چطور از اینترنت پرسرعت فرودگاه و هتل‌ها با امنیت استفاده کنیم؟

چرا تمام وای‌فای‌های رایگان که در هتل‌ها و فرودگاه‌ها عرضه می‌شوند ناامن هستند؟

همیشه یک تعاملی بین امنیت، سهولت و قیمت وجود دارد. این موضوع فقط مربوط به وای فای در هتل‌ها نمی شود بلکه در خانه، ماشین و سایر شرایط نیز صدق می‌کند.

شما می‌توانید درب منزل خود را با اضافه کردن چند قفل امن‌تر کنید. از دوربین های امنیتی و آژیر حساس به دما استفاده و در کل منزل خود را امن کنید. با استفاده از این روش‌ها اگرچه هزینه زیادی صرف کردید اما منزل شما تبدیل به جایی امن‌تر می‌شود.

اما میزان و مقدار امنیت اینجا به دو مسئله دیگر وابسته می‌شود: ارزش چیزی که از آن محافظت می‌کنید و ریسک‌هایی که با آن روبرو هستید. برای مثال یک مغازه جواهرفروشی بیشتر از یک شیرینی فروشی نیاز به امن کردن محیط کار خود دارد. میزان امنیت مهم نیست، بلکه میزانی که شما نیاز دارید اهمیت دارد.

اینترنت پرسرعت فرودگاه

در فرودگاه، هتل و مکان‌های مشابه، راحتی و سهولت در استفاده برای کاربر اهمیت ویژه‌ای دارد. درچنین شرایطی هم شرکت عرضه کننده اینترنت و هم کاربر سهولت در استفاده از شبکه را در اولویت قرار می‌دهند. درواقع میزان حجم مصرفی، سرعت اینترنت و کاربران اولویت بالایی ندارند. چرا که کاربران در محیط فرودگاه از اینترنت برای بررسی هوا، اخبار و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند نه استفاده‌هایی مثل انتقال اطلاعات حساس و مهم.

کاربران نیز کاربران دائمی این اینترنت نخواهند بود، چرا که شاید فقط یک بار یا نهایتاً چند ماه یک بار تنها برای چند ساعت از آن استفاده کنند.

در چنین شرایطی در هتل‌ها، فرودگاه‌ها کافی‌شاپ‌ها و غیره امنیت اینترنت از اولویت بالایی برخوردار نیست، چرا که افرادی که به امنیت اینترنت پرسرعتی که استفاده می‌کنند اهمیت می‌دهند، حتما خود آن را تهیه می‌کنند.

استفاده از شبکه خصوصی مجازی

با استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN)، اتصال شما بین موبایل (یا لپ‌تاپ) و عرضه کننده VPN رمزنگاری می‌شود درنتیجه هیچ شخص دیگری به آن دسترسی نخواهد داشت. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در این حالت به جای عرضه کننده، شخصی که از آن VPN را خریداری می‌کنید به اطلاعات شما دسترسی پیدا خواهد کرد. درنتیجه برای امنیت اطلاعات خود اعتماد به یک شرکت را باید انتخاب کنید.