طبق گزارش‌های منتشر شده از Global Digital Statshot، تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی به بیش از ۳ میلیارد نفر رسیده است و این مقدار همچنان درحال افزایش است.

فیس‌بوک خود به‌تنهایی نقش بزرگی بین شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کند و بیشترین تعداد کاربران را به خود اختصاص می‌دهد، به طوریکه کاربران آن به بیش از ۱ میلیارد و ۸۰۰هزار نفر می‌رسد.

بعد از فیس بوک، یوتیوب دومین شبکه اجتماعی است که با ۱میلیارد و ۵۰۰ هزار کاربر بیشترین تعداد کاربران را به‌خود اختصاص می‌دهد و اعضای آن در حال افزایش نیز هست. واتس اپ و مسنجر فیس بوک نیز از شبکه‌هایی هستند که با یک میلیارد و ۲۰۰هزار کاربر، طرفداران بسیاری را به‌خود جذب کرده‌اند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی به بیش از 3 میلیارد نفر می‌رسند

کاربران شبکه‌های اجتماعی به بیش از ۳ میلیارد نفر می‌رسند

بین تمام این شبکه‌ها، اپلیکیشن اینستاگرم بیشترین کاربر فعال را در ایران و در جهان نیز ۷۰۰هزار کاربر دارد. استفاده از لاین هم اگرچه در سراسر دنیا، با کاهش روبرو بوده اما در ژاپن افزایش پیدا کرده است و ماهیانه نزدیک به ۷۰ درصد کاربر فعال دارد.

درکل باید بگوییم که برنامه‌های پیام‌رسان با محبوبیت بین مردم مواجه شده‌اند اما آمار ۱۰۰ درصد و دقیقی از تعداد کاربران تمام پیام‌رسان‌ها وجود ندارد. برنامه‌های موبایلی رشد چشم‌گیری داشتند که این رشد را می‌توان ندیون استفاده زیاد از تلفن‌های هوشمند دانست. مصرف و کاربرد تلفن‌های هوشمند به اندازه ای پیشرفت کرد که تبلت‌ها دیگر آن محبوبیت را نداشتند.

 

0/5 (0 نظر)