5 عامل کاهش سرعت وای فای یکی از موضوعاتی است که در این مقاله به آن می پردازیم. بسیاری از کاربران باور دارند که هیچ چیز به اندازه سرعت پایین وای‌فای اعصاب آن‌ها را به هم نمی‌ریزد. برای اطلاع از تعرفه ها کافیست بر روی لینک تعرفه اینترنت پر سرعت کلیک کنید.

عوامل کاهنده سرعت وای فای:

در دنیای امروز که اکثر کارهای ما وابسته به دنیای آنلاین است، داشتن ارتباط سریع، از اهمیت بالایی برخوردار است. عوامل بسیاری روی کاهش سرعت وای‌فای تاثیر گذار هستند. ماهان‌نت در این مطلب به معرفی ۵موردی پرداخته که شاید هیچ موقع به دخالت آن‌ها در سرعت اینترت توجهی نکرده باشید.

1- لامپ و یخچال

عامل اول در مقاله عوامل کاهش سرعت وای فای، لامپ ها و یخچال شما می باشد. لامپ‌ها و یخچال‌ها تا حد زیادی به محل قرارگیری روترها بستگی دارند. اگر لامپ‌ها، یخچال، تلفن بی‌سیم، اسپیکر و ریموت کنترل در پارکینگ در مسیر روتر قرار گیرند، در سیگنال روترها اختلال ایجاد می‌کنند.

2- وای‌فای همسایه

عامل دوم در مقاله 5 عامل کاهش سرعت وای فای، وای فای اطرافیان شما می باشد. روترها سیگنال وای‌فای را روی کانال‌هایی منتشر می‌کنند که در دسترس آن‌ها باشد. حالا اگر روترها بیش از اندازه به هم نزدیک باشند، تداخل‌های بسیار جدی رخ خواهد داد. برای رفع این مشکل می‌توانید از شرکت سرویس دهنده اینترنت خود بخواهید کانال روتر را تغییر دهد.

خرید اینترنت ADSL

 

۳- افراد متعدد

عامل سوم در مقاله 5 عامل کاهش سرعت وای فای، وجود افراد متعدد می باشد. آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که در میهمانی‌ها سرعت وای‌فای افت می‌کند؟ ممکن است فکر کنید افزایش تعداد کاربران روی کاهش سرعت اینترنت تاثیرگذار است. اما نکته‌ای که مهم‌تر است این است که تعداد افرادی که در مکان حضور دارند، روی کارایی روتر تاثیر می‌گذارند. پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا نیز نشان می‌دهد که حضور فیزیکی افراد، روی سیگنال وایرلس نوسان ایجاد می‌کند.

۴- تلویزیون‌های اینترنتی

عامل چهارم در مقاله 5 عامل کاهش سرعت وای فای، تلویزیون های اینترنتی می باشد. استفاده از شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی روی سرعت و کارایی وای‌فای تاثیر به سزایی دارد. اما از دیگر موارد مهم می‌توان به سرویس‌های ابری مانند دراپ‌باکس، بازی آنلاین، وبسایت‌های تورنت و غیره اشاره کرد. برای رفع مشکل این موارد می‌توانید از امکان Quality of Service استفاده کنید و برنامه‌ها را اولویت‌بندی نمایید.

۵- مکان

عامل پنجم در مقاله عوامل کاهش سرعت وای فای، مکان می باشد. برخی از نقاط از آنتن‌دهی و پوشش وای‌فای بهتری برخوردار هستند. تفاوت‌های جغرافیایی روی میزان سرعت سیگنال‌ها تاثیر به سزایی دارد.

اینترنت نامحدود : سرعت بالا، حجم نامحدود، قیمت مناسب!

0/5 (0 نظر)