شما برای اشتراک‌گذاری فایل‌های خود چه‌کار می‌کنید؟ فایل‌هایی که قابل جابه‌جایی با ایمیل نیستند را چطور جابه‌جا می‌کنید؟ اگر انتقال فایل از موضوعاتی است که با آن زیاد سر و کار دارید، با ماهان‌نت همراه باشید.

احتمالاً بارها به‌دنبال روش‌هایی برای انتقال فایل‌ها گشته باشید. سرویس‌های بسیاری هستند که این‌کار را با کمک یک سرورمیانی انجام می‌دهند. به‌این صورت که فایل را آپلود می‌کنید، این فایل در سرور میانی سایت آپلود می‌شود و یک لینک برای دانلود در اختیار شما گذاشته می‌شود. این لینک محدودیت زمانی ندارد و هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را برای مخاطب خود ارسال کنید تا فایل را از آن‌جا دانلود کند (البته بعضی سرویس‌ها مدت زمان محدودی برای این‌کار در نظر می‌گیرند). به این سرویس‌ها، «سرویس میزبانی فایل» یا سرویس میزبانی اینترنتی می‌گویند. از این خدمات برای اشتراک فایل بین سیستم‌های خود و یا با دیگر کاربران می‌توانید استفاده کنید.

سایت‌های بسیاری وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید هر فایلی (موسیقی، عکس، فیلم، word، اسناد و غیره) را روی سرویس ابر بارگذاری کرده و از هر جایی که می‌خواهید، روی هر سایتی و با هرکسی آن‌ها را به اشتراک گذارید. با استفاده از این سرویس‌ها، می‌توانید یک فایل را روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و روی موبایل‌تان به آن‌ها دسترسی داشته باشید. سرویس‌های میزبانی فایل با انواع کامپیوتر، موبایل و تبلت ویندوز، اندروید و iOS سازگاری دارند.

با معرفی ۱۰ سرویس برتر همراه باشید:

دراپ‌باکس – DropBox

دراپ‌باکس - DropBox

دراپ‌باکس – DropBox

دراپ‌باکس، از بهترین ارائه‌کنندگان خدمات میزبانی فایل است که امکان همگام‌سازی فایل‌ را روی چند کامپیوتر مختلف، بین کامپیوتر و موبایل و یا بین چند کاربر مختلف از طریق اینترنت فراهم می‌کند. دراپ‌باکس با ویندوز، اندروید و iOS سازگار است. از ویژگی‌های مثبت این سرویس، ۲ گیگابایت فضایی است که به‌صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهد و بیشتر از آن را می‌توان خریداری کرد.

مدیافایر – MediaFire

مدیافایر - MediaFire

مدیافایر – MediaFire

مدیافایر از سایت‌های میزبانی فایل است که تا ۱۰ گیگابایت فضای رایگان در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با استفاده از مدیافایر به‌سادگی می‌توانید انواع فایل‌ها (تصویر، ویدئو، صوتی یا اسناد) را ذخیره و اشتراک‌گذاری کنید. همچنین امکان ایمیل کردن فایل‌های بزرگ نیز فراهم شده است.

دیگو – Degoo

دیگو – Degoo

دیگو – Degoo

دیگو از سرویس‌های جدیدی است که نسبت به سایر سرویس‌ها، بیشترین فضا را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. دیگو تا ۱۰۰ گیگابایت فضای رایگان دارد و فضای قابل خرید آن به ۲هزار گیگابایت می‌رسد. این سرویس ادعا می‌کند که با رمزگذاری‌های قوی خود، تمام گپ‌های امنیتی را پوشش داده و کاملاً قابل اطمینان است.

گوگل درایو – Google Drive

گوگل درایو - Google Drive

گوگل درایو – Google Drive

همانطور که از اسم آن پیداست، گوگل درایو توسط گوگل ارائه شده است. کاربر در این سرویس می‌تواند اطلاعات خود را در فضای ابری قرار دهد و آن را به اشتراک گذارد. از ویژگی‌های مهم این سرویس که آن را از سایر سرویس‌ها متمایز کرده، همگام‌سازی آن با گوگل پلاس، گوگل مپس، جی‌میل، گوگل داکز و غیره است.

وان‌درایو – OneDrive

وان‌درایو – OneDrive

وان‌درایو – OneDrive

وان‌درایو که قبلاً با نام اسکای‌درایو شنیده می‌شد، از سرویس‌های میزبانی فایل است که امکان بارگذاری و همگام‌سازی فایل‌ها را روی فضای ابر ممکن کرده است. این سرویس از طریق مرورگر وب به‌راحتی قابل دسترسی است. با استفاده از این سرویس می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را به صورت خصوصی یا عمومی به اشتراک‌گذارید. این سرویس در رقابت با سایر سرویس‌ها، ۱۵ گیگابایت فضای رایگان را در اختیار کاربران قرارداده که برای استفاده از مقدار بیشتر امکان خریداری فضا نیز به‌وجود آمده است.

آی‌کلاد – ‌iCloud

آی‌کلاد - ‌iCloud

آی‌کلاد – ‌iCloud

یکی از سرویس‌های میزبانی فایل آی‌کلاد نام دارد که به شرکت اپل تعلق دارد و به کاربر اجازه می‌دهد بعد از بارگزاری فایل مورد نظر روی آیفون، آی‌پد و یا مک بوک خود، آن فایل را از روی سیستم‌های iOS یا ویندوز دانلود کند. فضای رایگانی که آی‌کلاد در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ۵گیگابایت است.

مگا – Mega

مگا - Mega

مگا – Mega

مگا از دیگر سرویس‌های اشتراک‌گذاری فایل است که از لحاظ رعایت نکات امنیتی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سرویس قبل از ذخیره کردن فایل روی سرورهای خود، فایل‌ها را رمزگذاری می‌کند. مگا تا ۵۰ گیگابایت فضای رایگان و تا ۴ ترابایت فضای قابل خریداری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در ادامه به معرفی سه وبسایت ایرانی نیز می‌پردازیم:

ترین‌بیت – Trainbit

ترین‌بیت - Trainbit

ترین‌بیت – Trainbit

از سرویس‌های میزبانی فایل، ترین‌بیت را می‌توان نام برد که تا ۲ گیگابایت فضا برای آپلود فایل در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این فضا تاریخ انقضا ندارد و می توانید برای همیشه فایل‌های خود را روی آن نگه دارید. از ویژگی‌های این سرویس می‌توان امکان آپلود فایل با ورود آدرس اینترنتی آن فایل اشاره نمود.

پرشین‌گیگ – PersianGig

پرشین‌گیگ - PersianGig

پرشین‌گیگ – PersianGig

از دیگر سرویس‌های میزبانی فایل می‌توان پرشین‌گیگ را نام برد که امکان آپلود فایل تا ۲ گیگابایت را دارد. فضای آپلود را در این سرویس می‌توان بین ۲۰ تا ۱۰۰ گیگابایت افزایش داد. آپلود و نگهداری فایل‌ها در پرشین‌گیگ با رعایت نکات امنیتی انجام می‌شود.

آپلودکده – Uploadkadeh

آپلودکده از سرویس‌های میزبانی فایل ایرانی است که امکان بارگذاری فایل را فراهم کرده و بعد از آپلود کردن هر نوع فایل، با استفاده از یک لینک، در هر جا و با هرسیستمی که باشید، می‌توانید به فایل موردنظر دسترسی پیدا کنید.

 

از دیگر سرویس های خوب می توان به Yandex.Disk، Pcloud، FlipDrive، HiDrive، OziBox، Sync، MyDrive، Jumpshare، Yoobibox و  XaaS اشاره کرد. 

 

منبع: ebizmba

0/5 (0 نظر)