شرکت اوپن سیگنال (Open Signal) جدیدترین گزارش خود را از پوشش شبکه 4G LTE در سراسر جهان منتشر کرده است. طبق این گزارش 56.82 درصد از ایران، از فناوری 4G LTE پشتیبانی می‌کند. براساس اوپن سیگنال، کره جنوبی و ژاپن بیشترین پوشش‌دهی اینترنت 4G LTE را دارند.

اما از نظر سرعت ایران میانگین سرعت 10 مگابیت بر ثانیه را دارد. اما کشورهای کره جنوبی و سنگاپور، با سرعت‌های 43 و 45 مگابیت بر ثانیه، بیشترین سرعت را عرضه می‌کنند و در رتبه اول و ودوم قرار گرفته‌اند.

چند درصد از ایران تحت پوشش LTE است؟

در حال حاضر، بیش از 15 کشور زیرساختی از شبکه‌های 4G LTE دارند و می‌توانند تا سرعت دانلود 30 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران خود قرار دهند.در هر صورت، دربرخی کشورها، میانگین سرعت دانلود به‌دلیل استفاده از ظرفیت‌های پایین این شبکه، پایین‌تر از سایر شبکه‌ها است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط اوپن سیگنال، کاربران کشورهایی که به این تکنولوژی دسترسی دارند، در 60درصد اوقات می‌توانند به شبکه 4G متصل شوند.

مزیت اینترنت LTE نسبت به نسخه های قبل

برای بسیاری از کاربران، پهنای باند است که سرعت و انعطاف پذیری بالایی را برای کاربرانی که به راه حل های خط ثابت دسترسی ندارند تضمین می کند. در ادامه چند مزیت مهم اینترنت LTE آورده شده است:

مناطق تحت پوشش شبکه LTE گسترده است. زیرا LTE با پوشش برج های سراسر کشور کار می کند. با پوشش گسترده تر، LTE به شما این امکان را می دهد که در خانه و حتی در مکان هایی مانند محل کار یا باشگاه ورزشی، اتصال به اینترنت داشته باشید. هم به صورت منطقی و تئوری و هم در عمل تفاوت زیادی در سرعت LTE و نسخه های قبلی اینترنت وجود دارد. مشخصات نسخه های تجاری برای اینترنت LTE شامل حداکثر سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه است. مودم های LTE راه ساده دیگری برای آوردن اینترنت بی سیم به داخل خانه هستند. با قرار دادن سیم کارت در مودم LTE، می توانید به راحتی و به سرعت از LTE در منزل استفاده کنید. برای انتخاب از بین بهترین طرح های LTE ماهان نت می توانید از صفحه جشنواره اینترنت LTE بازدید نمایید.

0/5 (0 نظر)