یکی تفریحات افراد هنگام جمع شدن دور یکدیگر بازی کردن است. بازی های دست جمعی مخصوصا در حوزه بورد گیم ها می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تفریح قلمداد شوند. در کنار بازی هایی نظیر مافیا، فریب و … جاسوس یکی از محبوب ترین بازی های دست جمعی این روزهای خانواده ایرانی به شمار می رود. می تواند بازی جاسوس آنلاین و یا آفلاین برگزار شود که آنلاین بودنش مزایای خود را دارد. پس تا انتهای این مقاله همراه شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت باشید تا به صورت کامل این بازی و راه و روش بازی کردنش را آموزش دهیم.

داستان بازی جاسوس آنلاین چیست؟

روند بازی بسیار ساده و عاری از پیچیدگی است. میان جمعی که به بازی نشسته اند چند جاسوس وجود دارد. بازیکنان معمولی غیر از جاسوس ها باید آنها را پیدا کنند. اما پیدا کردن جاسوس ها می تواند کار سختی باشد. تمام بازیکنان کلمه ای می دانند که جاسوس از آن بی خبر است. بازیکنان باید با پرسش های موشکافانه در مورد آن کلمه ای که جاسوس نمی داند، او را معرفی کند و از طرفی جاسوس هم باید نهایت ذکاوت خود را به خرج دهد تا بتواند با پاسخ های هوشمندانه خود را از اتهام دور کند. در آخر بازیکنان روی یک نفر هم نظر شده تا او را به عنوان جاسوس از بازی اخراج کنند. پس از آن بازیکن یا جاسوس است یا یکی از بازیکنان معمولی بازی که در صورت بیرون رفتن هرکدام عواقب مورد انتظار مشخص خواهد بود.

بازی جاسوس انلاین چیست؟

چگونه جاسوس باشیم و لو نریم ؟

بازیکنان با ذکر سوالات موشکافانه و در لفافه منتظر پاسخی می نشینند که ثابت کند شخصی جاسوس است. اما یک جاسوس حرفه ای می تواند از طرح سوال متوجه شود که کلمه بازی جاسوس چیست یا حداقل تا اندازه زیادی می تواند چه چیزی باشد. برای مثال کلمه بوق :

بازیکن معمولی می پرسد : چه مواقعی از آن استفاده می کنی؟

جاسوس مبتدی : اکثر مواقع

جاسوس حرفه ای : ترجیح می دم استفاده نکنم

البته لازم به ذکر است که اگر این سوال بعد از چندین پرسش سراغ جاسوس بیاید همچین پاسخی یا حتی بهتر از آن را خواهد داد اما نمی شود روی اشتباه بودن کلی پاسخ دادن جاسوس پوششی گذاشت.  پس پرسش و پاسخ ها می توانند بسیار به موقعیت بازی جاسوس فارسی هم بستگی داشته باشند.

مقالات مرتبط : بهترین بازی های فکری اندروید

چگونه جاسوس را پیدا کنیم ؟

اگر جاسوس نیستید و باید این افراد را تشخیص داده و معرفی کنید می بایست از او دقیق تر و حساس تر باشید. راهکار دیگری که می شود از آن طریق جاسوس را پیدا کرد درخواست سوال پرسیدن از طرف اون است. یعنی اینکه از جاسوس بخواهیم سوال بپرسد.

نحوه RUN کردن بازی جاسوس آنلاین

قطعا به چند عدد کاغذ و خودکار هم می شود این کار را انجام داد اما پلتفرم ها و اپ های مخصوص بازی جاسوس برای ایفون و اندروید کاربران را به سمت بازی ای بدون جرزنی هدایت می کنند. در این بخش از مقاله چند اپ بازی جاسوس انلاین به شما معرفی می کنیم.

جاسوس باهوش

Spy (جاسوس بازی)

جاسوس (اسپای)

جاسوس

3 بازی معروف جاسوس بازی

تمام بازی های بالا شامل مواردی مشابه می شوند که شمال اضافه کردن نام بازیکنان و ثانیه شمار و …. می شوند.

جمع بندی ؛ بازی جاسوس آنلاین

شرایط بازی شامل حداقل 3 و حداکثر 12 بازیکن است. همه بازیکنان در یک اتاق قرار می‌گیرند و کلمه‌ی بازی برای همه یکسان است، به جز جاسوس (ها) که کلمه را نمی‌دانند. بازی در بازه‌ی زمانی 3 تا 12 دقیقه برگزار می‌شود، که این مدت زمان براساس تعداد بازیکنان تنظیم می‌شود.

بازی با سوال پرسیدن شروع می‌شود. هر بازیکن می‌تواند از بازیکن دیگری سوالی بپرسد مانند “سبز یا قرمز؟”. بازیکن مورد سوال باید پاسخ دهد و سپس نوبت او می‌شود تا سوالی پرسیده و پاسخ دهد. این فرایند تا زمانی که بازی تمام شود، ادامه می‌یابد.

در طول بازي جاسوس انلاين ، جاسوس (ها) باید با استنتاج و تحلیل سوالات و پاسخ‌ها، کلمه‌ی بازی را حدس بزنند. در هر لحظه، یک بازیکن می‌تواند برای خروج بازیکن مشکوک به جاسوسی رای گیری کند. اگر تعداد رای‌های لازم برای خروج (برابر با تعداد شهروندان) جمع آوری شود، بازیکن مورد رای از بازی خارج می‌شود.

اگر جاسوس متهم شود و بازیکنان تصمیم بگیرند او را اخراج کنند، جاسوس باید اعلام کند آیا واقعاً جاسوس بوده یا خیر. اگر بازیکن اخراجی جاسوس بود و تمام جاسوس ها از بازی خارج شده بودند، گروه جاسوس امتیاز می‌گیرد. همچنین، اگر بازیکن اخراجی جاسوس نبود و بازی ادامه داشته باشد، بازی به پایان می‌رسد.

به علاوه، جاسوس ها نیز می‌توانند در هر لحظه حدسی در مورد کلمه‌ی بازی بزدهند. اگر حدس آنها درست باشد، بازی به پایان می‌رسد و گروه جاسوس امتیاز می‌گیرد. اما اگر حدس آنها اشتباه باشد، بازی ادامه می‌یابد.

بازی جاسوس ۴۵۰ یک بازی استراتژیک و تحلیلی است که نیازمند توانایی تخمین و استنتاج بازیکنان است. جاسوس (ها) باید توانایی خود را در پنهان نگه داشته و از سوالات و پاسخ‌ها استفاده کنند تا کلمه‌ی بازی را حدس بزنند. در عین حال، شهروندان باید با تحلیل رفتار و پاسخ‌های بازیکنان، جاسوس (ها) را شناسایی کنند و از بازی خارج کنند.

بازی جاسوس ۴۵۰ می‌تواند یک تجربه هیجان انگیز و سرگرم کننده باشد، به ویژه وقتی که بازی با یک گروه از دوستان یا خانواده انجام می‌شود. این بازی معمولاً به صورت حضوری با کارت‌ها یا در قالب برنامه‌های کامپیوتری و موبایل اجرا می‌شود.

توجه داشته باشید که توصیفی که در بالا ارائه شد، به عنوان یک مثال کلی است. بسته به نسخه و اجراگر بازی، جزئیات و قوانین بازی ممکن است متفاوت باشند.

مقاله مرتبط: بازی پلاتو

با ماهان نت سریع تر جاسوس بازی کنید!

امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که ارائه دهنده اینترنت خانگی هستند. تعرفه ها و بسته های مختلفی دارند. اما برای استفاده از فیلترشکن و بازی های آنلاین شما نیاز دارید که شرکتی را انتخاب کنید که اینترنت گیمینگ پر سرعت با تاخیر کم و بدون قطعی به شما ارائه دهد.

ماهان نت با سابقه 20 سال خدمات اینترنتی و بسته های جامع مورد نیاز هر نوع کاربری تا کنون توانسته حرف اول اینترنت گیمینگ را درایران بزند

برای اثبات این حرف ماهان نت با ارسال کارشناس خود به محل زندگی و یا کار شما و تست سرعت اینترنت به شما خدمات ارائه می‌دهد. راه های ارتباط با ماهان نت سایت و صفحه اینستاگرام ماهان نت می باشد. امیدواریم مقاله بازی جاسوس آنلاین برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

بهترین بازی های مشابه بازی جاسوس آنلاین کدام اند؟

بازی هایی نظیر سیلم ،‌ دورهمی فریب ، سکرت هیتلر و …. می توانند جایگزین های خوبی برای بازی جاسوس باشند.

بازی جاسوس (SPY) چند بازیکن نیاز دارد؟

تقریبا با هر تعداد بازیکنی می شود این بازی را انجام داد اما تعداد استاندارد این بازی حداقل سه نفر می باشد.