اپلیکیشن Signal Strength: بررسی قدرت آنتن‌دهی سیم کارت و مودم
اگر شما هم از جمله مشترکان اینترنت پرسرعت td lte و یا وای‌فای یا اینترنت پرسرعت ADSL2+ هستید حتماً باید درباره موضوعاتی که منجر به تقویت یا تضعیف قدرت سیگنال اینترنت می شوند باخبر باشید. برای نمونه گفته می‌شود که اگر مودم وای‌فای را بالاتر از سایر وسایل قرار دهید، قدرت سیگنال‌ها افزایش چشمگیری خواهند داشت. همچنین اگر اینترنت پرسرعت شما ناگهان با افت سرعت مواجه شد، با قرار دادن مودم وایرلس نزدیک پنجره، احتمالاً باید سرعت افزایش پیدا کند. درکل راه‌کارهای بسیاری پیشنهاد می‌شود که هربار با امتحان هر کدام قدرت سیگنال اینترنت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

اپلیکیشن Signal-Strength

اما یکی از برنامه‌هایی که برای بررسی قدرت آنتن دهی مودم وایرلس و یا سیم کارت مورد استفاده قرار می‌گیرد، Signal Strength نام دارد. با استفاده از این برنامه در قسمت‌های مختلف محل کار یا منزل خود می‌توانید به میزان قدرت آنتن دهی سیم کارت موبایل و یا وای فای پی ببرید و درنتیجه بهترین محل را برای قرار دادن مودم و یا موبایل خود و درنتیجه بهترین استفاده از اینترنت پرسرعت پیدا کنید.
اما از دیگر ویژگی‌های این برنامه داشتن ویجت‌های مختلفی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید میزان سیگنال و قدرت ارتباط سیم کارت و وای فای را با استفاده از تصاویر گرافیکی در صفحه خانه برنامه مشاهده کنید. با استفاده از این ویجت‌ها می‌توانید حتی آیکون سیگنال وای فای یا اینترنت موبایل را حذف کنید و به زیبایی و خلوت تر شدن نوار موبایل کمک کنید. آنتن دهی ضعیف مودم و به تبع آن اینترنت ضعیف، مشکلی است که اکثر کاربرانی که به نوعی با اینترنت سر و کار دارند، با آن دست و پنجه نرم می کنند. علاوه بر این، بعضی از کاربران به دلیل نیاز ADSL به خط تلفن ثابت، به اینترنت ADSL دسترسی ندارند. برای حل این مشکل کارشناسان ماهان نت در هنگام نصب تجهیزات، با بررسی محل مورد نظر کاربر، بهترین نقاط را از نظر آنتن دهی بررسی کرده و همچنین متناسب با محل، مودم مناسب را به کاربر پیشنهاد می دهند. به منظور اطلاع از شرایط استثنایی جشنواره اینترنت TD LTE ماهان نت و مشاهده طرح های ویژه آن می توانید به صفحه جشنواره اینترنت مراجعه نمایید.