا را هم رعایت کنید، باز هم ممکن است ناچار به صحبت با تلفن همراه خود شوید. امواج در حال مکالمه افزایش پیدا می‌کنند در نتیجه بهتر است برای کاهش خطرات امواج، زمان مکالمه‌های خود را کاهش دهیم. براساس تحقیقات، اگر بیش‌تر از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، مغز شما بیشتر در معرض امواج منفی موبایل قرار می‌گیرد.

موبایل را داخل جیب و یا روی کمربند قرار ندهید

سال‌ها قبل، آقایان موبایل‌های خود را داخل کیف‌ قرار می‌دادند، اما مدت‌هاست که این عادت منسوخ شده است. طبق تحقیقات انجام شده، آقایانی که تلفن همراه خود را داخل جیب شلوارشان قرار می‌دهند، تا ۳۰درصد مقدار اسپرم آن‌ها کاهش می‌یابد.

دستگاه‌های بی‌سیم را از کودکان دور کنید

امواج موبایل روی مغز کودکان چندین برابر بیش از حالت معمول تاثیر می‌گذارد. بنابراین موبایل یا تبلت خود را برای ساعت‌های طولانی دست فرزندان‌تان قرار ندهید. بسیاری از والدین از این وسایل برای آموزش کودکان استفاده می کنند، اگر قصد این کار را دارید، بهتر است از موبایل یا تبلت بدون سیم‌کارت استفاده کنید.

 

از قاب‌های فلزی موبایل استفاده نکنید

قاب‌های فلزی امواج بیشتری را به خود جذب می‌کنند و تاثیر منفی بیشتری نیز بر سلامتی دارند. درنتیجه جذب ظاهر این قاب‌ها نشوید.

خرید اینترنت ADSL

 

از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید

شما هرچقدر هم که نکات امنیتی را رعایت کنید، بازهم درمعرض تشعشعات موبایل قرار می‌گیرید. یکی از بهترین روش‌های جبران آسیب‌پذیری ایجاد شده توسط این امواج‌ها، استفاده از آنتی‌اکسیدان‌هاست. آنتی اکسیدان‌ها نه‌تنها به جلوگیری از پیری و فرسودگی بدن کمک می‌کنند، بلکه تاثیرات امواج موبایل را به سرعت کاهش می‌دهند.

آنتن موبایل‌تان را نپوشانید

هر نوع پوششی که روی آنتن موبایل قرار گیرد، موجب جذب بیشتر پرتوها توسط مغر می‌شود. وجود پوشش موبایل باعث می‌شود دستگاه برای ایجاد کیفیت بالاتر، از نیروی بیشتری استفاده کند، درنتیجه پرتوهای بیشتری نیز منتشر می‌شود. همچنین مسدود کردن آنتن تلفن‌همراه، شارژ گوشی را با سرعت بیشتری تخلیه خواهد کرد.

تقریباً با رعایت کردن نکات فوق، از آسیب‌ امواج موبایل‌های هوشمند، در امان خواهید بود. در ادامه نیز به چند نکته اشاره می‌کنیم که رعایت کردن آن‌ها به حفظ سلامتی شما دربرابر امواج مضر موبایل، کمک بیشتری خواهد کرد.

در زمان‌های عدم استفاده، موبایل را از خود دور قرار دهید،

در مواقع خواب موبایل‌تان را آفلاین کنید،

موبایل را از خانم‌های باردار دور نگه‌ دارید،

در وسایل نقلیه از موبایل استفاده نکنید،

از آنتن‌های BTS دوری کنید

آیا به دنبال راه حلی قدرتمند، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای میزبانی وب سایت یا برنامه خود هستید؟ سرور مجازی ما را امتحان کنید!

0/5 (0 نظر)