اگر تا به حال چنین احساسی کرده‌اید که شبکه اینترنت شما شلوغ‌تر از حد نرمال و همیشگی شده است، زمان آن رسیده است که سرویس اینترنت خود را ارتقا دهید. اضافه کردن یک راه‌حل پشتیبان یا استفاده از سرویس اینترنت پوینت تو پوینت می‌تواند بهترین گزینه برای مصرف شخصی و یا کسب‌وکارهای کوچک باشد. از این رو در این مطلب از ماهان نت قصد داریم نحوه عملکرد سرویس اینترنت پوینت تو پوینت و راه‌حل‌های آن برای جلوگیری از تماس‌های از دست رفته و افزایش فروش را مورد بررسی قرار دهیم. برای کسب اطلاعات در این زمینه همراهمان باشید.

برای همه ما حداقل یک بار پیش آمده است که سرعت کم اینترنت و مشکلات برقرای ارتباط آنلاین در جلسات و کنفرانس‌های آنلاین ما را کلافه کرده باشد. به این موضوع فکر کنید که وقتی حین جلسه آنلاین خود بخواهید فرزندانتان را با فیلم یا بازی آنلاین سرگرم کنید، بیش‌تر با مشکلات آنلاین بودن دست و پنجه نرم خواهید کرد.

از دیگر سو ممکن است در اثر عدم برنامه‌ریزی برای اطمینان از آنلاین بودن، مجبور باشید از دانلود فایل‌ها و انجام کارهای خود صرف نظر کنید. اما با فناوری جدید اینترنت بی سیم خانگی و سرویس اینترنت پوینت تو پوینت این مشکلات تا حد زیادی قابل حل و اثرات آن قابل کنترل است.

سرویس اینترنت پوینت تو پوینت یا اینترنت خانگی چیست؟

در حالت کلی اینترنت خانگی یک گزینه مناسب و قابل اعتماد برای افرادی است که نیازمند دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت هستند. اینترنت بی‌سیم خانگی به جای استفاده از اتصال سیمی، از دکل‌های تلفن همراه مجاور برای ایجاد شبکه استفاده می‌کند.

از طرفی نیز با توجه به این که در اینترنت خانگی سیگنال‌ها محلی هستند؛ بنابراین اتصالات این نوع اینترنت قابل اعتمادتر است و زمان تاخیر کمتری نسبت به اینترنت ماهواره‌ای دارد. می‌توان گفت اینترنت بی‌سیم خانگی حتی سریع‌تر از DSL است.

عملکرد اینترنت بی‌سیم خانگی مشابه یک هات اسپات موبایل است. به این ترتیب که از دکل‌های تلفن همراه استفاده می‌کند و به یک بسته داده ماهانه نیز نیاز دارد. از طرفی نیز می‌تواند از دستگاه‌های بیشتری در آن واحد پشتیبانی کند.

آیا می‌توان از اینترنت پوینت به پوینت هنگام قطعی برق استفاده کرد؟

با توجه به این‌که اینترنت بی‌سیم خانگی به دکل‌های تلفن همراه متکی است، تا زمانی که تلفن همراه شما سیگنال دارد، دستگاه شما نیز به اینترنت متصل است. بنابراین حتی در صورت قطعی برق نیز اتصال شما به اینترنت میسر است.
البته توجه داشته باشید که سرویس اینترنت پوینت تو پوینت و یا اینترنت بی‌سیم خانگی در صورتی می‌تواند با وجود قطعی برق به کار خود ادامه دهد که به یک ژنراتور یا منبع تغذیه دیگر دسترسی داشته باشد.

چرا به اینترنت پوینت به پوینت نیاز داریم؟

همانگونه که می‌توانید از کابل اترنت برای اتصال به شبکه استفاده کنید، اگر وای فای ضعیف عمل کند نیز می‌توانید از سرویس اینترنت پوینت تو پوینت یا اینترنت بی‌سیم خانگی برای تقویت اتصال اینترنت خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که انجام چندین فعالیت پر داده در یک زمان سرعت اینترنت را برای همه کاهش می‌دهد. در مقابل استفاده از سرویس اینترنت پوینت تو پوینت در زمان‌های پر ترافیک، مقداری از فشار موجود در شبکه را کم می‌کند و انجام کارها را سرعت می‌بخشد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که سرویس اینترنت پوینت تو پوینت محدودیت حجمی دارد که می توانید هر ماه از آن استفاده کنید. بنابراین، اگر اینترنت فیبر یا پرسرعت در خانه خود دارید، این طرح می‌تواند به عنوان یک پشتیبان واقعی بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

استفاده از سرویس اینترنت پوینت تو پوینت بهترین راهکار برای زمان‌های جا به جایی و … برای حفظ اتصال به اینترنت با سرعت مناسب است.

اینترنت پوینت به پوینت بهترین گزینه برای کسب‌وکارهای کوچک

اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستید، اتصال اینترنتی پشتیبان نقطه به نقطه می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد. تصور کنید که اینترنت کابلی در کسب‌وکار شما در اکثر مواقع به خوبی کار می‌کند. اما در برخی از بازه‌های زمانی اوج مصرف سرعت آن کاهش می‌یابد.

در چنین شرایطی معمولا استفاده از سرویس اینترنت نقطه به نقطه بهترین گزینه برای افزایش سرعت اتصال به اینترنت و توسعه کسب‌وکار است. زیرا رقابت برای ارائه خدمات بهتر در برخی از بازه‌های زمانی از اهمیت بالاتری برخوردار است. بنابراین توجه به این نکات می‌تواند به پیشرفت کسب‌وکار شما کمک کند.

در این میان توجه داشته باشید که ماهان نت نیز یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات انواع اینترنت پرسرعت مناسب از جمله خدمات اینترنت پوینت تو پوینت است که سرعت حداقل ۱۰۰ مگابیت و حداکثر ۲۰۰ مگابیت را برای اینترنت پوینت تو \پوینت تضمین می‌کند.

شما می‌توانید در وب‌سایت ماهان نت برای دریافت بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌ خدمات اینترنت پوینت تو پوینت ثبت نام کنید. در روش ارائه‌ی پهن باند روی بستر اینترنت پرسرعت نقطه به نقطه، از امواج رادیویی برای انتقال استفاده می‌شود. این انتقال باید روی فرکانس‌های مجاز انجام شود که باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴، ۵٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز است و شرکت‌های ارائه دهنده‌ این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را روی این فرکانس‌ها ارائه دهند.

بدیهی است در این روش برای انتقال اینترنت، هیچ‌گونه وابستگی به مخابرات وجود ندارد. در ماهان نت‌، امکان خرید پهنای باند اختصاصی و اینترنت پوینت تو پوینت فراهم شده است.