ساعتی که از اینترنت LTE پشتیبانی می‌کند

همانطور که می‌دانید، LTE مخفف کلمه Long Term Evolution به معنای فناوری تکامل بلندمدت است. این فناوری، استانداری جهت انتقال داده‌های پرسرعت بی‌سیم برای تلفن‌همراه است. به‌تازگی تکنولوژی جدیدی نیز با نام TD-LTE وارد بازار شده که تمام کاستی‌های اینترنت پرسرعت ADSL را رفع کرده است.

گستردگی استفاده از اینترنت این روزها موجب شده تا حتی ساعت‌های هوشمند نیز به طور مجزا به اینترنت متصل شوند. اما ابتکار جدیدی که شرکت اپل به تازگی به آن دست پیدا کرده، استفاده از اینترنت همراه LTE برای ساعت‌های هوشمند است تا بدون وابستگی به موبایل به فعالیت خود ادامه دهد.

اولین ساعتی که از اینترنت LTE پشتیبانی می‌کند

اولین ساعتی که از اینترنت LTE پشتیبانی می‌کند

طبق گزارش‌های منتشر شده از بلومبرگ، اپل به‌تازگی قصد دارد ساعت هوشمند جدید خود را به فناوری LTE مجهز کند. قابلیت پشتیبانی از LTE به کاربران این امکان را می‌دهد تا موبایل‌های آیفون خود را کنار گذاشته و به سادگی با ساعت‌های هوشمند اپل کار کنند. تاکنون، ساعت‌های اپل حتماً باید در نزدیکی آیفون قرار می گرفتند تا امکان همگام‌سازی با موبایل را داشته باشند و بیشتر فعالیت‌های خود را، مانند دریافت هشدارها و یا برقراری تماس، انجام دهند.

البته هنوز موضوعات بسیاری وجود دارد که از آن‌ها بی‌خبر هستیم. اپل می‌تواند ساعت‌های هوشمند خود را با یا بدون LTE بفروشد، درست مثل کاری که برای آی‌پد کرد و تنها تعداد محدودی را به خدمات سیم‌کارت مجهز نمود. احتمالاً این ساعت باید به طرح اینترنت جدیدی نیز نیاز داشته باشد.